Minder mensen wisselden van zorgverzekering dan vorig jaar
ZEIST (ANP) - Zo'n 1,2 miljoen mensen zijn voor de jaarwisseling overgestapt naar een andere zorgverzekeraar. Dat komt neer op 6,5 procent van alle verzekerden, melden Zorgverzekeraars Nederland en kenniscentrum Vektis op basis van een voorlopige analyse van Vektis. Dat percentage is een stuk lager dan een jaar eerder. Toen wisselde 8,2 procent van de Nederlandse verzekerden van zorgverzekeraar, wat volgens Zorgverzekeraars Nederland een "opvallend" hoog percentage was.
Volgens Zorgverzekeraars Nederland is het aantal overstappers nu weer ongeveer gelijk aan de jaren voor 2023. Het overstappercentage schommelt al jaren tussen de 6 en 7 procent.
Het definitieve percentage wordt eind januari bekendgemaakt, als de balans definitief kan worden opgemaakt. Verzekerden die wilden overstappen moesten hun oude zorgverzekering weliswaar voor de jaarwisseling opzeggen, maar ze hebben nog tot 1 februari om een nieuwe af te sluiten. Vektis zegt te verwachten dat het uiteindelijke overstappercentage tussen de 6,6 en 7,1 procent zal liggen.
Dat vorig jaar relatief veel mensen zijn overgestapt in vergelijking met andere jaren, heeft volgens Zorgverzekeraars Nederland een aantal redenen. Zo verviel de collectiviteitskorting voor de basisverzekering en speelde de inflatie met de hoge energieprijzen een grotere rol, aldus de brancheorganisatie dinsdag.
Meer uit Gezond
EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.
1 dag geledenGENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".
2 weken geledenROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."
2 weken geledenDÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.
2 weken geleden