Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder bedrijven failliet, maar trend blijft stijgend

Minder bedrijven failliet, maar trend blijft stijgend

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in januari afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden er vorige maand namelijk 24 minder bedrijven failliet verklaard dan in december. Dat is een daling van 6 procent. De trend van het aantal faillissementen is volgens het CBS echter al bijna twee jaar stijgend. In januari 2024 werden ruim 60 procent meer bedrijven failliet verklaard dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat is een toename van 138 bedrijven.

Het aantal uitgesproken faillissementen piekte met 911 in mei 2013. Daarna nam het aantal faillissementen af tot en met augustus 2017. Vervolgens bleef de trend tot medio 2020 redelijk vlak. Daarna nam het aantal faillissementen verder af en bereikte in augustus 2021 met 109 een laagterecord. Vanaf mei 2022 was het aantal faillissementen onafgebroken hoger dan in dezelfde maand een jaar eerder.

In januari werden 419 bedrijven en instellingen, inclusief eenmanszaken, failliet verklaard. Van alle bedrijfstakken had de handel het grootste aantal faillissementen, namelijk 79. Dat is 10 procent minder dan in december. De handel behoort tot de bedrijfstakken met de meeste bedrijven. Relatief gezien werden er in januari de meeste faillissementen uitgesproken in de sector horeca. In de bouwnijverheid en de industrie nam het aantal faillissementen vorige maand toe vergeleken met december.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven herstellen op positief Wall Street na uitverkoop

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de zware verliezen een dag eerder. Vooral de tech- en chipbedrijven werden weer opgepikt na de uitverkoop in de sector op woensdag. Beter dan verwachte kwartaalresultaten van software- en cloudbedrijf Oracle zorgden voor optimisme bij beleggers. Oracle, dat vele miljarden investeert in kunstmatige intelligentie (AI), ging zelf wel omlaag en verloor ruim 11 procent.

16 minuten geleden
ECB-president Lagarde: rentebesluit unaniem genomen

FRANKFURT (ANP) - Het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente te verhogen tegen de hoge inflatie is unaniem genomen door de bestuurders van de centrale bank. Dat zei ECB-president Christine Lagarde in een toelichting. Het belangrijkste rentetarief in de eurozone gaat daarbij met een kwart procentpunt omhoog tot 2,25 procent. Het is de eerste renteverhoging door de ECB sinds 2023.

19 minuten geleden
ECB verlaagt opnieuw groeiverwachting economie eurozone

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt opnieuw de groeiverwachting voor de economie van de eurozone door de hoge inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei van 0,8 procent. In maart werd nog op 0,9 procent gerekend, toen er ook al een neerwaartse bijstelling was.

1 uur geleden
Marktonderzoeker: mensen drinken komende jaren minder alcohol

LONDEN (ANP/RTR) - Wereldwijd zullen mensen de komende jaren minder alcohol gaan drinken, ondanks dat het aantal mensen stijgt dat oud genoeg is om dit te mogen doen. Dat blijkt uit een studie van marktonderzoeksbureau IWSR.

2 uur geleden
ECB verhoogt rente voor het eerst sinds 2023 om hoge inflatie

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone om de hoge inflatie onder controle te krijgen. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,25 procent. Het is de eerste renteverhoging sinds september 2023 en de eerste rentewijziging in een jaar tijd.

2 uur geleden
Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden op defensiegebied

STUTTGART (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Mercedes-Benz ziet groeimogelijkheden bij zijn activiteiten op defensiegebied door de ontwikkeling van speciale voertuigen voor het gebruik bij militaire doeleinden en reddingsmissies. Momenteel komt minder dan 1 procent van de totale omzet van het bedrijf uit de verkoop van dat soort voertuigen, maar Mercedes wil dat dus vergroten.

2 uur geleden
WK voetbal levert horeca nauwelijks extra omzet op

DEN HAAG (ANP) - Horecaondernemers maken nauwelijks extra omzet tijdens het WK voetbal. "Om financieel te profiteren, zal Oranje ver moeten komen in het toernooi, want dan zijn er veel momenten en wordt het vaak drukker", zegt voorzitter Marijke Vuik van branchevereniging KHN. Rabobank ziet dat bij eerdere knock-outwedstrijden van het Nederlands elftal kleine pieken waren in de horecaomzet.

2 uur geleden