Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder mensen testen positief op corona, minder ziekenhuisopnames

Minder mensen testen positief op corona, minder ziekenhuisopnames

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen daalt. In de afgelopen zeven dagen zijn 493.055 positieve tests geregistreerd. Dat is het laagste aantal in drie weken en de eerste daling sinds december.

Van die positieve tests waren er 482.695 in de afgelopen zeven dagen. Dat is 21,7 procent minder dan in de zeven dagen ervoor. Toen testten meer dan 616.000 positief. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) werkte toen bovendien een grote achterstand weg, waardoor het in totaal meer dan 824.000 meldingen kreeg.

Het aantal ziekenhuisopnames daalde ook. In de afgelopen week zijn 1149 mensen in een ziekenhuis opgenomen met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Een week eerder waren er (na correctie) 1393 opnames. Van de 1149 opgenomen mensen kwamen 88 op een intensive care te liggen, tegen 122 een week eerder.

GGD

Minder mensen gaan naar de GGD om zich te laten testen. De locaties voerden in de afgelopen week 833.000 tests uit, tegen bijna een miljoen in de week ervoor en iets meer dan een miljoen nog een week eerder. Ruim 57 procent van alle testen was positief, en ook dat is een daling.

Het aantal gemelde sterfgevallen steeg wel. In de afgelopen zeven dagen kreeg het RIVM bericht dat 78 mensen aan de gevolgen van hun coronabesmetting zijn overleden. Dat is het hoogste weekcijfer sinds begin januari.

Meer uit Gezond

Studie: kwaliteit van kraamzorg staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - De kwaliteit van de kraamzorg staat onder druk. Door stijgende personeelstekorten krijgen zwangeren en kraamvrouwen steeds minder uren dan ze nodig hebben. Dat brengt risico's met zich mee, vooral voor vrouwen in een kwetsbare situatie. Dat meldt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd op basis van onderzoek door het RIVM, Zorginstituut Nederland en toezicht van de inspectie zelf.

15 uur geleden
Vrouwen vallen vaker en langer uit door stress

SON (ANP) - In 2025 was het verzuim door stressklachten bij vrouwen twee keer zo hoog als bij mannen. Dat blijkt uit cijfers van arbodienstverleners ArboNed en HumanCapitalCare.

19 uur geleden
Huisartsenvereniging kritisch over nieuwe website voor abortuspil

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.

1 dag geleden
RIVM: griepepidemie voorbij

BILTHOVEN (ANP) - De griepepidemie is voorbij, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Het aantal mensen dat afgelopen week de huisarts bezocht met acute luchtwegklachten is opnieuw gedaald. Ook het aantal afgenomen monsters waarin het griepvirus is aangetroffen, lag een stuk lager dan een week eerder.

1 week geleden
Hooikoortsklachten nemen af na weken van stijging

UTRECHT (ANP) - Het aantal mensen met hooikoortsklachten nam vorige week af. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van nieuwe cijfers. Afgelopen week meldden zich 145 op de 100.000 mensen met hooikoortsklachten bij een huisarts. Het cijfer van een week eerder is bijgesteld naar 177.

1 week geleden
Argentinië officieel uit Wereldgezondheidsorganisatie gestapt

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Argentinië is officieel uit de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) gestapt. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Pablo Quirno op X. Met het verstrijken van de formele afkoelingsperiode na de aankondiging maakt het land nu geen deel meer uit van de WHO.

1 week geleden
Clara Wichmann in hoger beroep tegen producent borstimplantaten

AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann gaat in hoger beroep in de zaak tegen het Amerikaanse Allergan, een producent van borstimplantaten. In december oordeelde de rechter dat de producent niet verantwoordelijk is voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen.

1 week geleden