Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder faillissementen uitgesproken ondanks coronacrisis

Minder faillissementen uitgesproken ondanks coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Rechters spreken ondanks de coronacrisis minder faillissementen uit. Volgens de Raad voor de rechtspraak werden er in augustus 235 faillissementen uitgesproken. Dat zijn er 42 minder dan een maand eerder en 127 minder in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De Raad blijft erbij dat de daling in coronatijden opvallend is."Het zijn voor veel mensen en ondernemingen financieel zware tijden. Een stijging van het aantal faillissementen lijkt dan aannemelijk", klinkt het.

In augustus werden 191 bedrijven en organisaties failliet verklaard. Bij personen ging het om 44 gevallen. Daarmee zet de daling van het aantal faillissementen die sinds juli zichtbaar is door, zo wordt geconcludeerd.

De oorzaak van de daling is niet onderzocht. Het is volgens de raad ook nog te vroeg om conclusies te trekken. Het valt in ieder geval op dat relatief weinig partijen het faillissement van een debiteur aanvragen. Doorgaans worden jaarlijks duizenden faillissementen uitgesproken.

Meer uit Financieel

Nieuwe records op Wall Street na hernieuwd AI-optimisme

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.

7 uur geleden
Overheidsfunctionarissen bespreken export olie Venezuela naar VS

HOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

7 uur geleden
KLM: trucks onderweg met vloeistof voor ijsvrij maken vliegtuigen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.

7 uur geleden
Italië positief over Brussels landbouwvoorstel in Mercosur-week

ROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.

10 uur geleden
Maker Patriot-raketten verdrievoudigt productie met contract VS

WASHINGTON (ANP) - De maker van de begeerde en schaarse Patriot-luchtverdedigingsraketten gaat de productie verdrievoudigen. De Amerikaanse regering heeft daarvoor een contract met defensiefabrikant Lockheed Martin gesloten. Oekraïne zit voortdurend om de projectielen verlegen en ook westerse bondgenoten willen hun krappe, leeggeraakte arsenalen aanvullen.

10 uur geleden
AEX bereikt recordstand en nadert grens van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam heeft dinsdag een recordstand bereikt. De graadmeter staat ook op het punt om voor het eerst door de grens van 1000 punten te breken.

11 uur geleden
Maatschappijen schrappen woensdag 600 vluchten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen annuleren woensdag op Schiphol uit voorzorg ruim zeshonderd vluchten vanwege de verwachte sneeuwval en sterke wind. Waarschijnlijk loopt het aantal geschrapte vluchten die dag verder op, meldt de luchthaven. Het gaat voor het overgrote deel om KLM-vluchten. Vooral vluchten binnen Europa worden geannuleerd.

12 uur geleden