'Minder kans voor arme scholieren bij studie Geneeskunde'
UTRECHT (ANP) - Mensen die uit een arm milieu komen maken minder kans om toegelaten te worden tot de studie geneeskunde. Dat denkt ongeveer de helft van de geneeskundestudenten, blijkt uit onderzoek van het studentenplatform De Geneeskundestudent onder ruim 3000 leden.
Sinds de centrale loting voor de populaire studie is afgeschaft, proberen scholieren op allerlei manieren hun kansen te vergroten om toegelaten te worden. Zo heeft één op de vier eerstejaars geneeskundestudenten een cursus gevolgd om de selectiekansen te vergroten. Het gaat dan bijvoorbeeld om trainingen die helpen de selectie-examens door te komen.
De kosten van dergelijke cursussen variëren van 150 tot enkele duizenden euro’s. De Geneeskundestudent vermoedt dat scholieren die zich dat kunnen veroorloven een streepje voor hebben op kandidaten uit een arm milieu. En dat komt uiteindelijk de diversiteit van de geneeskundestudenten niet ten goede.
Herinvoeren loting
Samen met de Landelijke vereniging van Artsen in Dienstverband (LAD) en de KNMG (Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst) pleit het studentenplatform voor herinvoering van loting. Dinsdag wordt in de Tweede Kamer een motie daarover behandeld van D66 en CDA.
In het studiejaar 2017 is de centrale loting voor studies met een beperkt aantal plaatsen (numerusfixusopleidingen) afgeschaft. Sindsdien mogen faculteiten eigen selectiecriteria hanteren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Aan de vierde Rode Lijn-demonstratie, opnieuw in Amsterdam, doen volgens een voorlopige schatting van de organisatie zeker 200.000 deelnemers mee. Dat meldt mede-initiatiefnemer Amnesty International. Het aantal is gebaseerd op onder andere crowdcontrolprogramma's en camerabeelden van bovenaf, legt een woordvoerder uit.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vanaf het Museumplein zijn de demonstranten van het massale Rode Lijn-protest begonnen aan hun mars. Daarmee vragen de deelnemers aandacht voor de oorlog in Gaza en laten ze weten niet achter het Israëlbeleid van het kabinet te staan. Ze roepen het kabinet op om maatregelen te nemen tegen Israël.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Amsterdamse Museumplein is rond 13.00 uur het Rode Lijn-protest begonnen, waarmee deelnemers aandacht vragen voor de oorlog in Gaza en het kabinet oproepen om maatregelen te nemen tegen Israël. Het plein staat vol met mensen in rode kleding of met rode accessoires.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Centraal en Muiderpoort rijden momenteel geen treinen, nadat een voertuig tegen een spoorwegviaduct is gereden. Daardoor is het treinverkeer tussen Amsterdam en Utrecht en tussen Amsterdam en Hilversum verstoord, zegt een woordvoerder van de NS. Ook het treinverkeer tussen Amsterdam Centraal en Almere ondervindt problemen door de aanrijding. Spoorbeheerder ProRail verwacht dat de problemen tot ongeveer 13.45 uur duren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Museumplein in Amsterdam stroomt vol met in het rood geklede demonstranten die aan het Rode Lijn-protest meedoen. ANP-verslaggevers schatten dat er rond het middaguur duizenden mensen op het plein staan voor de demonstratie, die om 13.00 uur begint. Sommigen hebben borden en spandoeken bij zich, met daarop teksten als 'Zionisme is racisme', 'Geen Nederlandse steun aan apartheid' en 'Palestina Vrij'.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vooralsnog geen signalen dat er Nederlandse slachtoffers zijn gevallen bij de dodelijke schietpartij in Krakau zaterdag. Het departement staat in contact met de ambassade in de Poolse hoofdstad Warschau en met de politie in Krakau. "Daaruit komt nu naar voren dat er geen Nederlanders betrokken zijn", laat een woordvoerder weten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
23 uur geleden