Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder boosterafspraken in Friesland dan nodig voor prikdoel

Minder boosterafspraken in Friesland dan nodig voor prikdoel

LEEUWARDEN (ANP) - In Friesland zijn vooralsnog te weinig afspraken voor een boosterprik gemaakt om het streven van een vaccinatiegraad van 80 procent te kunnen halen. "We hebben nog wat te bereiken", laat een woordvoerder van GGD Fryslân weten.

Het doel van het kabinet is om iedere volwassene die in aanmerking komt voor een boostervaccin voor 1 februari zo'n prik aan te bieden. Afzwaaiend coronaminister Hugo de Jonge zei deze week dat hij wil dat zeker 90 procent van de ingeënte volwassenen een boosterprik neemt. Op dit moment wordt echter "nog maar in een enkele leeftijdsgroep" een opkomst van 80 procent gehaald.

Om die 80 procent in Friesland te halen moeten nog ongeveer 124.000 prikken worden gezet, rekent de woordvoerder daar voor. Voor de komende weken staan echter een stuk minder afspraken gepland: meer dan 31.000. Dat aantal loopt wel op, omdat er nog mensen afspraken maken. Een deel van de mensen kan nog geen prik halen, omdat ze korter dan drie maanden geleden hun laatste coronavaccinatie kregen of een besmetting doormaakten.

Bereikbaarheid

"We zien dat de bereidheid tot het nemen van een boosterprik afneemt", verklaart de woordvoerder. Verder speelt volgens hem ook de bereikbaarheid van de priklocaties mee. "Als je van Stavoren naar Leeuwarden moet komen dan ben je wel even aan het rijden. Maar de redenen om wel of geen prik te nemen zijn natuurlijk per persoon sterk verschillend."

Hoe de situatie is in andere GGD-regio's, is niet duidelijk. GGD Hollands Midden laat weten dat er daar nog ruim een half miljoen prikken gezet moeten worden om een vaccinatiegraad van 80 procent te halen. De komende dagen staan er ruim 10.000 boosterafspraken per dag gepland, aldus de gezondheidsdienst.

1,4 miljoen

Volgens het coronadashboard van de overheid staan er voor de komende zeven dagen ruim 1,4 miljoen boosterafspraken in de GGD-agenda's. Om iedereen deze maand een boosterprik te geven moeten er elke week 1,5 miljoen prikken worden gezet. Koepelorganisatie GGD GHOR Nederland laat weten dat cijfers over gemaakte afspraken "ieder uur" veranderen, "omdat er continu nieuwe afspraken bij komen".

Volgens gedragsonderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is de bereidheid om een oppepprik te nemen het grootst onder 70-plussers en het kleinst onder mensen jonger dan 25 jaar. Van hen zegt zo'n 25 procent het nog niet te weten. Ruim 5 procent wil geen boostervaccinatie. Van de 25- tot 39-jarigen twijfelt nog 21 procent. Hoe hoger de leeftijdsgroep, hoe minder twijfelaars.

Meer uit Gezond

Meer gonorroe en syfilis, maar aantal consulten over soa's daalt

BILTHOVEN (ANP) - Steeds minder mensen gaan naar een consult omdat ze vragen hebben over een mogelijke seksueel overdraagbare aandoening (soa). Maar het aantal infecties neemt toe, vooral bij gonorroe en syfilis, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

22 uur geleden
Toegang tot zorg blijft heikel, NZa pleit voor 'duurzame koers'

DEN HAAG (ANP) - Meer dan 100.000 Nederlanders moeten wachten op geestelijke gezondheidszorg, tienduizenden zitten zonder vaste huisarts en bijna de helft van de mensen die medicijnen gebruiken loopt tegen tekorten aan. Om die problemen aan te pakken, is een "duurzame koers" van de politiek nodig, benadrukt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) in een jaarlijks rapport.

1 dag geleden
RIVM adviseert MRI-scans voor vrouwen met dicht borstweefsel

BILTHOVEN (ANP) - Vrouwen met zeer dicht borstweefsel moeten in aanmerking komen voor een MRI-scan. Dat is haalbaar "mits zorgvuldig georganiseerd", concluderen onderzoekers van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een advies aan het ministerie van Volksgezondheid. Het is wel belangrijk dat "genoeg personeel en apparatuur beschikbaar blijven voor andere medische onderzoeken waarvoor MRI nodig is", zeggen ze erbij.

1 dag geleden
Farmaceuten willen actie kabinet om handelsoorlog

DEN HAAG (ANP) - Farmaceuten roepen het demissionaire kabinet op in actie te komen om de beschikbaarheid en betaalbaarheid van de zorg overeind te houden. De Vereniging Innovatieve Geneesmiddelen en belangenorganisaties Nefemed en Diagned zijn bezorgd over de handelsoorlog van de VS.

2 dagen geleden
Nederlands farmabedrijf Merus voor miljarden in Deense handen

UTRECHT (ANP/BLOOMBERG) - Het Nederlandse farmaciebedrijf Merus wordt overgenomen door zijn Deense branchegenoot Genmab. De Denen betalen zo'n 8 miljard dollar voor de onderneming uit Utrecht die een behandeling ontwikkelt voor kanker in het hoofd-halsgebied. De verwachtingen rond het middel zijn hooggespannen en kenners houden rekening met een echte blockbuster.

4 dagen geleden
Recordaantal ouderen in ziekenhuis na ernstige valpartij

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse ziekenhuizen hebben vorig jaar een recordaantal 65-plussers na een valpartij behandeld op de spoedeisende hulp (SEH). Volgens een schatting van kenniscentrum VeiligheidNL ging het om 119.000 gevallen, wat neerkomt op één opname per vier minuten. Zo hoog was dat cijfer nog niet eerder. Van deze patiënten liepen er meer dan 90.000 serieus letsel op, van hersenletsel tot botbreuken.

4 dagen geleden
VEB vraagt rechter om onderzoek naar slaapapneu-affaire Philips

AMSTERDAM (ANP) - De Vereniging van Effectenbezitters (VEB) gaat de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam vragen om diepgaand onderzoek te doen naar de slaapapneu-affaire bij zorgtechnologieconcern Philips. Daarbij kon schuim afbrokkelen van die beademingsapparaten met gezondheidsrisico's voor gebruikers.

1 week geleden