Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder handel op marktplaatsen eBay, omzet stijgt wel

Minder handel op marktplaatsen eBay, omzet stijgt wel

SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - Veilingwebsite eBay heeft het tweede kwartaal aan populariteit ingeboet. Op de marktplaatsen van het bedrijf werd in de meetperiode voor 22 miljard dollar (18,7 miljard euro) aan spullen verhandeld. Dat was 7 procent minder dan een jaar eerder. Op basis van gelijke wisselkoersen ging het om een min van 11 procent.

Door de coronacrisis nam de handel op de marktplaatsen van eBay een vlucht. De groei in de kwartalen sinds de crisis lag tot het tweede kwartaal dit jaar tussen de 23 en 33 procent. Het Amerikaanse bedrijf zag de omzet in het tweede kwartaal van dit jaar uitkomen op 2,7 miljard dollar. Dat betekende ondanks de lagere volumes een stijging met 14 procent op jaarbasis, mede geholpen ook door wisselkoerseffecten.

In april dit jaar sprak eBay nog de verwachting uit dat de kwartaalomzet mogelijk boven de 3 miljard dollar zou uitkomen. Maar het bedrijf verkocht in de meetperiode zijn Koreaanse activiteiten, wat de omzet uiteindelijk drukte. Het bedrijf zelf zegt dat de eigen verwachtingen desondanks overtroffen zijn.

Winst

De veilingwebsite maakt de laatste tijd werk van het opschudden van zijn portfolio. Eerder werd ook de divisie waar het Nederlandse Marktplaats onderdeel van was verkocht. Verder zegt eBay te profiteren van zijn inspanningen om betalingen te stroomlijnen en van zijn marketingstrategie.

Het kwartaal werd afgesloten met een winst van 674 miljoen dollar. Dat was iets minder dan de 702 miljoen dollar een jaar eerder. De winst uit voorgezette activiteiten kwam uit op 294 miljoen dollar.

Meer uit Financieel

AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

2 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

2 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

3 uur geleden
Frankrijk weert Israël van belangrijke wapenbeurs

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische overheid is niet welkom op de aanstaande grote wapenbeurs bij Parijs. Dat geldt ook voor sommige Israëlische defensiebedrijven, zegt het Israëlische ministerie van Defensie. Zij mogen alleen luchtverdedigingssystemen aan de man brengen op de zogeheten Eurosatory.

3 uur geleden
Werknemers en vrienden krijgen 5 procent van SpaceX bij beursgang

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX reserveert tot 5 procent van de aandelen voor bepaalde werknemers en familie en vrienden van leidinggevenden bij de komende beursgang. Dat staat in een aangepaste aanvraag van het bedrijf van Elon Musk. De verwachting is dat het bedrijf op 12 juni naar de beurs gaat.

4 uur geleden
Nvidia stijgt op Wall Street na nieuwe chips voor pc's

NEW YORK (ANP) - Nvidia ging maandag 3,5 procent omhoog op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op de aankondiging van een nieuwe chip voor personal computers (pc's) door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Met de nieuwe chip wil Nvidia AI-functionaliteit naar laptops en desktopcomputers brengen. De chip is het resultaat van een driejarige samenwerking met Microsoft om "de pc opnieuw uit te vinden" voor het AI-tijdperk, zei Nvidia-topman Jensen Huang. Het aandeel Microsoft steeg 2,5 procent.

5 uur geleden
Baas VodafoneZiggo wordt ook topman van Ziggo Group

UTRECHT (ANP) - Stephen van Rooyen wordt de topman van het nieuw te vormen telecomconcern Ziggo Group. Dat meldt moederbedrijf Liberty Global. Van Rooyen is nu de baas van VodafoneZiggo, dat samen met het Belgische Telenet de Ziggo Group gaat vormen. De verwachting is dat de oprichting in het derde kwartaal van dit jaar is afgerond.

5 uur geleden