Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder gebruik grondstoffen Duitse industrie door zwakke economie

Minder gebruik grondstoffen Duitse industrie door zwakke economie

HANNOVER (ANP/DPA) - Door de zwakke Duitse economie is het industrieel gebruik van ruwe grondstoffen zoals zand, grind, zouten en metalen in het land vorig jaar flink gedaald. Dat meldt het federale instituut voor geowetenschap en grondstoffen, dat onderdeel is van het Duitse ministerie van Economische Zaken.

Volgens het instituut in Hannover ging de binnenlandse productie van minerale grondstoffen vorig jaar met 8 procent omlaag tot 534 miljoen ton, wat een historisch laag niveau zou zijn. Ook de import van grondstoffen nam af, met 13 procent tot iets meer dan 298 miljoen ton. Het is voor het eerst sinds 2009 dat die hoeveelheid geïmporteerde grondstoffen onder de 300 miljoen ton is gezakt.

De grondstoffen gaan bijvoorbeeld naar de bouw, chemie- en staalindustrie in Duitsland. Door de zwakke binnenlandse economie en ook de afgekoelde export is er dus minder vraag. Bovendien kampt de industrie in de grootste economie van Europa met hoge kosten voor transport en energie, waardoor de productie wordt geraakt.

Meer uit Financieel

AFM wil regels voor inzet AI-tools op kapitaalmarkten

AMSTERDAM (ANP) - Er moeten duidelijke regels over verantwoording komen voordat AI-hulpmiddelen op grotere schaal worden ingezet bij de handel op kapitaalmarkten. Dat zegt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek naar AI op de kapitaalmarkten.

24 minuten geleden
Huizen van 120.000 eigenaren hebben funderingsproblemen, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - De huizen van bijna een half miljoen woningeigenaren hebben een hoog risico op funderingsproblemen of een mogelijke kwetsbare fundering. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De hoogste risico's spelen bij de bijna 220.000 huizen van meer dan 120.000 eigenaren. Hun funderingsproblemen moeten volgens de toezichthouder worden hersteld.

24 minuten geleden
AFM: financiële sector moet meer inspelen op onvoorspelbaarheid

AMSTERDAM (ANP) - De opeenstapeling van verschillende soorten risico's van de afgelopen tijd zorgt voor meer druk op de financiële markten. Economische onzekerheid, technologische versnellingen en aanhoudende geopolitieke spanningen grijpen steeds meer in elkaar. De financiële sector moet daarom meer inspelen op onvoorspelbaarheid en grillige marktbewegingen, stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bij het presenteren van haar jaarverslag over 2025.

25 minuten geleden
Oud-topman ING Hamers wordt voorzitter financieel techplatform

SINGAPORE (ANP) - Ralph Hamers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van bestuur van Banking Circle Group, een in Singapore gevestigd financieel technologieplatform. Hij start op 20 april.

1 uur geleden
Duitse regering verlaagt accijns op benzine en diesel

BERLIJN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen. Bondskanselier Friedrich Merz kondigde daarvoor een accijnsverlaging op benzine en diesel van 17 cent per liter aan.

1 uur geleden
Aantal varkensslachtingen Nederland op laagste niveau sinds 2009

LELYSTAD (ANP) - Nederlandse slachterijen hebben in het eerste kwartaal van 2026 het laagste aantal varkens verwerkt sinds 2009. Dat blijkt uit onderzoek van marktbureau DCA Market Intelligence. De terugval hangt samen met stoppersregelingen in de varkenshouderij, die de sector de afgelopen jaren aanzienlijk hebben doen krimpen.

1 uur geleden
Datalek Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen leden

HOOFDDORP (ANP) - Het datalek bij Basic-Fit treft in totaal 1 miljoen van de 5,8 miljoen leden. Eerder werd al bekend dat er in Nederland van 200.000 mensen gegevens waren buitgemaakt, maar de keten zit ook nog in vijf andere landen. Basic-Fit zegt iedereen die getroffen is te hebben geïnformeerd.

2 uur geleden