Minder nieuwe coronagevallen in Italië, maar meer doden
ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië is maandag met 179 toegenomen, tegen 165 de dag ervoor, zeiden de autoriteiten.
Het dagelijkse aantal nieuwe besmettingsgevallen daalde tot 744 vergeleken met 802 op zondag. Het was het laagste aantal nieuwe coronagevallen op een dag sinds 4 maart.
Het totale dodental sinds de uitbraak op 21 februari aan het licht kwam, staat nu op 30.739, het op twee na hoogste ter wereld, na die van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Besmettingen
Het totale aantal bevestigde besmettingen bedraagt 219.814, het op vier na hoogste wereldwijde aantal na dat van de Verenigde Staten, Spanje, Groot-Brittannië en Rusland.
Het aantal geregistreerde mensen die de ziekte nu hebben, daalde tot 82.488 van 83.324 de dag ervoor.
In Italië liggen nog 999 mensen op de intensive care, dat waren er zondag 1072. Van degenen die oorspronkelijk besmet waren, werden 106.587 hersteld verklaard tegen 105.186 een dag eerder.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.
22 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft geërgerd gereageerd op uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over een geënterd vrachtschip. Trump verklaarde deze week bij CNBC dat het vaartuig "bepaalde spullen" aan boord had. "Misschien wel een cadeautje uit China", opperde hij over de lading, zonder verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein heeft volgens de BBC ook in Londen slachtoffers van seksueel misbruik gehuisvest. De Britse omroep heeft onderzoek gedaan naar de Epstein-documenten die in de Verenigde Staten zijn gepubliceerd en vond daar vier huizen in de Britse hoofdstad waar vrouwen werden ondergebracht. Zes van hen verklaarden later te zijn misbruikt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Binnen het Pentagon worden mogelijkheden bekeken om NAVO-bondgenoten van de VS te straffen die onvoldoende steun zouden hebben gegeven tijdens de oorlog in het Midden-Oosten. Dat laat een Amerikaanse functionaris weten aan persbureau Reuters. Het gaat om opties als het schorsen van Spanje als NAVO-lid en het herzien van het Amerikaanse standpunt over de Britse claim op de Falklandeilanden.
3 uur geledenODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
11 uur geleden