Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder grote daling aantal gestolen auto's

Minder grote daling aantal gestolen auto's

VEENDAM (ANP) - Het aantal diefstallen van voertuigen daalde in 2019 met 2,1 procent. Een jaar eerder was er nog een afname van 12 procent. "De sterke daling van afgelopen jaren is voorbij. De ondergrens lijkt bereikt", meldt Hendrik Steller van het Landelijk Informatiecentrum Voertuigcriminaliteit.

Afgelopen jaar werden 7107 personenauto’s gestolen. Dieven namen vaker auto’s mee van twee jaar oud, waarbij de Audi A1, Toyota Aygo en Fiat 500 gewild bleken. De Volkswagen-modellen Polo en Golf (1514) worden het vaakst gestolen.

Opvallend is volgens het informatiecentrum dat de meeste Audi A1’s in Amsterdam worden ontvreemd. Van alle snor- en bromfietsen wordt de Piaggio het vaakst (5504) gepikt. En in de Randstad (Amsterdam-Amstelland, Haaglanden en Rotterdam-Rijnmond) wordt meer dan de helft van de motorfietsen gestolen.

Meer uit Binnenland

Verplaatsing station Vught halverwege

VUGHT (ANP) - De verplaatsing van het monumentale station Vught ligt op schema, meldt de omgevingsmanager Ricardo Nuijens van Alliantie Vught Verdiept. "Er heerst een serene rust op de bouwplaats", zegt hij. Het gebouw, inclusief kelder, moet 13,6 meter worden verplaatst, omdat er een verdiept station wordt gebouwd. Het gebouw is nu halverwege de plek van bestemming, een stukje verder naar het oosten.

46 minuten geleden
Monumentaal station Vught wordt bijna 14 meter verplaatst

VUGHT (ANP) - Het monumentale gebouw van het treinstation in Vught wordt bijna veertien meter verplaatst. Vrijdagochtend voerden werklieden de laatste controles uit. Het gebouw, inclusief de kelder, wordt 13,6 meter verschoven richting het centrum van Vught. De operatie begon rond 09.00 uur en duurt tot halverwege de middag.

1 uur geleden
Politie: agent kreeg situatie bezorger niet anders onder controle

AMSTERDAM (ANP) - De agent die donderdag in de Amsterdamse Runstraat een pakketbezorger met een stroomstootwapen raakte, zag volgens de politie op dat moment geen andere manier om de situatie onder controle te krijgen. De bezorger had geweigerd zijn busje te verplaatsen en werkte later ook niet mee aan zijn aanhouding. Daarop escaleerde de situatie.

1 uur geleden
Aantal eerste asielaanvragen in Nederland daalt met 13 procent

DEN HAAG (ANP) - Het aantal eerste asielaanvragen in Nederland is in het derde kwartaal van 2026 met 13 procent gedaald ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Bijna 5900 mensen deden voor het eerst een verzoek voor asiel in Nederland.

5 uur geleden
Code geel om dichte mist in hele land

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor dichte mist. Het weerinstituut heeft code geel afgegeven voor het hele land. Eerder gold dat alleen voor het noorden. Lokaal kan zeer dichte mist voorkomen.

11 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in noorden van Nederland

DE BILT (ANP) - In grote delen van Nederland komt dichte mist voor, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). Deze mist kan "zeer plaatselijk en verraderlijk" zijn.

14 uur geleden
Ameland blijft even bereikbaar als nu, belooft minister

DEN HAAG (ANP) - De bereikbaarheid van Ameland gaat niet achteruit, ook al heeft het kabinet een kwart miljard euro weggehaald uit een pot voor de vaarverbinding van en naar het eiland. Dat beloofde minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in het debat over zijn begroting. "We blijven gewoon baggeren."

15 uur geleden