
Minder auto's op kenteken gezet, aantal stekkerauto's groeit wel
AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in Nederland is in juli met 6,2 procent gedaald vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Wel kozen meer mensen voor een elektrische auto, maken brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging bekend.
Vorige maand werden 26.836 nieuwe personenauto's op kenteken gezet. Daarvan waren er 8207 elektrisch, een toename van 8,9 procent in vergelijking met vorig jaar. Het elektrische model dat het vaakst werd geregistreerd was de Volvo EX30, goed voor een marktaandeel van bijna 12 procent. Ook de Tesla Model Y was populair, met een marktaandeel van 10 procent.
Daarmee lijken de trends op de automarkt in juli in lijn met die van de eerste zes maanden van dit jaar. In het eerste halfjaar werden vooral minder nieuwe benzineauto's verkocht en namen hybride en volledig elektrische auto's steeds meer marktaandeel over, meldden de brancheclubs eerder.
Hybride, elektrisch of benzine
Het marktaandeel hybride auto's was vorige maand 47,1 procent, het aandeel volledig elektrisch 30,6 procent. Benzineauto's besloegen nog iets meer dan 20 procent van het marktaandeel.
Eind juni bestond het totale Nederlandse wagenpark uit meer dan 9,5 miljoen auto's. Daarvan waren er nog geen 520.000 elektrisch, wat neerkomt op 5,5 procent.
BOVAG: mogelijk prijs onder druk
Wereldwijd worstelen veel autofabrikanten met teruglopende verkopen van deze auto's. Mercedes schroefde hierdoor zijn elektrificatieplannen terug om weer meer te investeren in voertuigen met verbrandingsmotoren. Het merk Polestar leed afgelopen jaar een verlies van 1,5 miljard euro, mede door een zwakkere vraag naar zijn stekkerauto's.
Uit een recent Duits onderzoek kwam ook naar voren dat veel autodealers in Duitsland huiverig zijn om elektrische auto's in te ruilen, omdat ze er moeilijk van afkomen. BOVAG herkent dit beeld niet. "In het eerste halfjaar deden elektrische auto's het veel beter dan auto's met een verbrandingsmotor. Gebruikt zit zelfs vele tientallen procenten in de plus", stelt een woordvoerder. "Het zou best kunnen zijn dat de prijs wat onder druk staat", voegde hij eraan toe.
Tweedehandse elektrische auto's
In een rapport van BOVAG staat dat "er wel iets aan de hand is" op de markt van tweedehands elektrische auto's. "Dit jaar zijn er voor het eerst meer gebruikte elektrische auto's geëxporteerd dan geïmporteerd. Mede door de snelle versobering van het stimuleringsbeleid vanuit het Rijk en de onzekerheid over de belasting op elektrische auto's in de toekomst kon de branche niet alle auto's kwijt op de eigen tweedehands automarkt."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Studenten hebben in het afgelopen studiejaar minder geleend. Ook is hun financiële positie verbeterd, meldt ABN AMRO op basis van transactiedata. Zowel de herinvoering van de basisbeurs als de sterke loongroei van de uurlonen hebben hieraan volgens de bank bijgedragen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Grote Amerikaanse banken behoorden woensdag tot de winnaars op Wall Street na aankondiging van een plan voor versoepeling van een belangrijke kapitaalregel. De algehele stemming op Wall Street was daarnaast terughoudend. Beleggers deden het rustig aan na de sterke koerswinsten op dinsdag die volgden op de wapenstilstand tussen Israël en Iran.
4 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingapp Bumble schrapt opnieuw bijna een op de drie banen. Op die manier wil oprichtster Whitney Wolfe de noodlijdende app reorganiseren en voor de ondergang behoeden.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM noemt het "goed voor onze passagiers en het bedrijf" dat een rechter de 24-uursstaking van grondpersoneel op Schiphol heeft verboden. FNV en CNV wilden medewerkers het werk laten neerleggen om de eis voor koopkrachtbehoud kracht bij te zetten. KLM waarschuwt tegelijkertijd dat het cao-conflict nog niet is opgelost en zegt snel met alle bonden te willen overleggen over de cao.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - Vakbond FNV noemt het "enorm zuur" dat de rechter een staking van grondpersoneel van KLM op Schiphol verbiedt. "We worden beknot in ons stakingsrecht", zegt bestuurder John van Dorland na afloop van het kort geding. De rechter vond de veiligheidsrisico's rond de staking te groot om hem door te laten gaan. Van Dorland waarschuwt dat KLM hiermee nog altijd niet van acties af is. "We beraden ons nu op vervolgstappen", zegt hij.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Olie- en gasconcern Shell is begonnen met verkennende gesprekken over een mogelijke overname van concurrent BP. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Daarmee is er opnieuw een toonaangevend medium dat over deze mogelijke megadeal bericht. Vorige maand stelde persbureau Bloomberg al dat Shell een overname van BP zou overwegen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is een uitgebreid concurrentieonderzoek gestart naar de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars. In Brussel leven zorgen dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden.
6 uur geleden