Minder missers zorgen voor hogere winst bouwconcern VolkerWessels
RIJSSEN (ANP) - Bouwbedrijf VolkerWessels is er ondanks de sterk gestegen kosten voor materiaal en lonen in geslaagd 2022 met een hogere winst af te sluiten. Het concern maakte minder kostbare missers dan voorheen. Ook kon VolkerWessels hogere kosten deels doorberekenen aan opdrachtgevers. Vooruitblikkend is de onderneming uit Rijssen somberder over de woningbouw, waar vermoedelijk minder klussen komen door oplopende rentes en strengere regels voor de huurmarkt.
De opbrengsten over het afgelopen boekjaar stegen met 7 procent tot bijna 6,6 miljard euro. Daarop boekte VolkerWessels een winst van 192 miljoen euro, 16 procent meer dan een jaar eerder. In zijn jaarbericht wijst het bouwbedrijf op de aanzienlijk gedaalde "faalkosten", oftewel de kosten die een bedrijf maakt voor opdrachten die niet goed zijn uitgevoerd. Internationaal verbeterden de resultaten sterk in het Verenigd Koninkrijk.
Dit jaar verwacht VolkerWessels dat de omzet en winst in de woningbouw en projectontwikkeling onder druk komen te staan. Hogere rentes maken het in combinatie met de dalende huizenprijzen moeilijker om winst te maken met investeringen in woningen, waarschuwde het Economisch Instituut voor de Bouw al eerder dit jaar. Daardoor zullen er ook minder projecten van de grond komen. Daarnaast is er volgens VolkerWessels onzekerheid bij verhuurders, omdat het kabinet de huurprijzen van meer woningen wil reguleren. Ook dat zou nieuwe bouwprojecten remmen.
Andere onderdelen van het bouwconcern presteren dit jaar waarschijnlijk stabiel of profiteren van de energietransitie, bijvoorbeeld met installateurs die gebouwen verduurzamen. De hoeveelheid opdrachten die VolkerWessels nog voor de boeg heeft, was eind 2022 wat lager dan een jaar eerder. Dat komt onder andere doordat het bedrijf kritischer beoordeelt of het bepaalde opdrachten wel wil uitvoeren. Zo haalde het bedrijf minder orders binnen voor grote, complexe projecten.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
57 minuten geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
11 uur geleden