Minder orders voor chiptoeleverancier ASM International
ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft minder orders ontvangen in het derde kwartaal door een zwakke vraag uit de markt. De orderontvangst kwam uit op 627,4 miljoen euro. In dezelfde periode vorig jaar was dit nog 675,5 miljoen euro.
De omzet groeide wel, van 609,8 miljoen euro in het derde kwartaal van vorig jaar, tot 622,3 miljoen euro. Ook werd er weer winst gemaakt. De nettowinst kwam in het afgelopen kwartaal uit op 129,6 miljoen, vergeleken met een verlies van 150,5 miljoen vorig jaar.
"ASMI leverde robuuste resultaten te midden van aanhoudend zwakke marktomstandigheden", zegt topman Benjamin Loh in een toelichting. "Tegen de achtergrond van aanhoudende economische druk en geopolitieke spanningen zijn veel van de eindmarkten voor halfgeleiders nog steeds traag. De timing en kracht van het herstel is nog steeds onzeker."
ASMI verwacht dat de omzet voor het vierde kwartaal uitkomt tussen de 600 en 640 miljoen euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
9 minuten geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
3 uur geledenWILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
4 uur geleden