Minder nieuwe coronagevallen in Italië, maar meer doden
ROME (ANP/RTR) - Het aantal sterfgevallen als gevolg van het coronavirus in Italië is maandag met 179 toegenomen, tegen 165 de dag ervoor, zeiden de autoriteiten.
Het dagelijkse aantal nieuwe besmettingsgevallen daalde tot 744 vergeleken met 802 op zondag. Het was het laagste aantal nieuwe coronagevallen op een dag sinds 4 maart.
Het totale dodental sinds de uitbraak op 21 februari aan het licht kwam, staat nu op 30.739, het op twee na hoogste ter wereld, na die van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië.
Besmettingen
Het totale aantal bevestigde besmettingen bedraagt 219.814, het op vier na hoogste wereldwijde aantal na dat van de Verenigde Staten, Spanje, Groot-Brittannië en Rusland.
Het aantal geregistreerde mensen die de ziekte nu hebben, daalde tot 82.488 van 83.324 de dag ervoor.
In Italië liggen nog 999 mensen op de intensive care, dat waren er zondag 1072. Van degenen die oorspronkelijk besmet waren, werden 106.587 hersteld verklaard tegen 105.186 een dag eerder.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
9 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
13 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
13 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
18 uur geleden