Minder jeugd, meer senioren bij start amateurvoetbalcompetities
ZEIST (ANP) - De competities in het amateurvoetbal beginnen zaterdag met ruim 1000 teams minder dan een jaar geleden. Dat meldt de voetbalbond KNVB, die concludeert dat de invloed van de coronacrisis daarmee beperkt is gebleven. De afname zit vooral in het jeugdvoetbal, bij de seniorenteams is sprake van een toename.
In totaal hebben zich bijna 62.000 teams ingeschreven voor het komende seizoen. Dat waren er vorig jaar nog ruim 63.000. De afgelopen twee seizoenen moest de competitie vanwege de coronamaatregelen worden afgebroken. Er staan bijna 39.000 jeugdteams aan de aftrap en ruim 23.000 seniorenteams, bijna 600 meer dan een jaar geleden. De groei zit in alle categorieën: mannen, vrouwen en gemengd.
De KNVB zag de afgelopen anderhalf jaar al dat de instroom van jeugdvoetballers door het ontbreken van wedstrijden fors aan het dalen was, maar stelt dat die neerwaartse spiraal gestopt is, mede door tal van campagnes. Toch is er nog sprake van een afname van het aantal jeugdteams met zo'n 1600 ten opzichte van het seizoen 2020/2021. "De vooruitzichten zijn ditmaal gunstiger", stelt de KNVB. "Dit jaar zijn veruit de meeste Nederlanders gevaccineerd, de coronacijfers liggen beduidend lager en de coronabeperkingen lijken de laatste fase ingegaan te zijn."
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
15 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
18 uur geleden