Minder gepind aan toonbank tijdens Black Friday en Cyber Monday
DEN HAAG (ANP) - Het aantal pinbetalingen rond en tijdens koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday lag dit jaar lager dan in 2023, maar ook in vergelijking met reguliere dagen. Dat meldt de Betaalvereniging Nederland op basis van schattingen over het betalingsverkeer van de afgelopen week.
Op Black Friday trokken mensen 18,9 miljoen keer hun betaalpas en pinden zij daarmee voor 558 miljoen euro. Vorig jaar lag dat aantal en bedrag op respectievelijk 20,3 miljoen keer en 604 miljoen euro. Op Cyber Monday lag het aantal transacties aan de pinautomaat op 13,6 miljoen voor een bedrag van 321 miljoen euro, tegen 337 miljoen euro verspreid over 14,4 miljoen pinbetalingen in 2023.
Op sommige dagen werd afgelopen week bovendien tot wel 15 procent minder vaak gepind ten opzichte van een normale dag. Zo vinden er op een reguliere vrijdag doorgaans 19,4 miljoen pintransacties plaats, op een normale maandag wordt er 16,3 miljoen keer gepind.
Online betalingen
Het vaakst werd afgelopen week gepind op zaterdag, in totaal 19,4 miljoen keer. Dat was 5 procent minder in vergelijking met een reguliere zaterdag en 10 procent minder in vergelijking met vorig jaar. Op die dag werd ook voor het hoogste bedrag gepind, volgens de Betaalvereniging Nederland naar schatting 581 miljoen euro.
Eerder op de dag werd al bekend dat consumenten ook online minder betalingen hebben gedaan tijdens Black Friday en Cyber Monday. Volgens iDEAL werden op Cyber Monday, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen, zo'n 5,10 miljoen betalingen gedaan. Dat waren er 5,12 miljoen vorig jaar. Op Black Friday ging het dit jaar om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag opnieuw fors omlaag. Het sentiment onder beleggers op Wall Street bleef negatief door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten, ondanks de verlenging van de pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten tot 6 april. Tegelijkertijd bleven de olieprijzen sterk stijgen.
7 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland kan steenkolencentrales langer in bedrijf houden als de energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten nog langer hoog blijven. Dat heeft de Duitse bondskanselier Friedrich Merz vrijdag gezegd. Duitsland heeft een doelstelling om uiterlijk in 2038 helemaal te stoppen met kolencentrales. Maar door de oorlog zijn de gasprijzen sterk gestegen en kolencentrales kunnen helpen om het gasverbruik te drukken.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag opnieuw met verlies gesloten door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten en de economische schade door het conflict. De olieprijzen gingen juist weer verder omhoog ondanks het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de staking van de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten met tien dagen te verlengen tot 6 april.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".
14 uur geledenAALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.
15 uur geleden