Minder druk in sneeuwgebied rond Vaals
VAALS (ANP) - Het besneeuwde landschap rond de Zuid-Limburgse dorpen Vijlen en Vaals trok zondag minder bezoekers dan de twee dagen daarvoor. "Het was er stukken rustiger", vatte burgemeester Harry Leunessen van Vaals rond 16.30 uur zondagmiddag samen. Ook het aantal bekeuringen wegens wildparkeren nam fors af.
Zo schreven boa's zaterdag nog 104 beuringen uit wegens foutparkeren, zondag kregen slechts vier automobilisten een bekeuring, zei Leunessen. "Het was zondag wel druk, maar anders dan zaterdag, toen we werden overspoeld."
Toch reden ook zondag veel mensen naar de plek waar de enige sneeuw in Nederland lag, het heuvellandschap bij de Duits-Belgische grens rond het Drielandenpunt. Bij een rotonde op de Rijksweg hielden verkeersregelaars auto's aan. De handhavers vroegen de mensen op een andere dag terug te komen. Ook wezen ze de inzittenden er op dat er streng wordt gehandhaafd op foutparkeren.
Leunessen denkt dat er na dit weekend geen sneeuw meer ligt in de heuvels rond Vaals.
Ook in andere delen van Nederland was het druk. Veel mensen trokken naar natuurgebieden in onder meer Brabant. Ook in Lage Vuursche (provincie Utrecht) was het weer druk, hoewel de gemeente zondagochtend nog had opgeroepen om niet met de auto naar het gebied te komen. Zaterdag moest het gebied worden afgesloten omdat teveel bezoekers met de auto waren gekomen.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug heeft 34 boetes opgeleverd, meldt Rijkswaterstaat. Sinds 18 juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd. Voornamelijk zware voertuigen met buitenlandse kentekens rijden nog over de brug. Die kunnen nog niet worden bekeurd via het camerasysteem van RWS.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met dwangverpleging geëist tegen Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen, omdat hij plannen zou hebben gehad om prinses Amalia te ontvoeren. Van der H. zou haar hebben willen meenemen naar Polen om met haar te trouwen, meent justitie. Door hem aangeschafte bijlen zouden daarbij dienstbaar zijn.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt niet te kunnen bewijzen dat Anne Romke van der H. prinses Amalia en prinses Alexia wilde doden. Dat zei de officier van justitie maandag bij aanvang van de zaak tegen Van der H. Die wordt ervan verdacht dat hij een aanslag voorbereidde op de prinsessen. Wel zegt justitie voldoende bewijs te hebben dat de verdachte prinses Amalia wilde beroven van haar vrijheid.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een tip over het wapen dat mogelijk gebruikt is bij de vergismoord op ggz-directeur Rob Zweekhorst in 2014 komt van een inmiddels overleden persoon. De politie brengt deze informatie nu om veiligheidsredenen naar buiten.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen hebben maandagochtend in het Zonnehuis in Amsterdam-Noord afscheid genomen van Peter Faber. De acteur overleed 6 augustus op 82-jarige leeftijd.
9 uur geledenHEILOO (ANP) - In een woning in het Noord-Hollandse Heiloo is zondagavond een dode 19-jarige vrouw aangetroffen. Dat meldt de politie. Een 20-jarige man uit die plaats is aangehouden.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - In Nederland is bij een bloeddonor een infectie met het westnijlvirus vastgesteld. Diegene is niet onlangs in het buitenland geweest. Het RIVM gaat er daarom van uit dat de infectie in Nederland is opgelopen.
11 uur geleden