Minder gebruik grondstoffen Duitse industrie door zwakke economie
HANNOVER (ANP/DPA) - Door de zwakke Duitse economie is het industrieel gebruik van ruwe grondstoffen zoals zand, grind, zouten en metalen in het land vorig jaar flink gedaald. Dat meldt het federale instituut voor geowetenschap en grondstoffen, dat onderdeel is van het Duitse ministerie van Economische Zaken.
Volgens het instituut in Hannover ging de binnenlandse productie van minerale grondstoffen vorig jaar met 8 procent omlaag tot 534 miljoen ton, wat een historisch laag niveau zou zijn. Ook de import van grondstoffen nam af, met 13 procent tot iets meer dan 298 miljoen ton. Het is voor het eerst sinds 2009 dat die hoeveelheid geïmporteerde grondstoffen onder de 300 miljoen ton is gezakt.
De grondstoffen gaan bijvoorbeeld naar de bouw, chemie- en staalindustrie in Duitsland. Door de zwakke binnenlandse economie en ook de afgekoelde export is er dus minder vraag. Bovendien kampt de industrie in de grootste economie van Europa met hoge kosten voor transport en energie, waardoor de productie wordt geraakt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.
58 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
6 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
10 uur geleden