Minder gepind in week van pakjesavond
AMSTERDAM (ANP) - In de week van 5 december hebben Nederlanders minder vaak gepind dan in een doorsneeweek. Ook in vergelijking met vorig jaar waren er minder pinbetalingen in de week dat veel mensen Sinterklaas vieren, meldt Betaalvereniging Nederland.
Op sinterklaasavond, afgelopen donderdag, waren er 15 procent minder pinbetalingen dan in een normale week van 2024. Het bedrag lag 5 procent lager. Ook in de dagen voorafgaand aan pakjesavond werd minder vaak gepind, hoewel het totale pinbedrag tussen maandag en donderdag even hoog was als in een normale week. In vergelijking met dezelfde dagen in 2023 lag zowel het aantal pinbetalingen als het gepinde bedrag 5 procent lager.
Een mogelijke verklaring is dat mensen zuiniger doen rond feestdagen als Sinterklaas. Daarnaast kan het slechte weer mensen uit de winkelstraten hebben verjaagd.
Maar een woordvoerder van Betaalvereniging Nederland wijst er ook op dat veel mensen ver vooruit plannen met hun sinterklaasaankopen, waarbij ze vooral online shoppen. Dit jaar hadden webwinkels het in de aanloop naar koopjesfestijn Black Friday druk, zo werd eerder duidelijk uit cijfers over iDEAL-betalingen. Op die dag zelf, vrijdag 29 november, was het juist minder druk dan op een normale vrijdag.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.
4 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.
57 minuten geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag voorzichtig begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen omlaag na de stevige koerswinsten een dag eerder. Ook de olieprijzen liepen verder op door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Ook kijken beleggers uit naar de heropening op Wall Street na het lange weekend in de Verenigde Staten, en het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse AI-bedrijf Mistral heeft 3 miljard euro aan investeringen opgehaald. Daarmee is de techonderneming die het Europese antwoord moet zijn op OpenAI en Anthropic 21 miljard euro waard.
2 uur geleden