Minder faillissementen uitgesproken ondanks coronacrisis
AMSTERDAM (ANP) - Rechters spreken ondanks de coronacrisis minder faillissementen uit. Volgens de Raad voor de rechtspraak werden er in augustus 235 faillissementen uitgesproken. Dat zijn er 42 minder dan een maand eerder en 127 minder in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.
De Raad blijft erbij dat de daling in coronatijden opvallend is."Het zijn voor veel mensen en ondernemingen financieel zware tijden. Een stijging van het aantal faillissementen lijkt dan aannemelijk", klinkt het.
In augustus werden 191 bedrijven en organisaties failliet verklaard. Bij personen ging het om 44 gevallen. Daarmee zet de daling van het aantal faillissementen die sinds juli zichtbaar is door, zo wordt geconcludeerd.
De oorzaak van de daling is niet onderzocht. Het is volgens de raad ook nog te vroeg om conclusies te trekken. Het valt in ieder geval op dat relatief weinig partijen het faillissement van een debiteur aanvragen. Doorgaans worden jaarlijks duizenden faillissementen uitgesproken.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Vorig jaar vlogen meer passagiers van en naar Rotterdam The Hague Airport. De luchthaven meldt dat 2,4 miljoen passagiers in 2025 gebruikmaakten van de luchthaven. Dat is een stijging van 5,2 procent vergeleken met 2024.
47 minuten geledenASTANA (ANP/RTR) - Kazachstan heeft Europa en de VS opgeroepen het transport van olie over de Zwarte Zee te helpen beschermen, meldt het Kazachse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag. Een dag eerder werden tankers met olie uit Kazachstan aan boord aangevallen door drones.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Chinese eigenaar van de Nijmeegse chipmaker Nexperia heeft nooit geprobeerd dat bedrijf leeg te trekken of weg te sluizen naar China. Dat betoogden de advocaten namens Wingtech, het moederbedrijf van Nexperia dat eerder door de ondernemingskamer op afstand werd gezet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) start een onderzoek naar de rendementen van vier warmteleveranciers. Uit een studie is volgens de toezichthouder gebleken dat zij in 2024 een hogere winst behaalden dan de toen geldende norm van 6,8 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Groene activistische beleggers vragen olie- en gasconcerns Shell en BP dit jaar op aandeelhoudersvergaderingen om uitleg te geven over de financiële risico's rond een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het is een poging van beleggerscollectief Follow This om meer steun te krijgen voor zijn aandeelhoudersresoluties die pleiten voor steviger klimaatbeleid in de olie-industrie.
2 uur geleden