Minder mensen verhuizen naar Engeland, meer Britten hierheen
DEN HAAG (ANP) - Vanwege de brexit verhuizen steeds minder Nederlanders naar het Verenigd Koninkrijk. Terwijl vorig jaar opnieuw juist meer Britten naar Nederland kwamen, meldt het CBS.
Sinds 2015 neemt het aantal Nederlanders dat naar Groot-Brittannië vertrekt, sterk af. Vorig jaar waren dat er zo'n 2600. Andersom vestigden 6700 Britten zich vorig jaar in Nederland. Dat is 60 procent meer dan in 2015.
Het aantal Nederlanders dat terugkeerde vanuit het Verenigd Koninkrijk is met zo'n 2300 gevallen iets afgenomen. Er waren wel meer Britten die in Nederland woonden en terugkeerden naar hun geboorteland.
Ook het aantal mensen dat niet in Nederland of in het Verenigd Koninkrijk is geboren en vanuit Groot-Brittannië hierheen komt, neemt toe. Buitenlanders met een EU-nationaliteit verhuizen ondanks de brexit nog wel vaker van Nederland naar het Verenigd Koninkrijk dan andersom. Maar dat verschil is sinds 2015 sterk afgenomen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
2 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
5 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
14 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
16 uur geleden