Minder mensen die langdurige zorg krijgen overleden
DEN HAAG (ANP) - Het aantal sterfgevallen onder mensen die langdurige zorg krijgen, is verder gedaald. In de week van 27 april tot en met 3 mei stierven ongeveer 1400 mensen uit deze groep. Dat zijn er ongeveer 300 minder dan in de week ervoor. Het aantal doden ligt nog wel boven het gemiddelde, aldus het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS)
Het gaat om mensen die in een zorginstelling woonden, zoals een verpleeghuis of een verzorgingshuis, of die thuiszorg kregen. In de eerste tien weken van het jaar, voor de coronacrisis, overleden wekelijks gemiddeld 1160 mensen uit deze groep. In de week van 6 april lag het aantal overlijdens twee keer zo hoog. In die week overleden ongeveer 2400 mensen die langdurige zorg kregen. Sindsdien daalt het aantal sterfgevallen. In de week van 27 april lag de sterfte nog 21 procent boven het gemiddelde.
Onder de rest van de bevolking overleden minder mensen dan gemiddeld. In de week van 27 april stierven 1890 mensen. Voor de uitbraak van het coronavirus stierven 1972 mensen per week. De piek was in de week van 30 maart, toen 2868 mensen uit de 'overige bevolking' overleden.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - De 44-jarige man die zaterdag werd aangehouden na de val van een 48-jarige vrouw van een balkon van een woning in Eindhoven, is vrijgelaten. Onderzoek heeft volgens de politie uitgewezen dat de val waarbij de vrouw zwaargewond raakte een ongeluk is. De man is niet langer verdachte.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.
12 uur geleden