Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder jeugd, meer senioren bij start amateurvoetbalcompetities

Minder jeugd, meer senioren bij start amateurvoetbalcompetities

ZEIST (ANP) - De competities in het amateurvoetbal beginnen zaterdag met ruim 1000 teams minder dan een jaar geleden. Dat meldt de voetbalbond KNVB, die concludeert dat de invloed van de coronacrisis daarmee beperkt is gebleven. De afname zit vooral in het jeugdvoetbal, bij de seniorenteams is sprake van een toename.

In totaal hebben zich bijna 62.000 teams ingeschreven voor het komende seizoen. Dat waren er vorig jaar nog ruim 63.000. De afgelopen twee seizoenen moest de competitie vanwege de coronamaatregelen worden afgebroken. Er staan bijna 39.000 jeugdteams aan de aftrap en ruim 23.000 seniorenteams, bijna 600 meer dan een jaar geleden. De groei zit in alle categorieën: mannen, vrouwen en gemengd.

De KNVB zag de afgelopen anderhalf jaar al dat de instroom van jeugdvoetballers door het ontbreken van wedstrijden fors aan het dalen was, maar stelt dat die neerwaartse spiraal gestopt is, mede door tal van campagnes. Toch is er nog sprake van een afname van het aantal jeugdteams met zo'n 1600 ten opzichte van het seizoen 2020/2021. "De vooruitzichten zijn ditmaal gunstiger", stelt de KNVB. "Dit jaar zijn veruit de meeste Nederlanders gevaccineerd, de coronacijfers liggen beduidend lager en de coronabeperkingen lijken de laatste fase ingegaan te zijn."

Meer uit Voetbal

Feyenoord begint met Valente, Moder en Hadj Moussa tegen NEC

NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.

4 minuten geleden
Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

2 uur geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

4 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

13 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

15 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

16 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

17 uur geleden