Minder grote daling aantal gestolen auto's
VEENDAM (ANP) - Het aantal diefstallen van voertuigen daalde in 2019 met 2,1 procent. Een jaar eerder was er nog een afname van 12 procent. "De sterke daling van afgelopen jaren is voorbij. De ondergrens lijkt bereikt", meldt Hendrik Steller van het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit.
Afgelopen jaar werden 7107 personenauto’s gestolen. Dieven namen vaker auto’s mee van twee jaar oud, waarbij de Audi A1, Toyota Aygo en Fiat 500 gewild bleken. De Volkswagen-modellen Polo en Golf (1514) worden het vaakst gestolen.
Opvallend is volgens het informatiecentrum dat de meeste Audi A1’s in Amsterdam worden ontvreemd. Van alle snor- en bromfietsen wordt de Piaggio het vaakst (5504) gepikt. En in de Randstad (Amsterdam-Amstelland, Haaglanden en Rotterdam-Rijnmond) wordt meer dan de helft van de motorfietsen gestolen.
Meer uit Binnenland
OVERVEEN (ANP) - In de duinen van de Noord-Hollandse plaats Overveen woedt maandagavond een brand. Daarom is uit voorzorg een deel van een camping ontruimd. De brandweer is bezig met nablussen, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio.
3 uur geledenOOSTROM (ANP) - De brandweer is naar verwachting nog zeker zes tot acht uur aan het blussen bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen bij Oostrom in de gemeente Venray. Een woordvoerder van de veiligheidsregio spreekt van een omvangrijke brand die lastig te blussen is en nog niet onder controle is.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - In Limburg kunnen maandagavond lokaal onweersbuien voorkomen met windstoten, waarschuwt het KNMI. In de provincie gold al code geel voor aanhoudende warmte, net als in de rest van het land.
5 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Bij de brand in het natuurgebied De Rosmolen staat 21 hectare in brand. Dat is ongeveer een vijfde van het gebied, zegt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord-Limburg. De brand is nog niet onder controle.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het zuidoosten van het land is de temperatuur maandag opgelopen tot boven de 35 graden. Daarmee wordt volgens Weeronline het record uit 2020 geëvenaard, toen het ook regionaal zeven dagen extreem heet was.
6 uur geledenROSMALEN (ANP) - Aan de Waterleidingstraat ten oosten van de Brabantse plaats Rosmalen is een grote natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de veiligheidsregio. Meerdere brandweereenheden zijn bezig de brand te bestrijden. De brand was even voor 16.00 uur ingesloten en kan zich niet meer verspreiden.
8 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het is voor de vierde keer dit jaar dat er in Nederland een blushelikopter is opgeroepen voor een natuurbrand, meldt een woordvoerder van de Koninklijke Luchtmacht. De veiligheidsregio Limburg-Noord heeft defensie maandag om hulp gevraagd bij het bestrijden van de zeer grote brand die woedt in natuurgebied De Rosmolen bij Oostrum, in de gemeente Venray.
8 uur geleden