Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder geld voor verleiding betekent meer dwang in klimaatbeleid

Minder geld voor verleiding betekent meer dwang in klimaatbeleid

DEN HAAG (ANP) - De miljardenverbouwing van de begroting waar kabinet en coalitiepartijen het bijna over eens zijn, gaat ten koste van de pot geld die opzij is gezet om bijvoorbeeld bedrijven te helpen verduurzamen. Aangezien aan de klimaatdoelen niet wordt getornd, betekent dit waarschijnlijk dat meer dwingende maatregelen nodig zijn om de uitstoot van broeikasgassen te verminderen.

Om extra geld te kunnen steken in onder meer de krijgsmacht wil het kabinet in totaal 2,2 miljard euro halen uit de miljardenfondsen die zijn opgetuigd voor investeringen in het klimaat, de stikstofaanpak en toekomstige economische groei. Haagse bronnen bevestigen een bericht daarover in de Telegraaf. Maar zij wijzen er daarbij op dat met minder geld wél dezelfde doelen moeten worden gehaald.

In het coalitieakkoord is afgesproken dat de komende jaren vooral wordt ingezet op het verleiden van bedrijven tot duurzame investeringen. Daarvoor is een forse subsidiepot beschikbaar. Maar naarmate die kleiner wordt, zal normering een grotere rol gaan spelen in het klimaatbeleid. "Dan moet de vervuilende industrie het doen met iets minder subsidie en iets meer regels", aldus een ingewijde.

De afgelopen weken overlegde de top van het kabinet met de fractievoorzitters van de coalitiepartijen over de voorjaarsnota. Het kabinet werd, kort na zijn beëdiging, geconfronteerd met een inflatieprobleem. Daarnaast wil de Kamer dat er meer geld gaat naar defensie.

Meer uit Binnenland

EOD: gevonden bom is 500-ponder uit WOII, wordt snel verwijderd

WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.

54 minuten geleden
Nederlandse onderwijsinstellingen getroffen door datalek

DEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.

1 uur geleden
Explosief uit WOII gevonden in Weesp, treinverkeer stilgelegd

WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.

1 uur geleden
Burgers verliezen zaak tegen Solvinity-verlenging

DEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.

1 uur geleden
Eis vier jaar cel tegen medewerkster rechtbank voor verkopen info

ZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.

2 uur geleden
Vier aanhoudingen voor fraude met miljoenen aan coronasteun

DEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.

2 uur geleden
Opvarenden Hondius na aankomst Tenerife door naar hun thuisland

MADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.

2 uur geleden