Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder druk in sneeuwgebied rond Vaals

Minder druk in sneeuwgebied rond Vaals

VAALS (ANP) - Het besneeuwde landschap rond de Zuid-Limburgse dorpen Vijlen en Vaals trok zondag minder bezoekers dan de twee dagen daarvoor. "Het was er stukken rustiger", vatte burgemeester Harry Leunessen van Vaals rond 16.30 uur zondagmiddag samen. Ook het aantal bekeuringen wegens wildparkeren nam fors af.

Zo schreven boa's zaterdag nog 104 beuringen uit wegens foutparkeren, zondag kregen slechts vier automobilisten een bekeuring, zei Leunessen. "Het was zondag wel druk, maar anders dan zaterdag, toen we werden overspoeld."

Toch reden ook zondag veel mensen naar de plek waar de enige sneeuw in Nederland lag, het heuvellandschap bij de Duits-Belgische grens rond het Drielandenpunt. Bij een rotonde op de Rijksweg hielden verkeersregelaars auto's aan. De handhavers vroegen de mensen op een andere dag terug te komen. Ook wezen ze de inzittenden er op dat er streng wordt gehandhaafd op foutparkeren.

Leunessen denkt dat er na dit weekend geen sneeuw meer ligt in de heuvels rond Vaals.

Ook in andere delen van Nederland was het druk. Veel mensen trokken naar natuurgebieden in onder meer Brabant. Ook in Lage Vuursche (provincie Utrecht) was het weer druk, hoewel de gemeente zondagochtend nog had opgeroepen om niet met de auto naar het gebied te komen. Zaterdag moest het gebied worden afgesloten omdat teveel bezoekers met de auto waren gekomen.

Meer uit Binnenland

Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

33 minuten geleden
Weeronline: koningsnacht droog, Koningsdag begint zonnig en fris

HOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.

1 uur geleden
OM verhoogt beloning voor 25 jaar oude moord op vrouw Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.

3 uur geleden
Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

16 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

17 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

17 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

18 uur geleden