Minder mensen halen herhaalbooster tegen coronavirus
BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen dat een tweede boosterprik tegen het coronavirus laat zetten, is iets gedaald. Vorige week gingen 292.000 mensen naar een GGD-vaccinatielocatie voor zo'n extra inenting, tegen ruim 335.000 de week ervoor en ruim 297.000 nog een week eerder. Het is de eerste keer sinds het begin van deze vaccinatieronde dat dit cijfer daalt.
Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) hebben bijna 1,36 miljoen mensen nu een herhaalbooster gekregen. De prik is beschikbaar voor mensen van 60 jaar en ouder, mensen met een ernstige immuunstoornis, volwassenen met het syndroom van Down en bewoners van verpleeghuizen.
In totaal hebben bijna 13,5 miljoen mensen minstens één prik gekregen. Dat aantal steeg in de afgelopen week met bijna 1600. Bijna 700 van hen zijn jonger dan 12 jaar oud. Zo'n 9,1 miljoen mensen hebben de eerste booster ontvangen.
Meer uit Gezond
DEN HAAG (ANP) - Inwoners van Nederland, Caribisch Nederland voorop, zijn onvoldoende beschermd tegen de gezondheidsrisico's die klimaatverandering met zich meebrengt. De Gezondheidsraad (GR) en de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) maken dat duidelijk in een gezamenlijk advies. Groepen die het hardst worden geraakt, moeten als eerste worden geholpen, vinden ze.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis zegt dringend meer middelen nodig te hebben voor de bestrijding van de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo en buurlanden. Daarom is de hulporganisatie een inzameling begonnen via gironummer 7244.
2 dagen geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) haalt 3,4 miljoen dollar (ruim 2,9 miljoen euro) uit haar noodfonds om de uitbraak van het ebolavirus tegen te gaan. Het aantal besmettingen is verder opgelopen en zal naar verwachting blijven oplopen, aldus topman Tedros Adhanom Ghebreyesus.
3 dagen geledenGENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.
6 dagen geledenGENÈVE (ANP) - Het risico op hantavirus voor de wereldbevolking blijft laag. Dat laat topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vrijdagavond op X weten.
1 week geledenGENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.
1 week geledenBILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 week geleden