Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder bedrijfswagens in EU verkocht, wel meer vrachtwagens

Minder bedrijfswagens in EU verkocht, wel meer vrachtwagens

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van bedrijfswagens in de Europese Unie is in juli en augustus voor de veertiende maand op rij gedaald. Dat meldt brancheorganisatie ACEA. De daling komt volgens de organisatie voornamelijk door de gekrompen markt. De verkoop van vrachtwagens ging wel omhoog.

In bijna alle EU-landen verkochten fabrikanten tijdens de zomermaanden minder bedrijfsauto's. Alleen in Spanje maakten ze in augustus een groei door van 11,5 procent.

Het aantal verkochte vrachtwagens steeg wel in de maanden juli en augustus met respectievelijk 2,8 en 24,4 procent. Voor het resultaat van juli waren voornamelijk Centraal-Europese landen verantwoordelijk, in augustus steeg de verkoop van vrachtwagens in bijna alle EU-landen.

Volgens de cijfers van de ACEA ging de verkoop van bedrijfswagens in Nederland er in augustus op achteruit in vergelijking dezelfde maand vorig jaar. Zo werden in augustus bijna 3800 wagens verkocht, 4,5 procent minder dan een jaar eerder. De verkoop van vrachtwagens steeg in augustus ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar met ruim 34 procent.

Meer uit Financieel

Maersk blijft door Straat van Hormuz varen

OSLO (ANP/RTR) - De grote rederij A.P. Møller-Maersk blijft door de Straat van Hormuz varen, na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties in de nacht van zaterdag op zondag. De Deense containervervoerder zegt wel klaar te zijn om dit te heroverwegen op basis van de beschikbare informatie.

4 uur geleden
Analisten verwachten hogere olieprijzen na aanvallen VS op Iran

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Handelaren maken zich op voor stijgende olieprijzen en meer volatiliteit na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. Dat zou volgen op een toch al turbulente week op de oliemarkt.

6 uur geleden
Israëlische luchtruim gaat zondagmiddag korte tijd weer open

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische luchtruim gaat zondag open van 13.00 uur tot 19.00 uur Nederlandse tijd. Dat meldt de Israëlische luchthavenautoriteit. De belangrijkste luchthaven van het land heropent alleen voor de "landing van reddingsvluchten".

8 uur geleden
Topvrouw KLM: we zijn zeer alert, geen concessies aan veiligheid

HILVERSUM (ANP) - KLM is "zeer alert" en doet "geen enkele concessie" aan de veiligheid. Dat zegt topvrouw Marjan Rintel van de luchtvaartmaatschappij zondag in het televisieprogramma WNL op Zondag na de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. KLM heeft naar eigen zeggen frequent contact met verschillende ministeries, zoals Defensie en Binnenlandse Zaken, om informatie uit te wisselen en te kijken wat er wel en niet kan.

8 uur geleden
Aandelenbeurs Israël hoger na aanvallen VS op Iran

TEL AVIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Op de Israëlische aandelenbeurs in Tel Aviv waren zondag aanzienlijke koerswinsten te zien, na de aanvallen van de Verenigde Staten op Iraanse nucleaire installaties. De belangrijkste graadmeter, de TA-35, ging 1,2 procent omhoog. Onder meer banken hoorden bij de stijgers.

9 uur geleden
Luchtvaartmaatschappijen blijven luchtruim Midden-Oosten mijden

TEL AVIV (ANP/RTR) - Luchtvaartmaatschappijen blijven zondag grote delen van het Midden-Oosten vermijden na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse nucleaire installaties. Dat blijkt uit gegevens van luchtvaartmonitor FlightRadar24.

10 uur geleden
Monitor: veel meer vluchten luchtruim Afghanistan door conflict

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen vliegen veel meer door het luchtruim van Afghanistan omdat door het conflict tussen Israël en Iran grote delen van het Midden-Oosten zijn gesloten voor vliegverkeer en alternatieve routes worden gekozen. Volgens luchtvaartmonitor Flightradar24 is er sinds het uitbreken van het conflict vorige week vrijdag een zeer sterke stijging van het aantal vluchten boven Afghanistan te zien.

1 dag geleden