Minder asielzoekers en nareizigers aangekomen in eerste kwartaal
DEN HAAG (ANP) - Al sinds het begin van de coronacrisis komen minder asielzoekers deze kant op dan gebruikelijk en die trend zette door in het eerste kwartaal van dit jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal eerste asielverzoeken daalde ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook kwamen minder nareizigers hiernaartoe voor gezinshereniging.
In januari, februari en maart deden in totaal 2700 mensen een eerste asielverzoek. Dat zijn er 30 procent minder dan een kwartaal eerder en 39 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. Het CBS schrijft die daling toe aan de uitbraak van het coronavirus. "Als er minder vliegtuigen gaan, kunnen er ook minder mensen vervoerd worden", aldus een woordvoerder.
Een op de drie eerste asielverzoeken kwam van Syriërs. Daarmee blijft dit de grootste groep asielzoekers. Daarna komen de meeste verzoeken uit Algerije en Marokko, al zijn deze groepen beduidend kleiner.
De groep nareizigers daalde met 11 procent ten opzichte van het vorige kwartaal naar zo'n 1500. Dat is wel meer dan in dezelfde periode in 2020 en 2019. Ook onder nareizigers is Syrië het meest voorkomende herkomstland. Daarna volgen Jemen en Turkije.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De akoestische gitaar van George Kooymans is voor 28.000 euro geveild. Dat heeft Stichting ALS Nederland zondagavond bekendgemaakt. De totale opbrengst van de onlineveiling bedraagt ruim 57.000 euro. Het bedrag wordt gedoneerd aan onderzoek naar de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS, waaraan de zanger en gitarist van Golden Earring vorig jaar is overleden.
12 uur geledenVLAGTWEDDE (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Groningse Vlagtwedde, gemeente Westerwolde, is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 35.000 leghennen op de locatie worden gedood, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) weten.
17 uur geledenBREDA (ANP) - Een 38-jarige man heeft zaterdagavond voor flink wat overlast gezorgd in het centrum van Breda. De man vernielde prullenbakken, trok borden omver en betastte verschillende vrouwen. Hij is aangehouden en zit nog vast. Tijdens zijn aanhouding plaste de man in de politiebus en beet hij een politiebeambte in de hand.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Mensen moeten tot maandagochtend rekening houden met gladheid wanneer ze de weg opgaan en hun rijstijl daarop aanpassen. Volgens Rijkswaterstaat kan het op veel plaatsen glad worden. Strooiwagens staan klaar om te strooien, voegt de organisatie toe.
20 uur geledenSINT JOOST (ANP) - Een politieauto heeft zaterdagnacht een aanrijding gehad met een ander voertuig bij het Limburgse dorp Sint Joost. Volgens de politie is de bestuurder van de aangereden auto met de ambulance naar een ziekenhuis gebracht.
22 uur geledenMILAAN (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima hebben shorttracker Jens van 't Wout gefeliciteerd met zijn tweede gouden medaille tijdens de Olympische Winterspelen. Het koningspaar spreekt in een bericht op sociale media van "een razend spannende finale".
1 dag geledenWASSENAAR (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders steunt delen van de rechtse MAGA-ideologie van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat blijkt uit een onderzoek van instituut Clingendael. 54 procent van de ondervraagden gelooft dat de 'westerse beschaving', waarbij de definitie daarvan aan henzelf is gelaten, bedreigd wordt. Een grote groep staat kritisch tegenover migratie en progressieve ideeën.
1 dag geleden