Minder dan 750 coronapatiënten nog op intensive care
ROTTERDAM (ANP) - Op de intensivecareafdelingen liggen nog 735 mensen met het coronavirus. Dat zijn er 48 minder dan op donderdag, aldus het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Van de Nederlandse ic-patiënten met het coronavirus liggen er momenteel 707 in Nederland, 47 minder dan donderdag. Verder verblijven 28 Nederlandse patiënten op intensivecareafdelingen in Duitsland. Dat is er eentje minder dan donderdag.
"We komen in de buurt van het streefgetal dat we nodig hebben om de zorg voor andere patiënten te hervatten. Als deze trend zich doorzet, komen we over een week uit op ongeveer 500 coronapatiënten op de intensive care", aldus Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg. Ruim drie weken geleden, op dinsdag 7 april, telden de ic's 1424 coronapatiënten. Dat was de piek tot nu toe.
Daling
Vanwege de aanhoudende daling zijn ziekenhuizen zich aan het voorbereiden op een nieuwe fase. Ze moeten uitrekenen welke capaciteit ze tijdens en na de zomer nodig hebben om zowel coronapatiënten als anderen te behandelen, aldus Kuipers.
Daarnaast liggen er 426 mensen met andere aandoeningen op de intensive care. Dat zijn er zes minder dan op donderdag, maar het is wel meer dan op het hoogtepunt van de coronacrisis. Het aantal coronapatiënten daalt volgens Kuipers sneller dan het aantal overige patiënten stijgt, dus het wordt minder druk op de ic's. In totaal liggen nu 1133 mensen op een intensive care in een Nederlands ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.
6 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam en Dordrecht zijn in totaal tien aanhoudingen verricht die de politie linkt aan de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada van zaterdagavond. Dat meldt een woordvoerder.
33 minuten geledenZEELAND (ANP) - Bij een ongeval in het Noord-Brabantse dorp Zeeland zijn zondagochtend vroeg twee inzittenden van een auto overleden. Een van de slachtoffers is een 15-jarige jongen uit Uden. De identiteit van het andere slachtoffer is nog niet bekend, meldt een politiewoordvoerder.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Bij een steekpartij in een horecapand aan de Kerkstraat in Assen zijn twee mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Drenthe op X. De slachtoffers werden ter plaatse aangetroffen. Een van hen is ernstig gewond.
6 uur geledenLEENDE (ANP) - Bij een steekpartij in Leende is in de nacht van zaterdag op zondag een persoon gewond geraakt. Het incident gebeurde rond 03.00 uur in een woning aan de Oostrikkerstraat. Dat meldt de politie Oost-Brabant op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de Schilderswijk in Den Haag heeft de politie zaterdagavond 29 aanhoudingen verricht. Feestvreugde om de WK-zege van Marokko sloeg daar om in ongeregeldheden. Twee agenten en een verkeersregelaar raakten daarbij gewond. Dat meldt de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Rotterdam, Utrecht en Den Haag is het weer rustig op straat nadat de Mobiele Eenheid (ME) zaterdagavond moest optreden wegens onrust rond de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada. Fans van Marokko gingen in de grote steden de straat op om de winst te vieren.
9 uur geleden