Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder dan 600 coronapatiënten nog op intensive care

Minder dan 600 coronapatiënten nog op intensive care

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten op de intensive care is gezakt tot onder de 600. Op dit moment liggen nog 584 patiënten op de intensive cares. Dat zijn er 42 minder dan woensdag, aldus het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Het centrum verwachtte aan het einde van deze week uit te komen op 500 coronapatiënten op de ic's, maar denkt nu dit aantal niet te halen. "Maar we gaan onveranderd die kant uit."

Van de coronapatiënten liggen 566 op Nederlandse ic's, 39 minder dan woensdag. Op intensive cares in Duitsland liggen 18 Nederlandse coronapatiënten. Drie mensen zijn teruggebracht naar Nederland.

Verder liggen 440 mensen met andere aandoeningen op de intensive care. Dat zijn 43 meer dan op woensdag. Voor elke coronapatiënt die de ic verlaat komt dus iemand met een andere aandoening in de plaats. Dat is goed nieuws, omdat het betekent dat de overige zorg op gang komt, zegt Ernst Kuipers, voorzitter van het Landelijk Netwerk Acute Zorg.

45 meer

Buiten de intensive cares, dus op de verpleegafdelingen, liggen 1286 mensen met corona. Dat zijn er 45 meer dan woensdag.

De versoepeling van de coronamaatregelen zal volgens Kuipers "ongetwijfeld" leiden tot een toename van het aantal patiënten. Hij denkt wel dat de daling voorlopig doorzet en dat de ziekenhuizen nog genoeg capaciteit hebben.

Meer uit Gezond

RIVM werkt nog aan plan voor Nederlanders op besmet cruiseschip

BILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) weet nog niet hoe het om zal gaan met de tien Nederlanders aan boord van het cruiseschip Hondius waar het hantavirus is uitgebroken. "We werken nog aan een plan. Daarvoor moeten we kijken wat passend bij de situatie is", zegt de woordvoerder Infectieziektebestrijding van het RIVM.

4 dagen geleden
Berendsen overlegt met WHO en Spanje over verdere stappen Hondius

DEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) overlegt nog onder meer met de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) en Spanje voordat duidelijk wordt wanneer en hoe de opvarenden van cruiseschip Hondius terug naar huis gaan. Op het schip zijn nog tien Nederlanders, zowel passagiers als bemanningsleden. Berendsen zegt dat Nederland "zich verantwoordelijk voelt voor het schip en alle mensen die aan boord zijn".

4 dagen geleden
Patiënt van KLM-vlucht gehaald die later aan hantavirus overleed

JOHANNESBURG (ANP) - De Nederlandse vrouw die op 26 april aan het hantavirus overleed is een dag eerder "korte tijd" aan boord geweest van een KLM-vliegtuig in Johannesburg. Dat meldt de vliegtuigmaatschappij, na geïnformeerd te zijn door het RIVM. "Vanwege de gezondheidstoestand van de passagier op dat moment heeft de crew besloten om de passagier niet mee te nemen op de vlucht", aldus KLM in een verklaring.

4 dagen geleden
Installatie Tata stoot na proefdraaien nog te veel chroom-6 uit

WIJK AAN ZEE (ANP) - Tata Steel heeft zijn gietwalsinstallatie nog niet herstart, omdat er nog steeds een te hoge uitstoot is van chroom-6. Deze voor de gezondheid zeer schadelijke stof is nog niet voldoende teruggebracht, zo heeft de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied geconstateerd. In april werd de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) stilgelegd omdat de uitstoot in maart veel te hoog was. Na drie dagen proefdraaien bleek dat de vergunde norm nog steeds werd overschreden, aldus de dienst.

4 dagen geleden
LUMC vangt patiënt op die mogelijk besmet is met het hantavirus

DEN HAAG (ANP) - Een patiënt van het cruiseschip MV Hondius die mogelijk is besmet met het hantavirus zal worden opgevangen in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC). Wanneer de patiënt in Nederland aankomt en wordt overgebracht naar het LUMC is nog niet exact bekend, meldt het ziekenhuis op de website.

4 dagen geleden
WHO: hantavirus op cruiseschip lijkt niet op begin covid-pandemie

GENÈVE (ANP/AFP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, denkt niet dat de dodelijke uitbraak van het hantavirus op cruiseschip Hondius lijkt op het begin van de covidpandemie. Dat zegt hij tegen persbureau AFP.

4 dagen geleden
LUMC bereidt mogelijke komst patiënt cruiseschip voor

DEN HAAG (ANP) - Bij het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) worden voorbereidingen getroffen voor de mogelijke komst van zeker één patiënt van het cruiseschip MV Hondius, zegt een woordvoerder. "Het LUMC is beschikbaar om een patiënt op te vangen en we hebben er de expertise voor in huis."

4 dagen geleden