Minder gebruik grondstoffen Duitse industrie door zwakke economie
HANNOVER (ANP/DPA) - Door de zwakke Duitse economie is het industrieel gebruik van ruwe grondstoffen zoals zand, grind, zouten en metalen in het land vorig jaar flink gedaald. Dat meldt het federale instituut voor geowetenschap en grondstoffen, dat onderdeel is van het Duitse ministerie van Economische Zaken.
Volgens het instituut in Hannover ging de binnenlandse productie van minerale grondstoffen vorig jaar met 8 procent omlaag tot 534 miljoen ton, wat een historisch laag niveau zou zijn. Ook de import van grondstoffen nam af, met 13 procent tot iets meer dan 298 miljoen ton. Het is voor het eerst sinds 2009 dat die hoeveelheid geïmporteerde grondstoffen onder de 300 miljoen ton is gezakt.
De grondstoffen gaan bijvoorbeeld naar de bouw, chemie- en staalindustrie in Duitsland. Door de zwakke binnenlandse economie en ook de afgekoelde export is er dus minder vraag. Bovendien kampt de industrie in de grootste economie van Europa met hoge kosten voor transport en energie, waardoor de productie wordt geraakt.
Meer uit Financieel
VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."
3 uur geledenGURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
4 uur geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
5 uur geleden