Minder gepind in week van pakjesavond
AMSTERDAM (ANP) - In de week van 5 december hebben Nederlanders minder vaak gepind dan in een doorsneeweek. Ook in vergelijking met vorig jaar waren er minder pinbetalingen in de week dat veel mensen Sinterklaas vieren, meldt Betaalvereniging Nederland.
Op sinterklaasavond, afgelopen donderdag, waren er 15 procent minder pinbetalingen dan in een normale week van 2024. Het bedrag lag 5 procent lager. Ook in de dagen voorafgaand aan pakjesavond werd minder vaak gepind, hoewel het totale pinbedrag tussen maandag en donderdag even hoog was als in een normale week. In vergelijking met dezelfde dagen in 2023 lag zowel het aantal pinbetalingen als het gepinde bedrag 5 procent lager.
Een mogelijke verklaring is dat mensen zuiniger doen rond feestdagen als Sinterklaas. Daarnaast kan het slechte weer mensen uit de winkelstraten hebben verjaagd.
Maar een woordvoerder van Betaalvereniging Nederland wijst er ook op dat veel mensen ver vooruit plannen met hun sinterklaasaankopen, waarbij ze vooral online shoppen. Dit jaar hadden webwinkels het in de aanloop naar koopjesfestijn Black Friday druk, zo werd eerder duidelijk uit cijfers over iDEAL-betalingen. Op die dag zelf, vrijdag 29 november, was het juist minder druk dan op een normale vrijdag.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft een clouddeal van 35 miljard dollar gesloten met Lambda, een door Nvidia gesteunde cloudprovider. Dit maakt deel uit van een plan om de capaciteit voor toepassingen van kunstmatige intelligentie in hoog tempo uit te breiden, meldden verschillende Amerikaanse media op basis van bronnen.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De horeca heeft in het tweede kwartaal van dit jaar 2,2 procent meer omgezet dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De omzet van de sector laat daarmee al 21 kwartalen op rij een groei zien. Het laatste kwartaal waarin de omzet van de horeca kromp, was het eerste kwartaal van 2021 toen er nog coronamaatregelen golden. De groei in het tweede kwartaal was gelijk aan die in het eerste kwartaal van 2026. In de afgelopen twee kwartalen kende de horeca wel de kleinste groei in vijf jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in juli meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 2,8 procent, na een stijging van 2,9 procent in juni. De toename was deels een gevolg van prijsverhogingen. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,8 procent hoger dan een jaar geleden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in augustus 3,3 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie is daarmee verder opgelopen na de stijging tot 3,2 procent in juli.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland gaat dit jaar verder stijgen, maar wel minder hard dan eerder voorspeld. Dat verwachten onderzoekers van ING Research. Consumenten blijven volgens de onderzoekers voorzichtig met hun bestedingen, waardoor de groei ondanks een verbeterde koopkracht nog altijd "niet uitbundig" is.
2 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - De Nederlandse Loterij heeft opnieuw stappen gezet tegen een aanbieder van een illegale goksite. De kansspelorganisatie achter Staatsloterij en TOTO wil dat de website Skyhills zijn activiteiten in Nederland stopzet en vraagt ook om meer informatie over de bedrijfsstructuur.
4 uur geledenHONGKONG (ANP) - Webwinkel Shein ging dinsdag flink omlaag bij zijn debuut op de aandelenbeurs in Hongkong. Op de eerste handelsdag zakte de koers ongeveer 10 procent. Met de langverwachte beursgang haalde Shein, bekend van de goedkope kleding en andere producten, ongeveer 1,7 miljard dollar op.
4 uur geleden