Minder asielaanvragen dan vorig jaar, doemscenario uit beeld
DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder asielaanvragen dan vorig jaar. Vorige week zijn zo'n 1000 aanvragen van asielzoekers en nareizigers geregistreerd. In dezelfde week vorig jaar waren er ongeveer 1500 aanvragen. Een week eerder kwamen er 800 verzoeken binnen, tegenover 1300 een jaar ervoor, maar dat verschil kwam voor een deel door een technische storing.
Sinds het begin van dit jaar zijn nu bijna 30.000 asielaanvragen geregistreerd, komt naar voren uit de wekelijkse cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Vorig jaar stond de teller begin september op ruim 31.000 aanvragen. Tot begin augustus liep het aantal aanvragen redelijk gelijk aan vorig jaar.
Het kabinet kwam in april met een prognose die uitging van ruim 70.000 asielaanvragen over heel 2023. Als dat schema was uitgekomen, zouden er nu ongeveer 47.000 asielaanvragen moeten zijn geweest, bijna twee derde meer dan het huidige aantal.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Het explosief dat woensdagmiddag bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp werd gevonden, is een 500-ponder, een vliegtuigbom uit de Tweede Wereldoorlog. Dat meldt een woordvoerder van de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD). Het gebied eromheen is afgezet en wordt naar verwachting rond 17.15 uur weer vrijgegeven.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Onder meer Tilburg University, Maastricht University (UM) en de Universiteit van Amsterdam (UvA) zijn geraakt door een cyberaanval op Instructure, het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas. De universiteiten zeggen woensdag dat Instructure hen heeft laten weten dat hun Canvas-omgevingen zijn getroffen.
45 minuten geledenWEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
2 uur geleden