Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Minder producten in kerstpakket'

'Minder producten in kerstpakket'

DEN HAAG (ANP) - Het kerstpakket bevat dit jaar waarschijnlijk niet meer zo veel producten. Werkgevers kiezen volgens de kerstpakkettenbranche steeds vaker voor één artikel van hoge kwaliteit, bijvoorbeeld een luxe koekenpan. En dan doen ze er nog wat kleinigheidjes bij.

Bedrijven willen hun medewerkers graag iets geven wat langer in gebruik blijft, zegt voorzitter Arjan de Knegt van brancheorganisatie voor kerstpakketten en relatiegeschenken PPP. Aan dat ene grote onderdeel van het kerstpakket wordt volgens hem dan het merendeel van het budget besteed. Dat gaat ten koste van het aantal producten.

Een tas die ook na de kerst vaak kan worden gedragen, is volgens De Knegt een goed voorbeeld van een eigentijds geschenk. Een slecht voorbeeld vindt hij een chocoladefontein, die na een of twee keer gebruik verbannen wordt naar de kast. "Daarmee moet je als werkgever echt niet meer aankomen."

Cadeaubonnen

Vroeger was het aantal artikelen in het kerstpakket nog erg belangrijk, weet de branchevoorman. "Als er zestien in plaats van achttien artikelen in zaten, was dat een reden voor teleurstelling. Ook was het een teken dat het slechter ging met het bedrijf."

De laatste jaren moet het kerstpakket concurreren met cadeaubonnen. De Knegt twijfelt echter niet aan de kracht van het klassieke kerstpakket. "Het uitpakken met je hele gezin en kijken wat de werkgever bedacht heeft. Dat is een stukje traditie."

Meer uit Financieel

Bedrijven VS en Canada roepen op tot hervatten handelsoverleg

WASHINGTON (ANP/DPA) - Ondernemersorganisaties in zowel de Verenigde Staten als Canada hebben de regeringen van hun landen opgeroepen om het handelsoverleg te hervatten. Gesprekken over een handelsdeal liepen dit weekend stuk, waarna hoge Amerikaanse importheffingen op Canadese goederen in werking traden en Canada tegenheffingen aankondigde.

1 uur geleden
Europees deel TikTok boekt eerste winst, rechtszaken kosten veel

LONDEN (ANP) - Het Europese onderdeel van socialemediaconcern TikTok heeft vorig jaar voor het eerst winst geboekt, dankzij de grote toestroom van gebruikers. Tegelijkertijd zette het bedrijf ruim 1 miljard dollar apart voor rechtszaken en boetes, schrijft de dochteronderneming in haar jaarverslag over 2025.

3 uur geleden
VW-baas waarschuwt voor ingrijpende kostenbesparingen

BERLIJN (ANP/DPA) - De topman van Volkswagen (VW) waarschuwt dat het bedrijf de komende tijd ingrijpende kostenbesparingen doorvoert. "De komende weken komt het erop aan: iedereen moet de schouders eronder zetten", zei Oliver Blume in een interview met Bild am Sonntag. "We zijn begonnen aan het grootste transformatieplan ooit voor het Volkswagen-concern."

5 uur geleden
Carney: Canadese tegenheffingen treffen staal- en zuivelsector VS

OTTAWA (ANP/RTR) - De Amerikaanse importheffingen voor Canada zullen beantwoord worden met heffingen op onder meer staal- en zuivelproducten uit de Verenigde Staten, aldus de Canadese premier Mark Carney. Vrijdagavond laat klapten de onderhandelingen tussen de twee buurlanden waardoor de VS vanaf zaterdag een invoerbelasting van 50 procent hanteren voor vele Canadese producten.

21 uur geleden
Banca Generali bestudeert ongevraagd overnamebod van concurrent

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De directie van de Italiaanse bank Banca Generali bestudeert het ongevraagde overnamebod van Banca Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld. "Hoewel momenteel een grondige analyse van de voorwaarden van het bod plaatsvindt, geeft Banca Generali binnen de wettelijke termijn en volgens de voorgeschreven procedures zijn oordeel over het bod," aldus de bank.

23 uur geleden
Ben & Jerry's verliest groot deel van rechtszaak tegen Unilever

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een groot deel van de claims van Ben & Jerry's tegen voormalig moederbedrijf Unilever afgewezen. De ijsmaker beschuldigde Unilever ervan te proberen de maatschappelijke standpunten van het merk te onderdrukken, de raad van bestuur te ontmantelen en de financiering van de naar het merk genoemde stichting stop te zetten.

1 dag geleden
Strengere belastingen zetten rem op luxeverkoop in China

BEIJING (ANP) - Luxemerken als Louis Vuitton, Dior en Gucci zien hun verkopen in China steeds verder dalen, nu nieuwe strengere belastingmaatregelen van Beijing rijke consumenten ertoe aanzetten minder uit te geven. China heeft verregaande maatregelen getroffen om kapitaaluitstroom tegen te gaan en belastinginkomsten terug te halen. Dit betekent dat Chinezen veel belasting moeten betalen over vermogen en beleggingswinsten in het buitenland.

1 dag geleden