Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder omzet Heineken door lagere bierverkopen in Europa en VS

Minder omzet Heineken door lagere bierverkopen in Europa en VS

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft afgelopen kwartaal minder omzet geboekt, vooral doordat de bierverkopen in Europa en Noord- en Zuid-Amerika daalden. Volgens het concern werd de verkoop negatief beïnvloed door de latere paasperiode dit jaar en het wegvallen van een extra verkoopdag ten opzichte van het schrikkeljaar 2024.

Ook werd de omzet gedrukt door moeizame prijsonderhandelingen met klanten, voorzichtige consumentenbestedingen en nadelige valuta-effecten. Wereldwijd verkocht Heineken 54,1 miljoen hectoliter bier in de eerste drie maanden van 2025. Dat is een afname van 2,1 procent, een kleinere daling dan analisten hadden verwacht. De omzet daalde met bijna 5 procent tot 7,8 miljard euro. Heineken heeft ook merken als Amstel, Desperados en Birra Moretti.

In de Verenigde Staten daalde het biervolume met "een hoog enkelcijferig percentage, in een biermarkt die vooral te lijden had onder een zwak sentiment bij Latijns-Amerikaanse consumenten." In de regio Afrika/Midden-Oosten en de Aziatisch/Pacifische regio stegen de verkopen in het eerste kwartaal.

Zwak consumentenvertrouwen

De brouwer handhaaft zijn verwachting voor het gehele jaar: de operationele winst zal tussen 4 en 8 procent groeien. Het concern verwacht dat de economische omstandigheden voorlopig onrustig blijven, wat het consumentengedrag kan beïnvloeden. Heineken wijst op een zwak consumentenvertrouwen en wereldwijde inflatiedruk. "Daarnaast zijn er bredere onzekerheden, zoals recente aanpassingen van importheffingen en mogelijke verdere verhogingen in de toekomst", aldus het bedrijf.

Vorige week werd bekend dat de prijsonderhandelingen tussen Heineken en Jumbo zo stroef verlopen dat de supermarktketen bepaalde bieren van het concern niet meer inkoopt. "We zijn op dit moment met elkaar in gesprek over de invulling van de samenwerking voor 2025. Desondanks heeft Jumbo helaas eenzijdig besloten een deel van onze producten tijdelijk niet meer af te nemen", zei een woordvoerder van Heineken toen.

Meer uit Financieel

EU reserveert helft van staalquotum voor vaste handelspartners

BRUSSEL (ANP) - De EU verdeelt de helft van haar 18,3 miljoen ton aan importquotum voor staal zonder importtarief aan landen waarmee ze een vrijehandelsovereenkomst heeft. Dat maakt de Europese Commissie bekend een dag voordat de nieuwe staaltarieven ingaan.

58 minuten geleden
Bankenvereniging: onlinefraude maatschappelijk probleem

AMSTERDAM (ANP) - Onlinefraude is een maatschappelijk probleem met vaak ingrijpende financiële en emotionele gevolgen voor de slachtoffers. Dat zegt de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) in een reactie op een onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB), waaruit blijkt dat fraude in het betalingsverkeer vorig jaar flink is toegenomen. De NVB zegt dat deze cijfers dit nog eens verder onderstrepen.

1 uur geleden
Wereldwijde handel in lng groeit dit jaar niet, verwacht Shell

LONDEN (ANP) - De wereldwijde handel in vloeibaar gemaakt aardgas (lng) blijft dit jaar naar verwachting gelijk aan vorig jaar. Dat meldt Shell in een prognose. Het olie- en gasbedrijf had eigenlijk gerekend op een aanzienlijke toename, maar de aanvoer van lng is flink verstoord door het conflict in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Wereldbank laat doelstelling voor klimaatfinanciering vallen

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank laat een klimaatdoelstelling vallen rondom zijn financiering. Het wereldwijde instituut voor ontwikkelingssamenwerking streeft er niet langer naar dat minstens 45 procent van het verstrekte geld ook positieve effecten heeft voor het klimaat.

1 uur geleden
Consumentenbond: toename betalingsfraude heel slecht nieuws

DEN HAAG (ANP) - De flinke toename van fraude in het Nederlandse betalingsverkeer is "heel slecht nieuws", zegt de Consumentenbond. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) nam het aantal frauduleuze transacties bij overschrijvingen, kaartbetalingen en contante geldopnames vorig jaar met 30 procent toe. Het schadebedrag steeg met 22 procent tot 198 miljoen euro.

1 uur geleden
Toerismebureau: Nederlanders passen vaker vakantie aan om weer

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse vakantiegangers letten meer op het weer op hun bestemming dan een jaar geleden. Dat meldt het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) na onderzoek eerder deze maand onder mensen uit verschillende landen.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint met winst dankzij chipaandelen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met winst aan de handelsdag begonnen. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

2 uur geleden