Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder gepind aan toonbank tijdens Black Friday en Cyber Monday

Minder gepind aan toonbank tijdens Black Friday en Cyber Monday

DEN HAAG (ANP) - Het aantal pinbetalingen rond en tijdens koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday lag dit jaar lager dan in 2023, maar ook in vergelijking met reguliere dagen. Dat meldt de Betaalvereniging Nederland op basis van schattingen over het betalingsverkeer van de afgelopen week.

Op Black Friday trokken mensen 18,9 miljoen keer hun betaalpas en pinden zij daarmee voor 558 miljoen euro. Vorig jaar lag dat aantal en bedrag op respectievelijk 20,3 miljoen keer en 604 miljoen euro. Op Cyber Monday lag het aantal transacties aan de pinautomaat op 13,6 miljoen voor een bedrag van 321 miljoen euro, tegen 337 miljoen euro verspreid over 14,4 miljoen pinbetalingen in 2023.

Op sommige dagen werd afgelopen week bovendien tot wel 15 procent minder vaak gepind ten opzichte van een normale dag. Zo vinden er op een reguliere vrijdag doorgaans 19,4 miljoen pintransacties plaats, op een normale maandag wordt er 16,3 miljoen keer gepind.

Online betalingen

Het vaakst werd afgelopen week gepind op zaterdag, in totaal 19,4 miljoen keer. Dat was 5 procent minder in vergelijking met een reguliere zaterdag en 10 procent minder in vergelijking met vorig jaar. Op die dag werd ook voor het hoogste bedrag gepind, volgens de Betaalvereniging Nederland naar schatting 581 miljoen euro.

Eerder op de dag werd al bekend dat consumenten ook online minder betalingen hebben gedaan tijdens Black Friday en Cyber Monday. Volgens iDEAL werden op Cyber Monday, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen, zo'n 5,10 miljoen betalingen gedaan. Dat waren er 5,12 miljoen vorig jaar. Op Black Friday ging het dit jaar om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

6 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

9 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

19 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden