
Minder missers zorgen voor hogere winst bouwconcern VolkerWessels
RIJSSEN (ANP) - Bouwbedrijf VolkerWessels is er ondanks de sterk gestegen kosten voor materiaal en lonen in geslaagd 2022 met een hogere winst af te sluiten. Het concern maakte minder kostbare missers dan voorheen. Ook kon VolkerWessels hogere kosten deels doorberekenen aan opdrachtgevers. Vooruitblikkend is de onderneming uit Rijssen somberder over de woningbouw, waar vermoedelijk minder klussen komen door oplopende rentes en strengere regels voor de huurmarkt.
De opbrengsten over het afgelopen boekjaar stegen met 7 procent tot bijna 6,6 miljard euro. Daarop boekte VolkerWessels een winst van 192 miljoen euro, 16 procent meer dan een jaar eerder. In zijn jaarbericht wijst het bouwbedrijf op de aanzienlijk gedaalde "faalkosten", oftewel de kosten die een bedrijf maakt voor opdrachten die niet goed zijn uitgevoerd. Internationaal verbeterden de resultaten sterk in het Verenigd Koninkrijk.
Dit jaar verwacht VolkerWessels dat de omzet en winst in de woningbouw en projectontwikkeling onder druk komen te staan. Hogere rentes maken het in combinatie met de dalende huizenprijzen moeilijker om winst te maken met investeringen in woningen, waarschuwde het Economisch Instituut voor de Bouw al eerder dit jaar. Daardoor zullen er ook minder projecten van de grond komen. Daarnaast is er volgens VolkerWessels onzekerheid bij verhuurders, omdat het kabinet de huurprijzen van meer woningen wil reguleren. Ook dat zou nieuwe bouwprojecten remmen.
Andere onderdelen van het bouwconcern presteren dit jaar waarschijnlijk stabiel of profiteren van de energietransitie, bijvoorbeeld met installateurs die gebouwen verduurzamen. De hoeveelheid opdrachten die VolkerWessels nog voor de boeg heeft, was eind 2022 wat lager dan een jaar eerder. Dat komt onder andere doordat het bedrijf kritischer beoordeelt of het bepaalde opdrachten wel wil uitvoeren. Zo haalde het bedrijf minder orders binnen voor grote, complexe projecten.
Meer uit Financieel
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Canada en Mexico hopen dat hun vrijhandelsakkoord met de Verenigde Staten "eerlijker en effectiever" wordt. Dat zei de Canadese premier Mark Carney na een ontmoeting met de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum in Mexico-Stad.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Duizenden Nederlanders gaan dit jaar weer naar München om daar Oktoberfest te vieren. De interesse om het volksfeest in de Zuid-Duitse stad te vieren lijkt niet minder te zijn geworden dan een jaar geleden, ondanks dat het bier steeds duurder wordt. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 5 oktober.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is donderdag ruim een vijfde meer waard geworden op Wall Street. Beleggers verwerkten het nieuws dat Nvidia 5 miljard dollar investeert in de chipproducent. Ook gaan de twee bedrijven samenwerken aan de ontwikkeling van producten die datacenters en pc's sneller laten werken. Intel eindigde 22,8 procent hoger.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse luchthavenexploitant Aena wil bijna 13 miljard euro investeren in zijn luchthavens. De investeringen worden uitgesmeerd over de periode 2027 tot 2031 en gaan onder meer naar modernisering van terminals, veiligheid, duurzaamheid en innovatie. Het gaat om de "grootste investering in luchthavens in de afgelopen twintig jaar in Spanje", aldus Aena.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie werkt aan een voorstel om de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Rusland sneller dan gepland te stoppen, laat een woordvoerder van de Commissie weten. De Commissie heeft voor de zomer al voorgesteld de import van al het aardgas uit Moskou voor 2028 helemaal te schrappen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump wil dat het Amerikaanse Hooggerechtshof alsnog toestemming geeft voor het onmiddellijke ontslag van Lisa Cook als bestuurslid van de Federal Reserve. De president kondigde vorige maand het ontslag aan van Cook, maar zij verzet zich daartegen bij de rechter. Lagere rechtbanken oordeelden dat de centralebankbestuurder niet uit haar functie mag worden gezet zolang die zaak loopt en daartegen gaat de regering nu in beroep.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse marktwaakhond FTC en zeven Amerikaanse staten hebben een rechtszaak aangespannen tegen Ticketmaster en moederbedrijf Live Nation. Het ticketplatform heeft volgens de aanklacht nagelaten ticketbots aan te pakken. Dat is software waarmee partijen grote hoeveelheden tickets kunnen opkopen om die daarna voor een meerprijs door te verkopen.
13 uur geleden