Minder handel op marktplaatsen eBay, omzet stijgt wel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Veilingwebsite eBay heeft het tweede kwartaal aan populariteit ingeboet. Op de marktplaatsen van het bedrijf werd in de meetperiode voor 22 miljard dollar (18,7 miljard euro) aan spullen verhandeld. Dat was 7 procent minder dan een jaar eerder. Op basis van gelijke wisselkoersen ging het om een min van 11 procent.
Door de coronacrisis nam de handel op de marktplaatsen van eBay een vlucht. De groei in de kwartalen sinds de crisis lag tot het tweede kwartaal dit jaar tussen de 23 en 33 procent. Het Amerikaanse bedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal van dit jaar uitkomen op 2,7 miljard dollar. Dat betekende ondanks de lagere volumes een stijging met 14 procent op jaarbasis, mede geholpen ook door wisselkoerseffecten.
In april dit jaar sprak eBay nog de verwachting uit dat de kwartaalomzet mogelijk boven de 3 miljard dollar zou uitkomen. Maar het bedrijf verkocht in de meetperiode zijn Koreaanse activiteiten, wat de omzet uiteindelijk drukte. Het bedrijf zelf zegt dat de eigen verwachtingen desondanks overtroffen zijn.
Winst
De veilingwebsite maakt de laatste tijd werk van het opschudden van zijn portfolio. Eerder werd ook de divisie waar het Nederlandse Marktplaats onderdeel van was verkocht. Verder zegt eBay te profiteren van zijn inspanningen om betalingen te stroomlijnen en van zijn marketingstrategie.
Het kwartaal werd afgesloten met een winst van 674 miljoen dollar. Dat was iets minder dan de 702 miljoen dollar een jaar eerder. De winst uit voorgezette activiteiten kwam uit op 294 miljoen dollar.
Meer uit Financieel
BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
4 uur geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
4 uur geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/BLOOMBERG) - Wie op vakantie gaat naar Thailand en 's middags bijvoorbeeld een biertje drinkt, riskeert vanaf zaterdag een forse boete door veranderde alcoholwetgeving. De Thaise autoriteiten hebben de regels aangescherpt en besloten strenger te handhaven.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse farmaceut Pfizer wint de biedingsstrijd om branchegenoot Metsera. Het bestuur van die Amerikaanse ontwikkelaar van medicijnen tegen obesitas is akkoord gegaan met een bod ter waarde van 10 miljard dollar. Metsera koos bewust niet voor het Deense Novo Nordisk, dat de onderneming eveneens wilde inlijven en zijn bod onlangs nog flink verhoogde.
6 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft op zijn aandeelhoudersvergadering donderdag geen steun gekregen voor mogelijke investeringen in xAI, het AI-bedrijf van topman Elon Musk. Dat volgt uit informatie die Tesla vrijdagavond laat naar buiten heeft gebracht. Dit lijkt een tegenvaller voor Musk, die op de vergadering wel uitzicht kreeg op een megabeloning van 1 biljoen, oftewel 1000 miljard dollar.
6 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Webwinkel Shein ontloopt een directe blokkade in Frankrijk. De regering in Parijs dreigde daartoe over te gaan nadat in het assortiment van Shein op kinderen lijkende sekspoppen waren ontdekt. Maar volgens de Franse overheid heeft Shein de bewuste artikelen inmiddels verwijderd.
8 uur geleden