Minder orders voor chiptoeleverancier ASM International
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft minder orders ontvangen in het derde kwartaal door een zwakke vraag uit de markt. De orderontvangst kwam uit op 627,4 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar was dit nog 675,5 miljoen euro.
De omzet groeide wel, van 609,8 miljoen euro in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 622,3 miljoen euro. Ook werd er weer winst gemaakt. De nettowinst kwam in het afgelopen kwartaal uit op 129,6 miljoen, vergeleken met een verlies van 150,5 miljoen vorig jaar.
"ASMI leverde robuuste resultaten te midden van aanhoudend zwakke marktomstandigheden", zegt topman Benjamin Loh in een toelichting. "Tegen de achtergrond van aanhoudende economische druk en geopolitieke spanningen zijn veel van de eindmarkten voor halfgeleiders nog steeds traag. De timing en kracht van het herstel is nog steeds onzeker."
ASMI verwacht dat de omzet voor het vierde kwartaal uitkomt tussen de 600 en 640 miljoen euro.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
22 minuten geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkgeversorganisatie AWVN vindt dat er bij cao-onderhandelingen meer aandacht moet zijn voor groei van productiviteit. Dat stelt directeur Lisette van Breugel. Volgens haar staat het Nederlandse verdienmodel onder druk en is productiviteitsgroei nodig voor economische groei.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft een eigen AI-model ontwikkeld om hypotheekaanvragen sneller te behandelen. Dit wil de bank op grotere schaal gaan inzetten, bevestigt een woordvoerder van ING na berichtgeving door Het Financieele Dagblad. ING is volgens de krant de eerste Nederlandse bank die AI op grote schaal gebruikt bij besluiten of mensen een hypotheek kunnen afsluiten. Andere banken zullen naar verwachting snel volgen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag flink lager begonnen aan de nieuwe handelsweek. De vergeldingsaanvallen tussen Israël en Iran zorgden voor onzekerheid rond de vredesonderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Door het opgelaaide geweld in de regio liepen de olieprijzen hard op, nu een volledige heropening van de Straat van Hormuz voor olietankers weer verder weg lijkt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende grote partijen in de detailhandel stappen uit ondernemersorganisatie VNO-NCW. Supermarktkoepel CBL heeft het lidmaatschap opgezegd en bijvoorbeeld Jumbo verliest daardoor binnenkort ook zijn aansluiting bij de lobbyclub, bevestigen woordvoerders van die organisaties na berichtgeving van De Telegraaf.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Bij de zuivelfabriek van FrieslandCampina in Leeuwarden gaan ongeveer honderd werknemers maandag een staking houden van zestien uur in het cao-conflict in de zuivelindustrie. Volgens vakbond FNV begint de staking om 14.00 uur en duurt de actie tot dinsdagochtend 06.00 uur.
3 uur geleden