Minder hypotheken afgesloten met Nationale Hypotheek Garantie
DEN HAAG (ANP) - Het aantal hypotheken dat is afgesloten met een Nationale Hypotheek Garantie (NHG) is het afgelopen kwartaal gedaald. In het tweede kwartaal nam het aantal afgesloten hypotheken met het vangnet op jaarbasis met een tiende af. Dat komt volgens NHG doordat er een zeer beperkt aanbod is van woningen onder de NHG-kostengrens van 325.000 euro.
Met de NHG-garantie kunnen huizenkopers zich verzekeren van aflossing van hun hypotheek in geval van overlijden van de partner of een relatiebreuk. Klanten betalen een eenmalig bedrag voor zo'n garantie. In ruil bieden hypotheekverstrekkers een lagere rente aan.
Ook bij verkoop met verlies zorgt NHG ervoor dat de hypotheek afgelost kan worden. Het aantal verliesdeclaraties was het afgelopen kwartaal erg laag. Dat komt volgens NHG doordat de huizenprijzen sterk zijn gestegen en de economie "een positief herstel laat zien".
Ondanks het beperkte aanbod van woningen tot de kostengrens, is NHG niet van plan die op korte termijn te verhogen. Dat doet NHG een keer per jaar op basis van de gemiddelde woningprijs in juni, juli en augustus. Op 22 september wordt bekend wat de kostengrens volgend jaar gaat worden.
"Het verhogen van de kostengrens in deze oververhitte woningmarkt helpt onze doelgroep niet. In tegendeel, we zouden olie op het vuur gooien", zegt risicomanager Bjorn Jonkergouw van NHG. "Bovendien is het verhogen van de kostengrens geen oplossing voor het tekort aan woningen. De oplossing daarvoor ligt in het creëren van extra woningen."
De kostengrens van NHG werd op 1 januari 2021 verhoogd van 310.000 euro naar 325.000 euro. In 2019 stond de grens nog op 290.000 euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.
33 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.
34 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - AI-bedrijf Anthropic wil veel meer organisaties toegang geven tot zijn model Mythos. Het bedrijf kondigde dinsdag aan dat ongeveer 150 organisaties, verspreid over ruim vijftien landen, het model ook kunnen gaan gebruiken.
2 uur geleden