Minder mensen deden in coronajaar 2020 gevaarlijk werk
DEN HAAG (ANP) - Tijdens de coronacrisis deden minder mensen gevaarlijk werk, zo melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en TNO op basis van cijfers over 2020. Risicovol werk komt vooral veel voor bij koks, politie- en brandweermensen en werknemers die iets met techniek, transport of logistiek doen. Vooral koks konden minder werken vanwege de pandemie.
In 2020 zei bijna 13 procent van de werknemers van 15 tot 75 jaar vaak of altijd gevaarlijk werk te doen. In 2018 en 2019 ging het nog om zo'n 16 procent. Die daling komt volgens socioloog Tanja Traag van het CBS doordat er geen mensen zijn ondervraagd die vanwege corona niet konden werken toen het onderzoek werd uitgevoerd, in het laatste kwartaal van 2020. Daardoor vielen met name veel koks buiten het onderzoek, terwijl die normaal gesproken vanwege hun vaak risicovolle werk het gemiddelde omhoog trekken.
Een aanvullende 14 procent zei vorig jaar een enkele keer in een gevaarlijke situatie te zijn terechtkomen. Bij ongeveer driekwart van de werknemers is dit nooit het geval. Mannen doen vaker gevaarlijk werk dan vrouwen.
Van de mensen met gevaarlijk werk was 9 procent in 2020 slachtoffer van een arbeidsongeval dat leidde tot lichamelijke of geestelijke schade, tegen 1 procent van de mensen zonder gevaarlijk werk. Als gevolg van zulke ongevallen meldden mensen met gevaarlijke beroepen zich ook vaker ziek.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met verliezen de handel uitgegaan. Beleggers maken zich zorgen over het opnieuw opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Daardoor stegen de olieprijzen, waardoor ook de inflatiezorgen toenamen.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse mededingingsautoriteit FTC en 22 staten hebben Amazon maandag aangeklaagd. Ze beschuldigen het tech- en webwinkelconcern van misleidende en oneerlijke praktijken, waarmee het bedrijf in het geheim de prijzen van zijn onlineveilingen voor zoekadvertenties heeft opgedreven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met verlies gesloten. Beleggers vrezen voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran, waarna Iran een vergeldingsaanval uitvoerde. SBM Offshore profiteerde van de hogere olieprijzen en was de grootste stijger bij de hoofdfondsen. Het aandeel steeg 2,9 procent.
4 uur geledenVILLENEUVE D'ASCQ (ANP/RTR) - De Franse sportwinkelketen Decathlon wil zijn aanwezigheid in Franse skigebieden verhogen. Daarvoor is het van plan een belang van 50 procent te nemen in branchegenoot Sport 2000 France, eigendom van Céraclès Coopérative, maakten beide bedrijven bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse raketlanceerinstallaties bij de Straat van Hormuz. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen door de vrees voor een nieuwe escalatie van het geweld in het Midden-Oosten flink op.
7 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse fabrikanten van de schaarse verdedigingswapens tegen Ruslands snelste raketten gaan de productie verveelvoudigen. Ze gaan de komende jaren drie keer zoveel Patriot- en vier keer zoveel THAAD-onderscheppingsraketten maken, hebben ze met het Amerikaanse ministerie van Defensie afgesproken.
7 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in augustus licht gestegen naar 2,9 procent op jaarbasis, van 2,8 procent in juli. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van een voorlopige schatting. Daarmee wordt het weer wat waarschijnlijker dat de Europese Centrale Bank (ECB) binnenkort met een renteverhoging komt.
8 uur geleden