Minder druk in sneeuwgebied rond Vaals
VAALS (ANP) - Het besneeuwde landschap rond de Zuid-Limburgse dorpen Vijlen en Vaals trok zondag minder bezoekers dan de twee dagen daarvoor. "Het was er stukken rustiger", vatte burgemeester Harry Leunessen van Vaals rond 16.30 uur zondagmiddag samen. Ook het aantal bekeuringen wegens wildparkeren nam fors af.
Zo schreven boa's zaterdag nog 104 beuringen uit wegens foutparkeren, zondag kregen slechts vier automobilisten een bekeuring, zei Leunessen. "Het was zondag wel druk, maar anders dan zaterdag, toen we werden overspoeld."
Toch reden ook zondag veel mensen naar de plek waar de enige sneeuw in Nederland lag, het heuvellandschap bij de Duits-Belgische grens rond het Drielandenpunt. Bij een rotonde op de Rijksweg hielden verkeersregelaars auto's aan. De handhavers vroegen de mensen op een andere dag terug te komen. Ook wezen ze de inzittenden er op dat er streng wordt gehandhaafd op foutparkeren.
Leunessen denkt dat er na dit weekend geen sneeuw meer ligt in de heuvels rond Vaals.
Ook in andere delen van Nederland was het druk. Veel mensen trokken naar natuurgebieden in onder meer Brabant. Ook in Lage Vuursche (provincie Utrecht) was het weer druk, hoewel de gemeente zondagochtend nog had opgeroepen om niet met de auto naar het gebied te komen. Zaterdag moest het gebied worden afgesloten omdat teveel bezoekers met de auto waren gekomen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
13 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
14 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
14 uur geleden