Minder asielzoekers en nareizigers aangekomen in eerste kwartaal
DEN HAAG (ANP) - Al sinds het begin van de coronacrisis komen minder asielzoekers deze kant op dan gebruikelijk en die trend zette door in het eerste kwartaal van dit jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal eerste asielverzoeken daalde ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook kwamen minder nareizigers hiernaartoe voor gezinshereniging.
In januari, februari en maart deden in totaal 2700 mensen een eerste asielverzoek. Dat zijn er 30 procent minder dan een kwartaal eerder en 39 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. Het CBS schrijft die daling toe aan de uitbraak van het coronavirus. "Als er minder vliegtuigen gaan, kunnen er ook minder mensen vervoerd worden", aldus een woordvoerder.
Een op de drie eerste asielverzoeken kwam van Syriërs. Daarmee blijft dit de grootste groep asielzoekers. Daarna komen de meeste verzoeken uit Algerije en Marokko, al zijn deze groepen beduidend kleiner.
De groep nareizigers daalde met 11 procent ten opzichte van het vorige kwartaal naar zo'n 1500. Dat is wel meer dan in dezelfde periode in 2020 en 2019. Ook onder nareizigers is Syrië het meest voorkomende herkomstland. Daarna volgen Jemen en Turkije.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - De regering van Curaçao was niet betrokken "bij de planning of uitvoering van de reis van María Corina Machado", de Venezolaanse oppositieleider die deze week haar Nobelprijs voor de Vrede in Noorwegen ophaalde. Premier Gilmar 'Pik' Pisas heeft dat vrijdag in een officiële verklaring meegedeeld. Hij laat weten dat Curaçao een strikt neutrale positie hanteert in de huidige regionale politieke spanningen.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Een meerderheid van Provinciale Staten in Noord-Brabant heeft, hoewel Statenleden zich onder druk gezet voelden, ingestemd met het nieuwe stikstofplan van de provincie.
9 uur geledenMOLENLANDEN (ANP) - Twee mannen zijn vrijdag opgepakt voor het bedreigen van een boer uit Molenlanden. De politie meldt dat de bedreigingen zijn gedaan naar aanleiding van een artikel en beelden over misstanden bij verzamelcentra voor runderen en kalveren.
9 uur geledenASSEN (ANP) - De provincie Drenthe bereidt maatregelen voor tegen een wolf die donderdag twee wandelaars benaderde in het Dwingelderveld. Drenthe wil dit dier afschrikken met een paintballgeweer en is ook van plan de wolf te voorzien van een zender. Hiervoor moet het dier eerst worden verdoofd.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 47-jarige man uit Schiedam is zaterdag opgepakt omdat hij ervan verdacht wordt mensen te hebben verkracht en aangerand in een Rotterdamse massagesalon. Dat meldt de politie vrijdag.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als het stelsel voor arbeidsongeschiktheid niet drastisch wordt aangepakt, loopt de wachttijd voor een beoordeling op tot drie jaar in 2030. Daarvoor waarschuwen ambtenaren van verschillende ministeries in een gezamenlijk beleidsadvies. In dat geval zouden bijna 200.000 mensen wachten op een definitieve uitkering.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 52-jarige Sofian A., verdacht van het doodsteken van de 33-jarige Lassaad Chourou in een woning aan de Duivenvoordestraat in de Rotterdamse wijk Middelland, is daarvoor niet strafbaar, vindt het Openbaar Ministerie. Volgens de officier van justitie is aannemelijk dat A. heeft gestoken om zichzelf te verdedigen. De steekpartij vond ruim 22 jaar geleden plaats.
13 uur geleden