Minder mensen hebben televisieabonnement vanwege streamen
AMSTERDAM (ANP) - Minder mensen hadden afgelopen jaar een televisieabonnement, meldt het Nationaal Media Onderzoek (NMO). In plaats daarvan hebben ze steeds vaker een abonnement op een of meerdere streamingsdiensten zoals Netflix genomen. Volgens het NMO hebben zij genoeg aan tv kijken via het internet.
Via streamingdiensten zijn allerlei verschillende soorten films en series te kijken op elk gewenst moment op bijvoorbeeld een tv. Ook is het mogelijk om live tv te kijken via het internet. Een televisieabonnement is dan niet nodig. Afgelopen jaar had ruim 9 procent van de huishoudens geen tv-abonnement, vergeleken met 7,5 procent het jaar daarvoor. Vooral jongeren tot en met 34 jaar, eenpersoonshuishoudens en hogeropgeleiden hebben alleen een internet-abonnement.
Ook hebben huishoudens steeds vaker een abonnement op meerdere streamingdiensten. Zo had 18 procent van de huishoudens vier of meer diensten, een jaar eerder had 14 procent zoveel abonnementen. Mogelijk komt dit omdat er de laatste jaren steeds meer streamingdiensten bij zijn gekomen. Het gemiddeld aantal diensten per huishouden was vorig jaar 1,9, in 2021 nog 1,7. Verreweg de meeste mensen, bijna 65 procent, gebruiken de streamingdienst Netflix.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), laat de mogelijkheid open om haar functie vroegtijdig neer te leggen. Lagarde herhaalde dat ze in 2027 zal vertrekken als centralebankpresident, maar wilde niet zeggen of ze aanblijft tot haar ambtstermijn in oktober van dat jaar afloopt.
6 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Ethische hackers wisten recent in te breken bij OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Onderzoekers van het beveiligingsplatform Hacktron ontdekten twee kritieke kwetsbaarheden en wisten binnen 72 uur toegang te krijgen tot interne systemen.
22 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM doet onderzoek naar een incident op een vlucht van Amsterdam naar Curaçao, waarbij een powerbank aan boord in brand raakte. Het is volgens de luchtvaartmaatschappij nu nog te vroeg om te zeggen of het beleid rond powerbanks aan boord aangescherpt moet worden.
42 minuten geledenDUBLIN (ANP) - Zes EU-lidstaten dringen aan op een EU-breed voorstel voor een belasting op bedrijven die enorme winst hebben gemaakt door de hoge energieprijzen, maar de Europese Commissie komt voorlopig niet met een plan daarvoor. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis voorafgaand aan overleg met EU-ministers van Economie en Financiën in Dublin.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina draagt zijn dochteronderneming in Indonesië over aan een ander groot zuivel- en drankbedrijf in het land, Ultrajaya. Het Nederlandse zuivelbedrijf krijgt in ruil daarvoor controlerend zeggenschap over Ultrajaya en moet daarna een verplicht bod uitbrengen op het hele beursgenoteerde bedrijf.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis vreest dat het verzorgen van het openbaar vervoer in de provincie Utrecht op de lange termijn onhoudbaar wordt. Het bedrijf en de provincie onderzoeken hoe de ov-concessie Utrecht Buiten (het busvervoer in Amersfoort en in het oosten en westen van de provincie) op de lange termijn "betrouwbaar, toegankelijk en financieel houdbaar kan blijven", bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van de Volkskrant.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is vrijdag vrijwel vlak begonnen, ondanks het stevige herstel op Wall Street. Ook de olieprijzen gingen verder omlaag, na de stevige opmars aan het begin van de week. Beleggers bleven echter voorzichtig na de renteverhogingen van de grote centrale banken om de inflatie te bestrijden. De chipbedrijven wisten daarentegen verder te herstellen na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI).
2 uur geleden