Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder handel op marktplaatsen eBay, omzet stijgt wel

Minder handel op marktplaatsen eBay, omzet stijgt wel

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Veilingwebsite eBay heeft het tweede kwartaal aan populariteit ingeboet. Op de marktplaatsen van het bedrijf werd in de meetperiode voor 22 miljard dollar (18,7 miljard euro) aan spullen verhandeld. Dat was 7 procent minder dan een jaar eerder. Op basis van gelijke wisselkoersen ging het om een min van 11 procent.

Door de coronacrisis nam de handel op de marktplaatsen van eBay een vlucht. De groei in de kwartalen sinds de crisis lag tot het tweede kwartaal dit jaar tussen de 23 en 33 procent. Het Amerikaanse bedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal van dit jaar uitkomen op 2,7 miljard dollar. Dat betekende ondanks de lagere volumes een stijging met 14 procent op jaarbasis, mede geholpen ook door wisselkoerseffecten.

In april dit jaar sprak eBay nog de verwachting uit dat de kwartaalomzet mogelijk boven de 3 miljard dollar zou uitkomen. Maar het bedrijf verkocht in de meetperiode zijn Koreaanse activiteiten, wat de omzet uiteindelijk drukte. Het bedrijf zelf zegt dat de eigen verwachtingen desondanks overtroffen zijn.

Winst

De veilingwebsite maakt de laatste tijd werk van het opschudden van zijn portfolio. Eerder werd ook de divisie waar het Nederlandse Marktplaats onderdeel van was verkocht. Verder zegt eBay te profiteren van zijn inspanningen om betalingen te stroomlijnen en van zijn marketingstrategie.

Het kwartaal werd afgesloten met een winst van 674 miljoen dollar. Dat was iets minder dan de 702 miljoen dollar een jaar eerder. De winst uit voorgezette activiteiten kwam uit op 294 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiƫle markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

4 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

4 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

5 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

5 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

6 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

8 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam daalt na patstelling Iran en VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Zorgen over een lange patstelling in de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran kregen de overhand. Beleggers verwerkten ook kwartaalberichten van onder andere Besi en Heineken.

8 uur geleden