Minder animo voor STAP-opleidingsbudget door strengere regels
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 10.000 mensen hebben gebruik kunnen maken van de een-na-laatste ronde van het STAP-opleidingsbudget. Dat is ruim de helft minder dan de vorige keer, toen er ook nog twee keer zoveel geld beschikbaar was. De eisen aan opleidingen waren dit keer strenger, waardoor er volgens uitkeringsinstantie UWV minder animo was. Na anderhalf uur was het potje alsnog al leeg.
De subsidie van maximaal 1000 euro is veel bekritiseerd omdat deze werd gebruikt voor snoepreisjes en cursussen die niets met werk te maken hebben. Daarom zijn de eisen meerdere keren aangescherpt. Nu kwamen alleen arbeidsmarktgerichte opleidingen met een wettelijk diploma in aanmerking. Het gaat dan bijvoorbeeld om deeltijd hbo- en mbo-opleidingen, waar ook nog een eigen inleg voor vereist is.
Ruim 18.000 mensen hadden van tevoren aangegeven dat ze interesse hadden. Op het hoogtepunt stonden zo'n 50.000 apparaten in de wachtrij. Bij de vorige aanvraagperiode, in juli, lagen die aantallen vele malen hoger. Toen was er 20 miljoen euro beschikbaar.
"Toch zijn wij enigszins verbaasd dat het budget al zo snel vergeven is", zegt Ronald van Zijp, STAP-manager bij UWV. "Ook in deze vorm blijft het STAP-budget onverminderd populair en zien mensen de kansen ervan in om hun arbeidsmarktpositie te verbeteren." In het voorjaar besloot het kabinet om vanaf volgend jaar met het STAP-budget te stoppen. De laatste mogelijkheid om het budget aan te vragen is op 15 november.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
14 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
14 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
20 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
1 dag geleden