Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder gepind in week van pakjesavond

Minder gepind in week van pakjesavond

AMSTERDAM (ANP) - In de week van 5 december hebben Nederlanders minder vaak gepind dan in een doorsneeweek. Ook in vergelijking met vorig jaar waren er minder pinbetalingen in de week dat veel mensen Sinterklaas vieren, meldt Betaalvereniging Nederland.

Op sinterklaasavond, afgelopen donderdag, waren er 15 procent minder pinbetalingen dan in een normale week van 2024. Het bedrag lag 5 procent lager. Ook in de dagen voorafgaand aan pakjesavond werd minder vaak gepind, hoewel het totale pinbedrag tussen maandag en donderdag even hoog was als in een normale week. In vergelijking met dezelfde dagen in 2023 lag zowel het aantal pinbetalingen als het gepinde bedrag 5 procent lager.

Een mogelijke verklaring is dat mensen zuiniger doen rond feestdagen als Sinterklaas. Daarnaast kan het slechte weer mensen uit de winkelstraten hebben verjaagd.

Maar een woordvoerder van Betaalvereniging Nederland wijst er ook op dat veel mensen ver vooruit plannen met hun sinterklaasaankopen, waarbij ze vooral online shoppen. Dit jaar hadden webwinkels het in de aanloop naar koopjesfestijn Black Friday druk, zo werd eerder duidelijk uit cijfers over iDEAL-betalingen. Op die dag zelf, vrijdag 29 november, was het juist minder druk dan op een normale vrijdag.

Meer uit Financieel

Anthropic verbiedt wreed gedrag tegen chatbot Claude

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - Anthropic heeft maatregelen genomen om te voorkomen dat gebruikers van zijn AI-modellen agressie vertonen tegenover kunstmatige intelligentie. Het bedrijf achter onder meer chatbot Claude heeft zijn gebruiksbeleid aangepast en "een verbod op aanhoudend en onnodig beledigend of wreed gedrag jegens onze modellen" ingevoerd.

16 minuten geleden
Acute geldzorgen bij noodlijdende bussenbouwer Ebusco

DEURNE (ANP) - Fabrikant van elektrische bussen Ebusco kampt met acute geldzorgen. Als de komende weken geen financiering komt om operationele kosten op te vangen, "bestaat er wezenlijke onzekerheid over de continuïteit van Ebusco", heeft de beursgenoteerde onderneming vrijdag naar buiten gebracht.

17 minuten geleden
Industriële productie groeit sterkst in ruim vier jaar

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in augustus met 12 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is dit de grootste stijging in ruim vier jaar.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street door olieprijzen en daling chipsector

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met verliezen gesloten, onder druk van een stijging van de olieprijzen en koersdalingen in de chipsector. Verder waren er nog kwartaalcijfers van PepsiCo en Levi Strauss.

10 uur geleden
Rodríguez: flinke groei voor economie Venezuela na aardbevingen

CARACAS (ANP/RTR) - De economie van Venezuela zal in het derde kwartaal een groei laten zien van 6,5 procent na de verwoestende aardbevingen in juni in het land waarbij meer dan 6000 mensen omkwamen. Dat heeft de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez gezegd op een bijeenkomst met zakenmensen.

11 uur geleden
Brussel: kunnen niet 'hele tijd' uitzondering op begroting maken

LUXEMBURG (ANP) - Brussel kan niet de "hele tijd" uitzonderingen maken voor de nationale begrotingsregels, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na overleg van ministers van Financiën van de eurolanden. Griekenland en Italië stuurden eerder een brief waarin ze vroegen om flexibiliteit op de begrotingsregels vanuit Brussel vanwege hoge inflatie en energieprijzen.

12 uur geleden
Teler medicinale cannabis Bedrocan failliet verklaard

VEENDAM (ANP) - De Nederlandse teler van medicinale cannabis Bedrocan is donderdag failliet verklaard na een aanvraag voor uitstel van betaling twee weken geleden. Het bedrijf uit Veendam is de enige leverancier van medicinale wiet in Nederland.

13 uur geleden