Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Minder kans voor arme scholieren bij studie Geneeskunde'

'Minder kans voor arme scholieren bij studie Geneeskunde'

UTRECHT (ANP) - Mensen die uit een arm milieu komen maken minder kans om toegelaten te worden tot de studie geneeskunde. Dat denkt ongeveer de helft van de geneeskundestudenten, blijkt uit onderzoek van het studentenplatform De Geneeskundestudent onder ruim 3000 leden.

Sinds de centrale loting voor de populaire studie is afgeschaft, proberen scholieren op allerlei manieren hun kansen te vergroten om toegelaten te worden. Zo heeft één op de vier eerstejaars geneeskundestudenten een cursus gevolgd om de selectiekansen te vergroten. Het gaat dan bijvoorbeeld om trainingen die helpen de selectie-examens door te komen.

De kosten van dergelijke cursussen variëren van 150 tot enkele duizenden euro’s. De Geneeskundestudent vermoedt dat scholieren die zich dat kunnen veroorloven een streepje voor hebben op kandidaten uit een arm milieu. En dat komt uiteindelijk de diversiteit van de geneeskundestudenten niet ten goede.

Herinvoeren loting

Samen met de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) en de KNMG (Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst) pleit het studentenplatform voor herinvoering van loting. Dinsdag wordt in de Tweede Kamer een motie daarover behandeld van D66 en CDA.

In het studiejaar 2017 is de centrale loting voor studies met een beperkt aantal plaatsen (numerusfixusopleidingen) afgeschaft. Sindsdien mogen faculteiten eigen selectiecriteria hanteren.

Meer uit Binnenland

Concerten Ye in Arnhem kunnen doorgaan, rapper mag blijven

AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.

40 minuten geleden
AOb: examenuitslag van meer dan 56.000 vmbo-leerlingen dag later

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).

3 uur geleden
Ye al voor kort geding over inreisverbod in Nederland gearriveerd

AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.

4 uur geleden
Arib hamert op belang waarheidsvinding in corona-enquête

DEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.

5 uur geleden
College Rechten van de Mens: ON! discrimineerde met vacaturetekst

UTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.

6 uur geleden
Iraans regime nog 'stevig' in het zadel, aldus minister Berendsen

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.

6 uur geleden
Berendsen: deel ambassadepersoneel binnenkort terug naar Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.

6 uur geleden