Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Minder diefstal cryptomunten in 2020'

'Minder diefstal cryptomunten in 2020'

LONDEN (ANP) - De diefstal van cryptomunten zoals bitcoins door hackers, fraudeurs en internetcriminelen lag vorig jaar beduidend lager dan in 2019, onder meer geholpen door strengere beveiligingsmaatregelen. Dat stelt onderzoeksblog Finaria.it dat veel onderzoek doet naar de financiële markten.

Volgens de onderzoekers werd vorig jaar voor een bedrag van 1,9 miljard dollar aan digitale valuta buitgemaakt. Dat was 4,5 miljard dollar in 2019 en 1,7 miljard dollar in 2018. Fraude via bijvoorbeeld oplichtingstrucs vormde de belangrijkste manier van criminelen om cryptomunten te stelen, gevolgd door gewone diefstal en ransomware, ofwel gijzelsoftware.

De grootste fraudezaak rond cryptomunten die vorig jaar aan het licht kwam, was in China met de scam door Wotoken. Die oplichting speelde al langer en volgens kenners werd daarbij meer dan 1 miljard dollar buitgemaakt door internetoplichters die tot jarenlange gevangenisstraffen zijn veroordeeld in China.

De markt voor digitale munten is bezig met een sterke opmars. Zo brak de bitcoin, 's werelds bekendste cryptomunt, dinsdag nog voor het eerst door de grens van 50.000 dollar.

Meer uit Financieel

Koers bitcoin stijgt tot meer dan 80.000 dollar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is dinsdag gestegen tot meer dan 80.000 dollar. Het is voor het eerst sinds medio mei dat de koers van 's werelds grootste en bekendste cryptomunt dit niveau heeft bereikt. De bitcoin zet daarmee zijn opmars van de afgelopen tijd door.

10 minuten geleden
ING: aantal tankstations daalt mogelijk sneller om dure brandstof

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal tankstations in Nederland dreigt de komende jaren sneller te dalen door de gestegen benzineprijzen vanwege de Iranoorlog. Dat voorziet Dirk Mulder, sectorbankier bij ING. Vooral pomphouders in de provincies aan de grenzen met België en Duitsland die alleen daar zitten en geen winkel hebben, lopen volgens hem risico. Daarnaast komt uit cijfers die het ANP heeft opgevraagd bij autobrancheorganisatie BOVAG naar voren dat het aantal tankstations het afgelopen jaar licht is gedaald.

26 minuten geleden
Toerisme Sint Maarten groeit fors in eerste helft 2026

PHILIPSBURG (ANP) - Het eiland Sint Maarten heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 1,56 miljoen toeristen geregistreerd. Het gaat om cruisetoeristen en vliegtuigpassagiers en betreft een stijging van 16,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Toen kwamen in het eerste halfjaar 1,34 miljoen toeristen naar het eiland.

6 uur geleden
Tech- en chipbedrijven onder druk op overwegend lager Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Saudi-Arabië gaat miljarden investeren in pretparken in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.

11 uur geleden
Lange rijen bij Iraanse tankstations door dreigend benzinetekort

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.

12 uur geleden
Lichte winst voor AEX ondanks minnen bij chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.

13 uur geleden