Minder mensen testen positief op corona, minder ziekenhuisopnames
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe coronagevallen daalt. In de afgelopen zeven dagen zijn 493.055 positieve tests geregistreerd. Dat is het laagste aantal in drie weken en de eerste daling sinds december.
Van die positieve tests waren er 482.695 in de afgelopen zeven dagen. Dat is 21,7 procent minder dan in de zeven dagen ervoor. Toen testten meer dan 616.000 positief. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) werkte toen bovendien een grote achterstand weg, waardoor het in totaal meer dan 824.000 meldingen kreeg.
Het aantal ziekenhuisopnames daalde ook. In de afgelopen week zijn 1149 mensen in een ziekenhuis opgenomen met Covid-19, de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Een week eerder waren er (na correctie) 1393 opnames. Van de 1149 opgenomen mensen kwamen 88 op een intensive care te liggen, tegen 122 een week eerder.
GGD
Minder mensen gaan naar de GGD om zich te laten testen. De locaties voerden in de afgelopen week 833.000 tests uit, tegen bijna een miljoen in de week ervoor en iets meer dan een miljoen nog een week eerder. Ruim 57 procent van alle testen was positief, en ook dat is een daling.
Het aantal gemelde sterfgevallen steeg wel. In de afgelopen zeven dagen kreeg het RIVM bericht dat 78 mensen aan de gevolgen van hun coronabesmetting zijn overleden. Dat is het hoogste weekcijfer sinds begin januari.
Meer uit Gezond
BILTHOVEN (ANP) - Nu de temperaturen stijgen, lopen minder mensen griep op. Het aantal gevonden infecties daalt, melden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel. Ze concludeerden vorige week dat de jaarlijkse griepepidemie over zijn hoogtepunt heen lijkt, maar trekken nog niet de conclusie dat de epidemie voorbij is.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen hebben vroeg in het jaar last van hooikoorts. Dat meldt onderzoeksinstituut Nivel op basis van de nieuwste cijfers. In de afgelopen week gingen 174 op de 100.000 mensen naar een huisarts voor hooikoortsklachten. Dat zijn er meer dan een week eerder. Na de eerste warme dagen van 2026 meldden nog 138 per 100.000 mensen zich bij de huisarts. In de week daarvoor waren dat er 61.
3 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ene ziekenhuis betaalt veel meer voor geneesmiddelen tegen kanker dan het andere ziekenhuis. Het verschil kan oplopen tot ruim 2800 euro per behandeling, ook al gaat het om precies hetzelfde middel. Dat constateren KWF en het Nederlands Kanker Instituut (NKI) van ziekenhuis Antoni van Leeuwenhoek (AVL). Ze vinden dat er meer openheid moet komen.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De leeftijdsgrens voor de jaarlijkse herhaalprik tegen het coronavirus kan omhoog van 60 naar 70 jaar. Dat adviseert de Gezondheidsraad. Zestigers zouden nog wel op grond van hun gezondheidstoestand in aanmerking kunnen komen voor vaccinatie, maar niet meer op grond van hun leeftijd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd onderzoekt de werkcultuur op de intensivecareafdeling van het Erasmus MC in Rotterdam. Dat bevestigt de inspectie na berichtgeving van de NOS en Nieuwsuur over een vertrouwenscrisis op deze afdeling van het ziekenhuis.
1 week geledenAMERSFOORT (ANP) - Mannen in de grote steden moeten zich vaker laten controleren op darmkanker, vindt het MDL Fonds. De deelname aan het bevolkingsonderzoek voor de ziekte is schrikbarend laag, zegt de organisatie, die vroeger Maag Lever Darm Stichting heette. Het fonds komt daarom met een campagne. Die wordt donderdag gelanceerd.
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - Bij vrouwen die geen of moeilijk toegang hebben tot het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker wordt het humaan papillomavirus (HPV) vaker gevonden dan bij vrouwen die daar wel toegang toe hebben. Dat meldt Dokters van de Wereld op basis van 555 uitstrijkjes die de mensenrechtenorganisatie tussen 2022 en 2025 afnam bij vrouwen zonder toegang. 87 procent van hen is ongedocumenteerd en daarom uitgesloten van het bevolkingsonderzoek.
1 week geleden