Minder gepind aan toonbank tijdens Black Friday en Cyber Monday
DEN HAAG (ANP) - Het aantal pinbetalingen rond en tijdens koopjesfestijnen Black Friday en Cyber Monday lag dit jaar lager dan in 2023, maar ook in vergelijking met reguliere dagen. Dat meldt de Betaalvereniging Nederland op basis van schattingen over het betalingsverkeer van de afgelopen week.
Op Black Friday trokken mensen 18,9 miljoen keer hun betaalpas en pinden zij daarmee voor 558 miljoen euro. Vorig jaar lag dat aantal en bedrag op respectievelijk 20,3 miljoen keer en 604 miljoen euro. Op Cyber Monday lag het aantal transacties aan de pinautomaat op 13,6 miljoen voor een bedrag van 321 miljoen euro, tegen 337 miljoen euro verspreid over 14,4 miljoen pinbetalingen in 2023.
Op sommige dagen werd afgelopen week bovendien tot wel 15 procent minder vaak gepind ten opzichte van een normale dag. Zo vinden er op een reguliere vrijdag doorgaans 19,4 miljoen pintransacties plaats, op een normale maandag wordt er 16,3 miljoen keer gepind.
Online betalingen
Het vaakst werd afgelopen week gepind op zaterdag, in totaal 19,4 miljoen keer. Dat was 5 procent minder in vergelijking met een reguliere zaterdag en 10 procent minder in vergelijking met vorig jaar. Op die dag werd ook voor het hoogste bedrag gepind, volgens de Betaalvereniging Nederland naar schatting 581 miljoen euro.
Eerder op de dag werd al bekend dat consumenten ook online minder betalingen hebben gedaan tijdens Black Friday en Cyber Monday. Volgens iDEAL werden op Cyber Monday, waarbij vooral webwinkels met kortingsacties komen, zo'n 5,10 miljoen betalingen gedaan. Dat waren er 5,12 miljoen vorig jaar. Op Black Friday ging het dit jaar om 5,82 miljoen betalingstransacties. Dat waren er een jaar terug nog 7,13 miljoen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
43 minuten geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
3 uur geleden