Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder mensen halen herhaalbooster tegen coronavirus

Minder mensen halen herhaalbooster tegen coronavirus

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen dat een tweede boosterprik tegen het coronavirus laat zetten, is iets gedaald. Vorige week gingen 292.000 mensen naar een GGD-vaccinatielocatie voor zo'n extra inenting, tegen ruim 335.000 de week ervoor en ruim 297.000 nog een week eerder. Het is de eerste keer sinds het begin van deze vaccinatieronde dat dit cijfer daalt.

Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) hebben bijna 1,36 miljoen mensen nu een herhaalbooster gekregen. De prik is beschikbaar voor mensen van 60 jaar en ouder, mensen met een ernstige immuunstoornis, volwassenen met het syndroom van Down en bewoners van verpleeghuizen.

In totaal hebben bijna 13,5 miljoen mensen minstens één prik gekregen. Dat aantal steeg in de afgelopen week met bijna 1600. Bijna 700 van hen zijn jonger dan 12 jaar oud. Zo'n 9,1 miljoen mensen hebben de eerste booster ontvangen.

Meer uit Gezond

Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

20 uur geleden
Ebola-uitbraak Congo op een na grootste ooit geregistreerd

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Congo is de op een na grootste uitbraak van het virus die ooit wereldwijd is vastgelegd. Alleen de epidemie van 2014-2016 in West-Afrika was omvangrijker.

1 dag geleden
Pijnkliniek mag geen lidocaïne verstrekken voor coronaklachten

DEN HAAG (ANP) - Een commerciële pijnkliniek in Velsen-Noord mag mensen met chronische coronaklachten niet zomaar meer het middel lidocaïne geven. De stof is daar namelijk niet voor goedgekeurd. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) zegt dat er "een risico voor de patiëntveiligheid" bestaat en wil dat Excellent Care Clinics daarom stopt met de behandeling.

1 dag geleden
VS getroffen door zwaarste uitbraak mazelen in decennia

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn getroffen door de zwaarste uitbraak van de mazelen in 35 jaar. Nieuwszender CNN bericht dat in de laatste achttien maanden meer besmettingen zijn gemeld dan in de voorgaande 25 jaar samen.

1 week geleden
Vier zorgverleners in Assen gestraft om schenden beroepsgeheim

ZWOLLE (ANP) - Twee psychiaters en twee gz-psychologen hebben van het Regionaal Tuchtcollege Zwolle (RTG) een waarschuwing gekregen omdat ze hun beroepsgeheim hebben geschonden. Een voormalig verpleegkundige die werd verdacht van betrokkenheid bij ongeveer twintig sterfgevallen in het Wilhelmina Ziekenhuis Assen, had een klacht tegen ze ingediend.

1 week geleden
Hermans houdt expertisecentra voor postcovid jaar langer open

DEN HAAG (ANP) - De speciale expertisecentra waarin mensen met postcovid kunnen worden behandeld, blijven zeker een jaar langer open. Zorgminister Sophie Hermans (VVD) meldt in een Kamerbrief dat geld dat hiervoor is vrijgemaakt nog niet op is, waardoor de centra in 2027 open kunnen blijven.

2 weken geleden
Oeganda ontslaat laatst bekende ebolapatiënt uit ziekenhuis

KAMPALA (ANP/RTR) - In Oeganda is de laatst bekende ebolapatiënt ontslagen uit het ziekenhuis. De persoon is hersteld na het oplopen van de ziekte die dodelijk kan aflopen. In het Oost-Afrikaanse land zijn sinds 22 juni geen nieuwe besmettingen meer gemeld.

2 weken geleden