Minder banden beschikbaar voor Formule 1-coureurs in Imola
IMOLA (ANP) - De coureurs in de Formule 1 hebben komend weekeinde bij de Grote Prijs van Emilia-Romagna minder sets banden tot hun beschikking. In plaats van dertien sets zijn het er elf, meldt leverancier Pirelli. Het gaat wel specifiek om de zogeheten slicks, of de droogweerbanden.
Pirelli vermindert het aantal banden om een nieuwigheid te testen op het circuit van Imola. Tijdens de kwalificatierace op zaterdag is er namelijk geen vrije bandenkeuze in de drie sessies. De coureurs moeten in Q1 op de harde band rijden, in Q2 op de mediums en in Q3 op de zachte.
"Dit betekent dat iedere coureur minder setjes droogweerbanden beschikbaar heeft voor het hele raceweekeinde, waarmee we ook het milieu een dienst bewijzen", zegt Pirelli-baas Mario Isola op de website van de Formule 1. "We produceren en transporteren door deze regel minder banden."
Pirelli introduceert op Imola eveneens een compleet nieuwe regenband. Ook hier speelt duurzaamheid een rol, want bij deze band is het volgens Isola niet nodig het rubber met elektrische dekens voor te verwarmen. "Praktijktesten hebben aangetoond dat deze band beter presteert dan zijn voorganger, zelfs zonder het gebruik van de elektrische deken."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Profhonkballer Jonathan Schoop behoort niet tot het Koninkrijksteam dat volgende maand in Miami uitkomt op de World Baseball Classic (WBC). Dat blijkt uit de selectie die vrijdagochtend door Major League Baseball bekend is gemaakt. De 34-jarige tweedehonkman zit sinds 29 januari vast op Curaçao na een huiszoeking in een onderzoek naar illegaal wapenbezit. Schoop moet vrijdag voor de rechter-commissaris verschijnen.
1 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
12 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
14 uur geleden