Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder mensen deden in coronajaar 2020 gevaarlijk werk

Minder mensen deden in coronajaar 2020 gevaarlijk werk

DEN HAAG (ANP) - Tijdens de coronacrisis deden minder mensen gevaarlijk werk, zo melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en TNO op basis van cijfers over 2020. Risicovol werk komt vooral veel voor bij koks, politie- en brandweermensen en werknemers die iets met techniek, transport of logistiek doen. Vooral koks konden minder werken vanwege de pandemie.

In 2020 zei bijna 13 procent van de werknemers van 15 tot 75 jaar vaak of altijd gevaarlijk werk te doen. In 2018 en 2019 ging het nog om zo'n 16 procent. Die daling komt volgens socioloog Tanja Traag van het CBS doordat er geen mensen zijn ondervraagd die vanwege corona niet konden werken toen het onderzoek werd uitgevoerd, in het laatste kwartaal van 2020. Daardoor vielen met name veel koks buiten het onderzoek, terwijl die normaal gesproken vanwege hun vaak risicovolle werk het gemiddelde omhoog trekken.

Een aanvullende 14 procent zei vorig jaar een enkele keer in een gevaarlijke situatie te zijn terechtkomen. Bij ongeveer driekwart van de werknemers is dit nooit het geval. Mannen doen vaker gevaarlijk werk dan vrouwen.

Van de mensen met gevaarlijk werk was 9 procent in 2020 slachtoffer van een arbeidsongeval dat leidde tot lichamelijke of geestelijke schade, tegen 1 procent van de mensen zonder gevaarlijk werk. Als gevolg van zulke ongevallen meldden mensen met gevaarlijke beroepen zich ook vaker ziek.

Meer uit Financieel

Taiwan klaagt oud-werknemer TSMC aan om lekken technologie China

TAIPEI (ANP/AFP) - Een oud-werknemer van het Taiwanese chipconcern TSMC is in Taiwan aangeklaagd voor het stelen van "kerntechnologie" van de chipmaker en een poging om dat naar China te lekken. Dat maakte het Taiwanese Openbaar Ministerie bekend. Het is volgens de openbaar aanklagers de eerste aanklacht in zijn soort op het eiland, dat door China wordt gezien als een afvallige provincie.

49 minuten geleden
Benzineprijs stijgt met bijna 2 cent en nadert recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van benzine bij tankstations nadert de hoogste prijs ooit. De prijzen aan de pomp zijn dinsdag iets opgelopen nadat de olieprijs maandag het hoogste punt in ruim een maand bereikte. De laatste weken stijgen de prijzen van diesel en benzine doordat de oorlog in het Midden-Oosten weer is opgelaaid.

1 uur geleden
AEX-index begint licht hoger onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML veerden op na de recente zware koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over de sterk opgelopen koerswaarderingen in de sector. Beleggers hielden verder de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten.

2 uur geleden
Claimstichting bezorgd dat Babboe bewijs weghaalt rond overname

UTRECHT (ANP) - Een belangenbehartiger van bakfietseigenaren is bezorgd dat het moederbedrijf van Babboe, Accell, de voorgenomen massaclaim tegen het merk hindert. De Stichting Veilige Bakfiets heeft advocaten van Babboe verzocht al het bewijsmateriaal in de procedure voorlopig te bewaren en geen activa weg te halen uit het bedrijf.

2 uur geleden
Indeed: ook niet-techbedrijven werven steeds vaker AI-functies

AMSTERDAM (ANP) - Ook in vacatures bij bedrijven buiten de techsector staat steeds vaker een verwijzing naar kunstmatige intelligentie (AI) in de functietitel. Dat merkt Indeed, naar eigen zeggen 's werelds grootste vacaturesite. Werkgevers zoeken bijvoorbeeld onlinemarketeers die AI gebruiken voor campagnes, mensen die AI inzetten om websites beter vindbaar te maken en AI-trainers die collega's leren werken met AI-tools. Ook op klantenservices wordt ervaring met AI steeds vaker gevraagd.

3 uur geleden
Stichting eist schadevergoeding van ACM wegens 'falend toezicht'

AMSTERDAM (ANP) - Een stichting vordert miljoenen euro's van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) namens voormalige klanten van Flexenergie. Volgens de Stichting Benadeelden in Actie is de ACM aansprakelijk vanwege "haar falende toezicht" op de energieleverancier, die in 2018 failliet werd verklaard. De stichting begint een rechtszaak en eist een bedrag van minimaal 15,7 miljoen euro.

3 uur geleden
Nederlandse bedrijven investeren opnieuw minder

DEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in mei opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 3,8 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 3,3 procent in april. In maart stegen de investeringen nog met 2,4 procent.

4 uur geleden