Minder gebruik grondstoffen Duitse industrie door zwakke economie
HANNOVER (ANP/DPA) - Door de zwakke Duitse economie is het industrieel gebruik van ruwe grondstoffen zoals zand, grind, zouten en metalen in het land vorig jaar flink gedaald. Dat meldt het federale instituut voor geowetenschap en grondstoffen, dat onderdeel is van het Duitse ministerie van Economische Zaken.
Volgens het instituut in Hannover ging de binnenlandse productie van minerale grondstoffen vorig jaar met 8 procent omlaag tot 534 miljoen ton, wat een historisch laag niveau zou zijn. Ook de import van grondstoffen nam af, met 13 procent tot iets meer dan 298 miljoen ton. Het is voor het eerst sinds 2009 dat die hoeveelheid geïmporteerde grondstoffen onder de 300 miljoen ton is gezakt.
De grondstoffen gaan bijvoorbeeld naar de bouw, chemie- en staalindustrie in Duitsland. Door de zwakke binnenlandse economie en ook de afgekoelde export is er dus minder vraag. Bovendien kampt de industrie in de grootste economie van Europa met hoge kosten voor transport en energie, waardoor de productie wordt geraakt.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor diesel in Nederland is dinsdagochtend voor het eerst tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten lopen de prijzen aan de pomp al ongeveer een week hard op. Ook benzine is weer een stuk duurder geworden.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in januari evenveel goederen en diensten aangeschaft als een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In december groeide de totale consumptie nog met 0,8 procent.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in februari gemiddeld 2,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie bleef daarmee onveranderd ten opzichte van een maand eerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de zakelijke dienstverlening is in 2025 met 3,6 procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van de nieuwste kwartaalcijfers. In het vierde kwartaal lag de omzet 4,5 procent hoger dan in dezelfde periode in 2024. De prijzen in de zakelijke dienstverlening waren hoger dan een jaar eerder, wat bijdroeg aan de omzetgroei in de sector.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
10 uur geleden