Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder omzet Heineken door lagere bierverkopen in Europa en VS

Minder omzet Heineken door lagere bierverkopen in Europa en VS

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft afgelopen kwartaal minder omzet geboekt, vooral doordat de bierverkopen in Europa en Noord- en Zuid-Amerika daalden. Volgens het concern werd de verkoop negatief beïnvloed door de latere paasperiode dit jaar en het wegvallen van een extra verkoopdag ten opzichte van het schrikkeljaar 2024.

Ook werd de omzet gedrukt door moeizame prijsonderhandelingen met klanten, voorzichtige consumentenbestedingen en nadelige valuta-effecten. Wereldwijd verkocht Heineken 54,1 miljoen hectoliter bier in de eerste drie maanden van 2025. Dat is een afname van 2,1 procent, een kleinere daling dan analisten hadden verwacht. De omzet daalde met bijna 5 procent tot 7,8 miljard euro. Heineken heeft ook merken als Amstel, Desperados en Birra Moretti.

In de Verenigde Staten daalde het biervolume met "een hoog enkelcijferig percentage, in een biermarkt die vooral te lijden had onder een zwak sentiment bij Latijns-Amerikaanse consumenten." In de regio Afrika/Midden-Oosten en de Aziatisch/Pacifische regio stegen de verkopen in het eerste kwartaal.

Zwak consumentenvertrouwen

De brouwer handhaaft zijn verwachting voor het gehele jaar: de operationele winst zal tussen 4 en 8 procent groeien. Het concern verwacht dat de economische omstandigheden voorlopig onrustig blijven, wat het consumentengedrag kan beïnvloeden. Heineken wijst op een zwak consumentenvertrouwen en wereldwijde inflatiedruk. "Daarnaast zijn er bredere onzekerheden, zoals recente aanpassingen van importheffingen en mogelijke verdere verhogingen in de toekomst", aldus het bedrijf.

Vorige week werd bekend dat de prijsonderhandelingen tussen Heineken en Jumbo zo stroef verlopen dat de supermarktketen bepaalde bieren van het concern niet meer inkoopt. "We zijn op dit moment met elkaar in gesprek over de invulling van de samenwerking voor 2025. Desondanks heeft Jumbo helaas eenzijdig besloten een deel van onze producten tijdelijk niet meer af te nemen", zei een woordvoerder van Heineken toen.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Illy-koffie gaat volgend jaar produceren in de VS

TRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.

8 uur geleden
Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

10 uur geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

11 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

12 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

14 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

1 dag geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

1 dag geleden