Minder hypotheken afgesloten met Nationale Hypotheek Garantie
DEN HAAG (ANP) - Het aantal hypotheken dat is afgesloten met een Nationale Hypotheek Garantie (NHG) is het afgelopen kwartaal gedaald. In het tweede kwartaal nam het aantal afgesloten hypotheken met het vangnet op jaarbasis met een tiende af. Dat komt volgens NHG doordat er een zeer beperkt aanbod is van woningen onder de NHG-kostengrens van 325.000 euro.
Met de NHG-garantie kunnen huizenkopers zich verzekeren van aflossing van hun hypotheek in geval van overlijden van de partner of een relatiebreuk. Klanten betalen een eenmalig bedrag voor zo'n garantie. In ruil bieden hypotheekverstrekkers een lagere rente aan.
Ook bij verkoop met verlies zorgt NHG ervoor dat de hypotheek afgelost kan worden. Het aantal verliesdeclaraties was het afgelopen kwartaal erg laag. Dat komt volgens NHG doordat de huizenprijzen sterk zijn gestegen en de economie "een positief herstel laat zien".
Ondanks het beperkte aanbod van woningen tot de kostengrens, is NHG niet van plan die op korte termijn te verhogen. Dat doet NHG een keer per jaar op basis van de gemiddelde woningprijs in juni, juli en augustus. Op 22 september wordt bekend wat de kostengrens volgend jaar gaat worden.
"Het verhogen van de kostengrens in deze oververhitte woningmarkt helpt onze doelgroep niet. In tegendeel, we zouden olie op het vuur gooien", zegt risicomanager Bjorn Jonkergouw van NHG. "Bovendien is het verhogen van de kostengrens geen oplossing voor het tekort aan woningen. De oplossing daarvoor ligt in het creëren van extra woningen."
De kostengrens van NHG werd op 1 januari 2021 verhoogd van 310.000 euro naar 325.000 euro. In 2019 stond de grens nog op 290.000 euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
17 minuten geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
3 uur geleden