Minder nieuwe coronagevallen in Italië, maar meer doden
ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië is maandag met 179 toegenomen, tegen 165 de dag ervoor, zeiden de autoriteiten.
Het dagelijkse aantal nieuwe besmettingsgevallen daalde tot 744 vergeleken met 802 op zondag. Het was het laagste aantal nieuwe coronagevallen op een dag sinds 4 maart.
Het totale dodental sinds de uitbraak op 21 februari aan het licht kwam, staat nu op 30.739, het op twee na hoogste ter wereld, na die van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Besmettingen
Het totale aantal bevestigde besmettingen bedraagt 219.814, het op vier na hoogste wereldwijde aantal na dat van de Verenigde Staten, Spanje, Groot-Brittannië en Rusland.
Het aantal geregistreerde mensen die de ziekte nu hebben, daalde tot 82.488 van 83.324 de dag ervoor.
In Italië liggen nog 999 mensen op de intensive care, dat waren er zondag 1072. Van degenen die oorspronkelijk besmet waren, werden 106.587 hersteld verklaard tegen 105.186 een dag eerder.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.
24 minuten geledenCHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.
7 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.
10 uur geleden