Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder illegaal vuurwerk gevonden dan vorig jaar

Minder illegaal vuurwerk gevonden dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - Opsporingsdiensten hebben tot nu toe ruim 38.000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. De teller staat nog niet zo hoog als vorig jaar rond deze tijd, maar wel hoger dan de jaren daarvoor. Dat blijkt uit de Vuurwerkbarometer van het Openbaar Ministerie.

Vorige week werd er ruim 3000 kilo verboden vuurwerk ingenomen. In een woning in Castricum vond de politie ongeveer 500 kilo, naast een hennepkwekerij. Ook in Beverwijk (600 kilo) en Oostzaan vond de politie illegaal vuurwerk bij mensen thuis.

Waar illegaal vuurwerk vorig jaar nog volop per post werd verhandeld, is de politie zulke pakketjes nu nog nauwelijks tegengekomen. Ad Nieuwdorp, vuurwerkspecialist van de landelijke politie, ziet dat illegaal vuurwerk nu via opslagplaatsen door wordt gegeven aan kleine handelaren. "Zoals dat tien jaar geleden ook gebeurde."

Social media

Enig verschil is dat de contacten nu vaak via sociale media verlopen. "We hebben inmiddels ook veel accounts gesloten op Instagram en YouTube", aldus Nieuwdorp.

Dat er nog niet zoveel illegaal vuurwerk is ingenomen als een jaar geleden (44.000 kilo), zegt volgens een woordvoerder van de politie niet zoveel. "Meestal zijn er de laatste weken nog een paar grote vangsten." Een echt grote klapper als vorig jaar is er nog niet geweest. Toen stond de recordvangst van een week op bijna 13.000, nu op bijna 8000.

Cobra's

Tien jaar geleden werd er overigens veel meer illegaal vuurwerk ingenomen per jaar, meer dan 100.000 kilo.

De politie komt vooral veel cobra’s tegen, knalvuurwerk met licht ontvlambaar poeder dat ook wel eens lekt. "Een vonkje van een statisch geladen trui kan soms al genoeg zijn", aldus de zegsvrouw. De politie stuit ook vaak op shells, beter bekend als mortierbommen.

Meer uit Binnenland

Marcouch wil met rapper Ye naar Holocaustmuseum

ARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.

2 uur geleden
Politie betrapt daders van plofkraak in Vlaardingen op heterdaad

VLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.

4 uur geleden
Auto rijdt woning in Kerkrade binnen, twee gewonden

KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

8 uur geleden
Voetganger overleden bij aanrijding met tram in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.

9 uur geleden
IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

16 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

18 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

18 uur geleden