Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder reizigers in treinen en bussen op eerste dag lockdown

Minder reizigers in treinen en bussen op eerste dag lockdown

UTRECHT (ANP) - Veel minder mensen pakten de trein op dinsdag, de eerste dag van de nieuwe coronamaatregelen. Volgens de NS reisden een kwart minder mensen met de trein dan voor de aanscherping van het maatregelenpakket. Ook busvervoerder Transdev ziet een afname van het aantal reizigers. Het kabinet kondigde maandagavond nieuwe coronaregels aan. Het openbaar vervoer is op dit moment alleen bedoeld voor noodzakelijke reizen.

Omdat de scholen vanaf woensdag pas gesloten zijn, zal de daling doorzetten, verwacht de NS. Op dit moment is het totaal aantal treinreizigers zo'n 26 procent van het aantal voor de coronacrisis. Voor corona reisden er dagelijks zo'n 1,3 miljoen mensen met de trein. "Het is natuurlijk een treurig beeld, al die lege treinen", zegt een woordvoerder van de NS. "Maar het betekent wel dat Nederlanders zich aan de nieuwe maatregelen houden."

Transdev, het moederbedrijf van ov-bedrijven Connexxion en Hermes, meldt dat het ook rustiger is in de bussen. Op maandag vervoerde het bedrijf 47 procent van het aantal passagiers op een vergelijkbare dag in 2019. Op dinsdag was het nog rustiger, met 32 procent van het normale aantal busreizigers. Het gaat hierbij om buslijnen in Noord-Holland, Zeeland, de regio's Arnhem, Nijmegen, Eindhoven en in het gebied rond Rotterdam. Transdev verwacht ook dat de daling woensdag doorzet omdat de scholen dan sluiten.

De NS denkt niet dat er, net als tijdens de lockdown in het voorjaar, een basisdienstregeling moet komen. "Op dit moment rijdt 90 procent van de treinen", aldus de woordvoerder. "We gaan er vanuit dat dat zo blijft." In april reisde het kleinst aantal mensen met de trein: 9 procent ten opzichte van voor de coronacrisis. De NS stelde toen een basisdienstregeling in. Dat zal nu niet nodig zijn, aldus de woordvoerder, omdat openbaarvervoerbedrijven met de beschikbaarheidsvergoeding van de overheid 93 procent van hun kosten vergoed krijgen.

Meer uit Binnenland

Alleen in Limburg zaterdagavond nog kans op stevige onweersbuien

DE BILT (ANP) - Alleen in Limburg is zaterdagavond nog kans op stevige onweersbuien. Daar geldt code geel van het KNMI. In de loop van de avond trekken de buien weg richting Duitsland.

1 uur geleden
Honderden actievoerders Extinction Rebellion aangehouden op A12

DEN HAAG (ANP) - Bij de blokkade van Extinction Rebellion op de Utrechtsebaan (A12) zijn zaterdagmiddag volgens de politie 402 actievoerders aangehouden. Zij zijn naar het ADO-stadion gebracht en daar op vrije voeten gezet. Een persoon zit nog vast omdat die niet zou hebben voldaan aan een bevel of vordering.

5 uur geleden
KNMI waarschuwt ook in oosten van het land voor onweersbuien

DE BILT (ANP) - Ook het oosten van het land moet zaterdag rekening houden met stevige onweersbuien. Het KNMI heeft ook voor de provincies Drenthe, Overijssel, Gelderland en Limburg code geel afgegeven, omdat er tot in de avond buien met hagel en windstoten tot 70 kilometer per uur mogelijk zijn.

5 uur geleden
Bevolkingsonderzoek biedt na datalek in nieuwe brief excuses aan

DEN HAAG (ANP) - Bevolkingsonderzoek Nederland heeft in een nieuwe brief aan gedupeerden of mogelijk gedupeerden van de datadiefstal excuses aangeboden. "We vinden het verschrikkelijk dat er persoonsgegevens en testuitslag(en) zijn gelekt. Wij bieden u hiervoor onze excuses aan", is in de brief te lezen.

5 uur geleden
Panden van De Pizzabakkers in Amsterdam gesloten

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn vier panden voor een halfjaar gesloten, daartoe besloot de locoburgemeester vrijdag. Het gaat om filialen van De Pizzabakkers, twee op de Plantage Kerklaan, een op de Overtoom en een op de Haarlemmerdijk. De pizzaketen is de laatste tijd meerdere keren doelwit geweest van explosies.

6 uur geleden
Man (20) opgepakt voor opruiing, rust in Beverwijk en Heemskerk

HEEMSKERK (ANP) - Een 20-jarige man uit Heemskerk is vrijdagavond aangehouden voor het verspreiden van valse informatie en opruiing via sociale media, meldt de politie zaterdag. Hij zit vast. De politie zegt niet te kunnen delen wat de verdachte precies heeft geplaatst.

8 uur geleden
Turkse gemeenschap: veel onrust door haatbrieven aan moskeeën

UTRECHT (ANP) - In de Turkse gemeenschap in Nederland is veel onrust ontstaan door haatbrieven die de afgelopen periode naar meerdere moskeeën zijn gestuurd. Dat laat het Inspraakorgaan Turken in Nederland (IOT) zaterdag weten. Voorzitter Zeki Baran spreekt van "walgelijke brieven", met daarin "dreigende en discriminerende teksten en besmeurd met zogenaamde bloedvlekken".

8 uur geleden