Minder autoverkopen, maar hogere winst Hyundai door goedkope won
SEOUL (ANP) - Automaker Hyundai heeft in het eerste kwartaal meer verdiend aan de verkopen van zijn auto's. Met name voertuigen die in het buitenland verkocht werden leverden Hyundai flink wat op omdat de Koreaanse won momenteel relatief goedkoop is. Hyundai verkoopt ongeveer 70 procent van zijn auto's overzees.
Hyundai, waaronder ook zusterbedrijf Kia valt, is een van de grootste autobedrijven ter wereld. Het Zuid-Koreaanse bedrijf bouwde in de eerste drie maanden ruim 900.000 auto's wat zo'n 10 procent minder was dan een jaar eerder. Die auto's waren wel vaak wat duurder. Met name SUV's en auto's van luxemerk Genesis vonden gretig aftrek.
De verkoop van auto's in duurdere buitenlandse valuta zorgde ervoor dat het bedrijf de gestegen kosten voor materialen het hoofd kon bieden. Dat leidde tot een omzet die met 11 procent steeg tot omgerekend 22,5 miljard euro. In Europa ging de omzet met 21 procent omhoog. De winst van Hyundai steeg ook, met 17 procent, tot omgerekend 1,3 miljard euro.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.
50 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vakbonden gaan acties voorbereiden, omdat het kabinet vasthoudt aan ingrepen in de sociale zekerheid. Dat hebben FNV, CNV en VCP maandag gezegd na hun kennismaking met bewindspersonen van het kabinet-Jetten. De bonden hebben daar nogmaals benadrukt dat ze de gesprekken met het kabinet opschorten zolang voorstellen, zoals een versnelde verhoging van de AOW-leeftijd, op tafel blijven.
1 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Enkele luchtvaartmaatschappijen uit de Verenigde Arabische Emiraten zullen maandag een beperkt aantal vluchten uitvoeren. Emirates, flydubai en Etihad Airways repatriëren vooral gestrande passagiers die vast kwamen te zitten sinds de aanvallen op Iran van afgelopen weekend.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV-voorzitter Dick Koerselman hoopt op een lang gesprek met het kabinet, zei hij bij het Catshuis. Daar hebben de vakbonden een kennismakingsgesprek met het nieuwe kabinet. Een lang gesprek zou volgens hem betekenen dat de AOW-plannen van het kabinet van tafel zijn. De bonden willen niet verder praten met het kabinet voordat de AOW-plannen en "de enorme brute ingreep" op de sociale zekerheid van tafel gaan.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oorlog in het Midden-Oosten leidt niet meteen tot een verhoging van de energierekening. Met die boodschap is Energie-Nederland maandag gekomen, nadat de Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam met tientallen procenten was toegenomen. Volgens de branchevereniging van energieleveranciers vertaalt een stijging op de groothandelsmarkt zich nooit volledig naar de consument.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers in het Midden-Oosten, waaronder Dubai, is relatief laag door de eerder geschrapte vluchten van de afgelopen weken. Dat melden reisorganisaties Corendon, de Vakantiediscounter en Prijsvrij Vakanties. Prijsvrij heeft samen met dochtermerk D-reizen, net als branchegenoot TUI, enkele honderden reizigers vastzitten in het Midden-Oosten.
2 uur geleden