Minder asielzoekers en nareizigers aangekomen in eerste kwartaal
DEN HAAG (ANP) - Al sinds het begin van de coronacrisis komen minder asielzoekers deze kant op dan gebruikelijk en die trend zette door in het eerste kwartaal van dit jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het aantal eerste asielverzoeken daalde ten opzichte van een kwartaal eerder. Ook kwamen minder nareizigers hiernaartoe voor gezinshereniging.
In januari, februari en maart deden in totaal 2700 mensen een eerste asielverzoek. Dat zijn er 30 procent minder dan een kwartaal eerder en 39 procent minder dan dezelfde periode vorig jaar. Het CBS schrijft die daling toe aan de uitbraak van het coronavirus. "Als er minder vliegtuigen gaan, kunnen er ook minder mensen vervoerd worden", aldus een woordvoerder.
Een op de drie eerste asielverzoeken kwam van Syriërs. Daarmee blijft dit de grootste groep asielzoekers. Daarna komen de meeste verzoeken uit Algerije en Marokko, al zijn deze groepen beduidend kleiner.
De groep nareizigers daalde met 11 procent ten opzichte van het vorige kwartaal naar zo'n 1500. Dat is wel meer dan in dezelfde periode in 2020 en 2019. Ook onder nareizigers is Syrië het meest voorkomende herkomstland. Daarna volgen Jemen en Turkije.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
5 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
5 uur geleden