Minder autoverkopen, maar hogere winst Hyundai door goedkope won
SEOUL (ANP) - Automaker Hyundai heeft in het eerste kwartaal meer verdiend aan de verkopen van zijn auto's. Met name voertuigen die in het buitenland verkocht werden leverden Hyundai flink wat op omdat de Koreaanse won momenteel relatief goedkoop is. Hyundai verkoopt ongeveer 70 procent van zijn auto's overzees.
Hyundai, waaronder ook zusterbedrijf Kia valt, is een van de grootste autobedrijven ter wereld. Het Zuid-Koreaanse bedrijf bouwde in de eerste drie maanden ruim 900.000 auto's wat zo'n 10 procent minder was dan een jaar eerder. Die auto's waren wel vaak wat duurder. Met name SUV's en auto's van luxemerk Genesis vonden gretig aftrek.
De verkoop van auto's in duurdere buitenlandse valuta zorgde ervoor dat het bedrijf de gestegen kosten voor materialen het hoofd kon bieden. Dat leidde tot een omzet die met 11 procent steeg tot omgerekend 22,5 miljard euro. In Europa ging de omzet met 21 procent omhoog. De winst van Hyundai steeg ook, met 17 procent, tot omgerekend 1,3 miljard euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.
4 uur geledenBERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.
6 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).
9 uur geleden