Minder kalveren en varkens geslacht vanwege coronavirus
DEN HAAG (ANP) - Slachthuizen verwerkten het afgelopen kwartaal minder kalveren en varkens vanwege de uitbraak van het coronavirus. Meerdere slachterijen hadden te maken met uitbraken onder het personeel. Bovendien daalde de vraag naar vlees in binnen- en buitenland. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
In het tweede kwartaal van dit jaar werden 59.000 kalveren geslacht, 14 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. Veehouders stuurden ruim 400.000 varkens naar de slacht. Dat waren er 11 procent minder dan een jaar eerder. De onderzoekers zagen ook een daling als ze rekening hielden met seizoensinvloeden en maandelijkse verschillen in werkdagen. Het aantal slachtingen leek in juni weer te stabiliseren.
Half maart besloot de regering om de horeca te sluiten om de uitbraak van het coronavirus tegen te gaan. Daardoor was er plots minder vraag naar varkens- en kalfsvlees. Ook de export viel terug vanwege de pandemie.
In mei en juni moesten verschillende slachthuizen sluiten, de capaciteit terugschroeven of dieren op andere locaties slachten omdat het coronavirus rondwaarde onder het personeel. Dat raakte met name de varkensslachterijen.
Boeren brachten juist meer geiten naar de slacht door de virusuitbraak. Jonge geitenbokken blijven normaal gesproken zo'n anderhalve maand bij de boer en gaan daarna naar de slacht om klaar te worden gemaakt voor de menselijke consumptie. Omdat de vraag naar geitenvlees door de coronamaatregelen wegviel, maakten veel geitenhouders de keus de bokjes veel vroeger naar de slacht te sturen en te laten verwerken tot dierenvoer.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zijn donderdagochtend weer tientallen mannen aangekomen, na een nacht in een haastig opgezette noodopvang in buurgemeente Stadskanaal. Een verslaggever van het ANP ziet dat het in elk geval deels om dezelfde mensen gaat die woensdagavond laat in een bus stapten. De asielzoekers konden toen niet in de opvang bij het aanmeldcentrum blijven slapen, omdat die helemaal vol zat.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond en 28 zusterorganisaties in andere landen willen dat de Europese Commissie in actie komt tegen nepadvertenties online. Volgens de organisaties doen bedrijven als Google, Meta en TikTok te weinig tegen financiƫle fraude.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) wil niets officieels kwijt over pogingen om de gezochte crimineel Jos Leijdekkers aan te houden. Volgens bronnen van De Telegraaf hebben speciale eenheden van de politie samen met mariniers tot twee keer toe op het punt gestaan om de 34-jarige Bolle Jos op te pakken voor de West-Afrikaanse kust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goede regelingen en ondersteuning voor mantelzorgers zijn "relevanter dan ooit" om te voorkomen dat mensen overbelast raken door de hulp die ze aan anderen bieden. Die conclusie trekken onderzoekers van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een rapport over mantelzorg in Nederland. Ze becijferen daarin dat een groeiend aantal mantelzorgers zich "ernstig belast" voelt. De omvang van deze groep is in tien jaar tijd met de helft toegenomen: van zo'n 400.000 tot ongeveer 600.000 mensen.
7 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - De zoektocht naar de vermiste Nederlander op Saba verandert van reddingsoperatie naar het zoeken naar het lichamelijk overschot. Dat melden de autoriteiten van het Caribische eiland op hun website.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er zijn per direct 500 nieuwe opvangplekken voor asielzoekers nodig "om de situatie in Ter Apel weer gewoon te krijgen", zei bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) woensdagavond in het tv-programma Nieuwsuur. De komende tijd zijn dat er nog veel meer, vertelde hij.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - Op dit moment is er in de overvolle aanmeldlocatie in Ter Apel voor ongeveer dertig asielzoekers geen opvangplek beschikbaar, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Het is onduidelijk of er voor hen in de nacht van woensdag op donderdag opvang geregeld kan worden.
12 uur geleden