Minder dan 200 coronapatiënten nog op de intensive care
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal coronapatiënten dat wordt behandeld op een intensive care, is gedaald naar 188. Dat zijn er 35 minder dan op maandag, de grootste daling in twee weken tijd. In de komende dagen daalt het aantal patiënten op de ic's naar ongeveer 150, verwacht het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Op de ic's in Nederland liggen 187 coronapatiënten. Bovendien wordt iemand in Duitsland behandeld. Verpleegafdelingen van ziekenhuizen behandelen 698 coronapatiënten.
Op de intensivecareafdelingen liggen 499 patiënten met andere aandoeningen dan het coronavirus. Dat betekent dat de Nederlandse ic's in totaal 686 mensen behandelen, minder dan gebruikelijk. Onder normale omstandigheden worden 800 tot 900 mensen op de ic's behandeld. Daarvoor hebben de ziekenhuizen zo'n 1150 bedden beschikbaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Netbeheerder Liander ziet geen aanwijzing voor een gasexplosie in de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West. Een woordvoerder zegt wel een kleine slag om de arm te houden, omdat het onderzoek nog loopt en een gasexplosie nog niet 100 procent kan worden uitgesloten. Hoe lang dat onderzoek nog duurt, kon hij niet zeggen.
6 minuten geledenTER APEL (ANP) - Op de eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, heeft Eurodac een storing, bevestigt de IND. Hierin moet informatie van asielzoekers tussen Europese landen worden uitgewisseld, maar bij een update vrijdagochtend is er een probleem ontstaan.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De flat naast het gebouw in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie was, is niet structureel aangetast door de ontploffing. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners kunnen echter voorlopig nog niet naar huis.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Twee slachtoffers van de explosie in een gebouw aan de Remijde in Amsterdam Nieuw-West, nabij de Osdorper Ban, zijn zwaargewond. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft meerdere katten uit de flat gehaald die naast het pand in Amsterdam Nieuw-West ligt waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was. Dat ziet een ANP-verslaggever. Brandweermannen gingen rond 11.00 uur de flat in met meerdere kattenbenches.
1 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.
1 uur geleden