Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Minder aanvragen dan verwacht voor energiesteun blokaansluiting

Minder aanvragen dan verwacht voor energiesteun blokaansluiting

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aanvragen voor energiesteun door huishoudens met een blokaansluiting is lager dan verwacht, schrijft demissionair minister Rob Jetten (Klimaat en Energie) aan de Tweede Kamer. Het gaat dan om mensen die wonen in een flat of appartement.

Er is voor deze groep huishoudens met een gedeelde aansluiting voor zowel gas als elektriciteit een aparte regeling opgetuigd omdat zij nauwelijks baat hebben bij het prijsplafond voor energie dat het kabinet vorig jaar instelde vanwege de hoge prijzen. Ongeveer 700.000 mensen hebben een blokaansluiting.

"Het aantal binnengekomen aanvragen blijft tot op heden achter bij de verwachting", aldus Jetten. Tot medio september zijn er 15.513 aanvragen binnengekomen en is 192 miljoen euro uitbetaald. Dat het aantal aanvragen minder is, komt volgens hem onder meer door de complexiteit van de maatregel en het feit dat de aanvraagperiode samenviel met de zomervakantie.

Voorschotten

De bewindsman past de steunmaatregel daarom op twee punten aan. De aanvraagtermijn is met een maand verlengd tot 31 oktober. Verder staat hij in bepaalde situaties een alternatieve verdeelsleutel voor de steun toe. Het gaat dan bijvoorbeeld om panden waarin zowel bedrijven als huishoudens wonen.

De kosten voor het prijsplafond pakken "relatief gunstig" uit, laat Jetten verder weten. Dat komt door de dalende tarieven en het hoge aantal contracten met tarieven onder het prijsplafond. Toch stijgt het bedrag dat hiervoor nodig is. "Desondanks is er een stijging te zien in het geraamde bedrag, aangezien er in het voorjaar ten onrechte gedeeltelijk is gecorrigeerd voor de energiebelasting die geen deel uitmaakt van de plafondtarieven." Dat wordt verrekend in de miljoenennota.

Voor het prijsplafond is tot begin deze maand voor dik 3,5 miljard euro aan voorschotten uitbetaald.

Meer uit Binnenland

ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

1 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

2 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

2 uur geleden
Politie verwijdert bezetters Betuwelijn, tientallen aanhoudingen

VALBURG (ANP) - De politie heeft de demonstranten die bij Valburg op de Betuwelijn zaten van het spoor gehaald. De activisten van Geef Tegengas zijn door de politie afgevoerd naar een arrestantencomplex. Volgens een woordvoerder zijn er tientallen aanhoudingen verricht.

3 uur geleden
Chauffeur bij moord Peter R. de Vries gestoken in gevangenis

ROERMOND (ANP) - Kamil E., die een celstraf uitzit voor betrokkenheid bij de moord op Peter R. de Vries, is gewond geraakt bij een steekpartij in de gevangenis van Roermond. Dat bevestigt zijn advocaat Ayse Çimen, na berichtgeving door het AD.

5 uur geleden