Minder jeugd, meer senioren bij start amateurvoetbalcompetities
ZEIST (ANP) - De competities in het amateurvoetbal beginnen zaterdag met ruim 1000 teams minder dan een jaar geleden. Dat meldt de voetbalbond KNVB, die concludeert dat de invloed van de coronacrisis daarmee beperkt is gebleven. De afname zit vooral in het jeugdvoetbal, bij de seniorenteams is sprake van een toename.
In totaal hebben zich bijna 62.000 teams ingeschreven voor het komende seizoen. Dat waren er vorig jaar nog ruim 63.000. De afgelopen twee seizoenen moest de competitie vanwege de coronamaatregelen worden afgebroken. Er staan bijna 39.000 jeugdteams aan de aftrap en ruim 23.000 seniorenteams, bijna 600 meer dan een jaar geleden. De groei zit in alle categorieën: mannen, vrouwen en gemengd.
De KNVB zag de afgelopen anderhalf jaar al dat de instroom van jeugdvoetballers door het ontbreken van wedstrijden fors aan het dalen was, maar stelt dat die neerwaartse spiraal gestopt is, mede door tal van campagnes. Toch is er nog sprake van een afname van het aantal jeugdteams met zo'n 1600 ten opzichte van het seizoen 2020/2021. "De vooruitzichten zijn ditmaal gunstiger", stelt de KNVB. "Dit jaar zijn veruit de meeste Nederlanders gevaccineerd, de coronacijfers liggen beduidend lager en de coronabeperkingen lijken de laatste fase ingegaan te zijn."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
9 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
9 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
11 uur geleden