Minder handel op marktplaatsen eBay, omzet stijgt wel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Veilingwebsite eBay heeft het tweede kwartaal aan populariteit ingeboet. Op de marktplaatsen van het bedrijf werd in de meetperiode voor 22 miljard dollar (18,7 miljard euro) aan spullen verhandeld. Dat was 7 procent minder dan een jaar eerder. Op basis van gelijke wisselkoersen ging het om een min van 11 procent.
Door de coronacrisis nam de handel op de marktplaatsen van eBay een vlucht. De groei in de kwartalen sinds de crisis lag tot het tweede kwartaal dit jaar tussen de 23 en 33 procent. Het Amerikaanse bedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal van dit jaar uitkomen op 2,7 miljard dollar. Dat betekende ondanks de lagere volumes een stijging met 14 procent op jaarbasis, mede geholpen ook door wisselkoerseffecten.
In april dit jaar sprak eBay nog de verwachting uit dat de kwartaalomzet mogelijk boven de 3 miljard dollar zou uitkomen. Maar het bedrijf verkocht in de meetperiode zijn Koreaanse activiteiten, wat de omzet uiteindelijk drukte. Het bedrijf zelf zegt dat de eigen verwachtingen desondanks overtroffen zijn.
Winst
De veilingwebsite maakt de laatste tijd werk van het opschudden van zijn portfolio. Eerder werd ook de divisie waar het Nederlandse Marktplaats onderdeel van was verkocht. Verder zegt eBay te profiteren van zijn inspanningen om betalingen te stroomlijnen en van zijn marketingstrategie.
Het kwartaal werd afgesloten met een winst van 674 miljoen dollar. Dat was iets minder dan de 702 miljoen dollar een jaar eerder. De winst uit voorgezette activiteiten kwam uit op 294 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI), heeft in het afgelopen kwartaal opnieuw recordresultaten behaald door de grote vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Volgens het bedrijf werd een omzet in de boeken gezet van 81,6 miljard dollar. Dat is een stijging van 85 procent vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke winsten de handel uitgegaan, geholpen door een sterke daling van de olieprijzen. AI-chipconcern Nvidia stond bij de stijgers op Wall Street in aanloop naar de kwartaalcijfers die na het slot worden gepubliceerd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT, gaat snel een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat melden bronnen aan The Wall Street Journal. Dat zou binnen enkele dagen of weken kunnen gebeuren en mogelijk zelfs al komende vrijdag, aldus de zakenkrant.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een flinke plus gesloten, waarbij een nieuw slotrecord werd bereikt. De chipfondsen ASMI, Besi en ASML stonden bij de sterkste stijgers in de hoofdgraadmeter. De olieprijzen gingen juist flink omlaag.
6 uur geledenSEJONG (ANP/AFP/RTR) - De vakbond bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics heeft een geplande staking tot nader order uitgesteld. Tienduizenden werknemers van Samsung dreigden te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. Maar volgens de bond is nu een voorlopige deal gesloten na arbitrage van de minister van Arbeid in het conflict.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASN Bank wil zijn aandeel in de hypotheekmarkt verdubbelen. Volgens topman Roland Boekhout kan het financiƫle concern dat voor elkaar krijgen door ervoor te zorgen dat een hypotheekaanvraag "appeltje-eitje" is bij de bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse beurzen gingen woensdag hoger van start, geholpen door meevallende bedrijfsresultaten en een daling van de olieprijs. Beleggers kijken vooral uit naar de kwartaalresultaten van chipconcern Nvidia, die na de slotbel worden gepubliceerd.
8 uur geleden