Minder gepind in week van pakjesavond
AMSTERDAM (ANP) - In de week van 5 december hebben Nederlanders minder vaak gepind dan in een doorsneeweek. Ook in vergelijking met vorig jaar waren er minder pinbetalingen in de week dat veel mensen Sinterklaas vieren, meldt Betaalvereniging Nederland.
Op sinterklaasavond, afgelopen donderdag, waren er 15 procent minder pinbetalingen dan in een normale week van 2024. Het bedrag lag 5 procent lager. Ook in de dagen voorafgaand aan pakjesavond werd minder vaak gepind, hoewel het totale pinbedrag tussen maandag en donderdag even hoog was als in een normale week. In vergelijking met dezelfde dagen in 2023 lag zowel het aantal pinbetalingen als het gepinde bedrag 5 procent lager.
Een mogelijke verklaring is dat mensen zuiniger doen rond feestdagen als Sinterklaas. Daarnaast kan het slechte weer mensen uit de winkelstraten hebben verjaagd.
Maar een woordvoerder van Betaalvereniging Nederland wijst er ook op dat veel mensen ver vooruit plannen met hun sinterklaasaankopen, waarbij ze vooral online shoppen. Dit jaar hadden webwinkels het in de aanloop naar koopjesfestijn Black Friday druk, zo werd eerder duidelijk uit cijfers over iDEAL-betalingen. Op die dag zelf, vrijdag 29 november, was het juist minder druk dan op een normale vrijdag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het aantal te koop staande woningen in Nederland groeit en de hypotheekrentes oplopen, zullen de huizenprijzen voorlopig niet dalen. Dat concludeert ING in een rapport over de woningmarkt. "Daarvoor is de koopmarkt nog altijd te krap."
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Een daling van de olieprijzen kon niet voorkomen dat beleggers nog altijd bezorgd waren over een stijging van de inflatie en rentes. Zo stegen de rentes op langerlopende Amerikaanse staatsobligaties tot het hoogste niveau sinds 2002.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt snel een AI-adviseur, of 'tsaar', aan te wijzen. Dat zegt hij na afloop van een ontmoeting met meerdere bestuursleden van vooraanstaande AI- en techbedrijven, onder wie de leiders van Anthropic en Nvidia. Volgens Trump moet een benoeming in de komende drie of vier dagen volgen.
5 uur geledenSOCHAUX (ANP/RTR) - Autofabrikant Stellantis legt de productie in een aantal Franse fabrieken dagenlang stil. Een van de redenen is een tekort aan batterijen, meldt het bedrijf.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse milieuorganisatie Both ENDS dient in Brussel een klacht in tegen Nieuw-Zeeland, omdat het land klimaatafspraken uit een twee jaar oude handelsovereenkomst met de Europese Unie niet zou nakomen. De Nieuw-Zeelandse regering hief vorig jaar een verbod op de zoektocht naar nieuwe olie- en gasvelden op zee op. Ook voerde ze onlangs wetgeving in die een lopende klimaatzaak tegen een zuivelconcern onmogelijk maakte.
6 uur geledenDUBLIN/BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoeken wat er gedaan kan worden om brandstof voor vervoer goedkoper te maken, zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) na afloop van een overleg met EU-ministers van Energie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste graadmeter voor de beurs in Amsterdam, bereikte dinsdag tussentijds een recordstand van 1125 punten, maar wist niet op de hoogste slotstand ooit te sluiten. Vooral chipaandelen waren in trek, net als op Wall Street.
9 uur geleden