Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder kijkers voor coronapersconferentie

Minder kijkers voor coronapersconferentie

HILVERSUM (ANP) - Bijna 5,8 miljoen mensen keken dinsdagavond naar de persconferentie van premier Mark Rutte en coronaminister Hugo de Jonge over de ontwikkelingen rond het coronavirus. Dat is minder dan de vorige keer op 3 november, waar bijna 6,5 miljoen mensen op afstemden, aldus Stichting KijkOnderzoek.

De meeste kijkers, bijna 4 miljoen, stemden af op de persconferentie op NPO 1. Zo'n 1,3 miljoen mensen zagen het op RTL 4 en 469.000 kijkers schakelden in op SBS6.

De uitzending op NPO 1 was daarmee ook het best bekeken programma van de dag. Veel mensen bleven daarna ook hangen op de zender. Zo keken er bijna 2 miljoen mensen naar M en stemden er ook ruim 2,5 miljoen mensen af op het NOS Journaal van 20.00 uur. Ook op RTL 4 werden de programma's na de persconferentie goed bekeken. Naar het half acht nieuws keken ruim 1,6 miljoen mensen.

De best bekeken persconferenties over corona waren tot nu toe op 22 april (7,8 miljoen kijkers) en 14 oktober (7,4 miljoen kijkers).

Meer uit Binnenland

Komende klimaattop draait meer om uitvoering dan om nieuwe doelen

DEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse VN-klimaattop, die volgende maand in Antalya wordt gehouden, draait deze keer niet zozeer om onderhandelingen over grootse nieuwe klimaatdoelen. De vraag hoe bestaande doelen waargemaakt kunnen worden, staat veel meer voorop, zeggen experts, diplomaten en waarnemers.

50 minuten geleden
Twee jaar cel voor poging tot doodslag bij groepsgeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft donderdag celstraffen van twee jaar, waarvan een halfjaar voorwaardelijk, opgelegd aan twee mannen uit Heemskerk en Beverwijk voor een poging tot doodslag. De 22-jarige Adam el B. uit Beverwijk en de 24-jarige Fouad B. uit Heemskerk waren op 6 september vorig jaar in Beverwijk betrokken bij de mishandeling van een 17-jarige jongen uit Haarlem.

1 uur geleden
Herman Brood-schilderij opgenomen in kunstcollectie van het Rijk

AMERSFOORT (ANP) - Een schilderij van Herman Brood is opgenomen in de kunstcollectie van het Rijk. Het gaat om een titelloos werk van de in 2001 overleden zanger en kunstenaar, meldt de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed. Het schilderij werd donderdag gepresenteerd in het Collectiecentrum Nederland in Amersfoort.

2 uur geleden
Oproep aan Jetten om regie te nemen in discussie over Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Inwoners, politieke partijen en diverse organisaties uit Moerdijk roepen minister-president Rob Jetten op de regie te nemen in de plannenmakerij over nieuwe energieprojecten in het gebied. Ze willen dat er een integraal plan komt en dat het Rijk daarna voor een periode van minstens twee generaties "wegblijft uit ons gebied".

3 uur geleden
Vier nieuwe gevallen van westnijlvirus, niemand overleden

BILTHOVEN (ANP) - Vier besmettingen met het westnijlvirus zijn in de afgelopen week geregistreerd. Dat is iets minder dan in de afgelopen weken. Het totale aantal gevallen stijgt daarmee naar 76. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) kreeg geen nieuwe meldingen dat patiënten na besmetting zijn overleden. Dat aantal blijft op tien staan.

3 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. schrijft 900 pagina's handgeschreven tekst

AMSTERDAM (ANP) - Jan B. (67) uit Almere, de verdachte in een zedenzaak met zeker veertien kinderen, heeft tijdens zijn voorarrest in de gevangenis een handgeschreven tekst van negenhonderd pagina's geschreven. Over de inhoud daarvan is donderdag in de rechtbank in Amsterdam verder niets medegedeeld.

3 uur geleden
5 verdachten TEFAF-roof op lijst meest gezochte voortvluchtigen

MAASTRICHT (ANP) - Vier mannen en een vrouw uit Servië die worden verdacht van betrokkenheid bij de miljoenenroof op de kunstbeurs TEFAF in Maastricht zijn donderdag toegevoegd aan de Europese lijst van de meest gezochte voortvluchtigen. Het gaat om Aleksandar Cenic (50), Aleksandar Stojiljkovic (50), Dusko Dimitrijevic (50), Bratislav Stojanovic (41) en Ninoslava Jovic (41).

3 uur geleden