Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder faillissementen uitgesproken ondanks coronacrisis

Minder faillissementen uitgesproken ondanks coronacrisis

AMSTERDAM (ANP) - Rechters spreken ondanks de coronacrisis minder faillissementen uit. Volgens de Raad voor de rechtspraak werden er in augustus 235 faillissementen uitgesproken. Dat zijn er 42 minder dan een maand eerder en 127 minder in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

De Raad blijft erbij dat de daling in coronatijden opvallend is."Het zijn voor veel mensen en ondernemingen financieel zware tijden. Een stijging van het aantal faillissementen lijkt dan aannemelijk", klinkt het.

In augustus werden 191 bedrijven en organisaties failliet verklaard. Bij personen ging het om 44 gevallen. Daarmee zet de daling van het aantal faillissementen die sinds juli zichtbaar is door, zo wordt geconcludeerd.

De oorzaak van de daling is niet onderzocht. Het is volgens de raad ook nog te vroeg om conclusies te trekken. Het valt in ieder geval op dat relatief weinig partijen het faillissement van een debiteur aanvragen. Doorgaans worden jaarlijks duizenden faillissementen uitgesproken.

Meer uit Financieel

Tesla-bestuurders kunnen AI-chatbot Grok in auto gebruiken

AMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.

1 uur geleden
Carney en Trump intensiveren handelsgesprekken

OTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.

1 uur geleden
Chipbedrijf Besi maakt koerssprong op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.

1 uur geleden
Amerikaanse handelsgezant hint op nieuwe importheffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft in gesprek met de Amerikaanse nieuwszender CNBC gehint op nieuwe Amerikaanse importheffingen. "We verwachten dat er binnenkort actie zal worden ondernomen", reageerde hij toen hem werd gevraagd of er nieuwe invoertarieven op komst zijn.

2 uur geleden
Speelpark Rotterdam trekt maximaal aantal bezoekers op eerste dag

ROTTERDAM (ANP) - Het nieuwe speelpark Spelen bij Beelen in Rotterdam heeft op de openingsdag het maximale aantal bezoekers verwelkomd. De speellocatie is nog niet helemaal af, maar opende dinsdag al wel deels, "zodat kinderen uit Rotterdam-Zuid zo snel mogelijk kunnen komen spelen", aldus de organisatie.

3 uur geleden
Microsoft breidt samenwerking met Franse AI-startup Mistral uit

REDMOND (ANP) - Techconcern Microsoft breidt zijn samenwerking met de Franse startup in kunstmatige intelligentie, Mistral, verder uit. Dat meldt Microsoft dinsdag. De nieuwe overeenkomst is gericht op de uitbreiding van de AI-infrastructuur in Europa. Financiƫle details rond de deal zijn niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Gasprijs stijgt scherp door oplopende spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen stegen in de afgelopen zeven handelsdagen met meer dan 20 procent en bereikten bijna het hoogste niveau sinds half maart. Het escalerende conflict in het Midden-Oosten zorgt ervoor dat de vooruitzichten voor het aanbod richting de winter verslechteren.

3 uur geleden