Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miller verrast met zege in MotoGP-race Jerez

Miller verrast met zege in MotoGP-race Jerez

JEREZ (ANP) - De Australiër Jack Miller heeft voor de tweede keer in zijn carrière een race in de MotoGP gewonnen. De motorcoureur van Ducati zegevierde heel verrassend in de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Millers eerste zege was al weer 5 jaar geleden, toen hij in de stromende regen de TT van Assen op zijn naam schreef.

Francesco Bagnaia maakte er een dubbel succes van voor Ducati. De Italiaan finishte als tweede achter zijn teamgenoot Miller en nam de leiding in het wereldkampioenschap over van de Fransman Fabio Quartararo. De coureur uit het fabrieksteam van Yamaha, winnaar van de vorige twee grands prix, reed ronden lang onbedreigd aan de leiding in race, totdat hij ineens zijn snelheid compleet kwijt was. Hij zag als eerste Miller voorbijrazen en zakte zelfs helemaal weg naar de 13e plaats.

Miller reed al een sterke kwalificatie op zaterdag, die hem een plek gaf op de voorste startrij. Vanuit derde positie spoot hij weg op zijn Ducati en nam resoluut de leiding in de race. Quartararo, die vanaf poleposition geen vlekkeloze start kende, had na enkele ronden de eerste positie van Miller alweer overgenomen en reed langzaam weg van het veld.

Grip kwijt

Maar halverwege de race leek Quartararo ineens de grip kwijt op zijn Yamaha. Hij ging steeds moeizamer door de bochten en zag de ene na de andere coureur voorbijkomen, onder wie ook zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez. De Spanjaard eindigde in de tweede race na zijn rentree als negende.

Miller was echter de held van de dag. Hij kon amper geloven dat hij had gewonnen. "Ik wist wel dat ik redelijke snelheid had, maar dat het zo goed zou gaan, had ik niet verwacht. Die laatste zes, zeven ronden waren de langste in mijn carrière. Winnen geeft een onbeschrijflijk gevoel", zei de 26-jarige Australiër na de race op Eurosport.

In de WK-stand heeft Bagnaia na vier races 66 punten, Quartararo volgt met 64 punten. Regerend wereldkampioen Joan Mir (Suzuki), zesde in Jerez, staat vierde met 49 punten.

Meer uit Sport

Shorttrackers lopen door val finale gemengde aflossing mis

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale op de gemengde aflossing. In de halve eindstrijd gleed Xandra Velzeboer onderuit, waardoor het team van bondscoach Niels Kerstholt een plaats bij de eerste twee landen kon vergeten.

8 minuten geleden
IOC verbiedt oorlogshelm Oekraïense skeletonner, rouwband mag wel

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag op de Winterspelen een rouwband dragen om slachtoffers van de oorlog met Rusland te herdenken. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) kwam met dit 'compromis' naar buiten nadat de instantie een officieel verzoek van het Oekraïense olympisch comité om een 'herdenkingshelm' te mogen dragen had afgewezen.

27 minuten geleden
Shorttrackers bij Spelen naar halve finale op gemengde aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zich bij de Olympische Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de halve finale op de gemengde aflossing. Selma Poutsma, Xandra Velzeboer, Jens van 't Wout en Melle van 't Wout eindigden in de eerste kwartfinale in de Milano Ice Skating Arena als eerste, net voor Italië. De Italianen plaatsten zich ook voor de halve finale.

35 minuten geleden
Shorttrackers met broers Van 't Wout, Velzeboer en Poutsma

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers beginnen de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen met Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma. Dat blijkt uit de kort voor de start vrijgegeven opstelling.

46 minuten geleden
Jens van 't Wout bij Spelen nu wel naar kwartfinale op 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is goed begonnen aan het olympische shorttracktoernooi. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, bereikte dinsdag zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter.

1 uur geleden
Cricketers verslaan Namibië op WK T20

DELHI (ANP) - Het Nederlandse cricketteam heeft zijn eerste overwinning geboekt op het WK T20. Het team van bondscoach Ryan Cook versloeg in het Indiase Delhi Namibië. Nederland verloor zaterdag zijn eerste wedstrijd van Pakistan.

1 uur geleden
Shorttrackster Velzeboer op olympische 500 meter naar kwartfinale

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zich bij de start van de Olympische Spelen overtuigend geplaatst voor de kwartfinale van de 500 meter. De 24-jarige kopvrouw van de Nederlandse ploeg eindigde in de voorrondes als eerste in haar heat. Velzeboer reed in de Milano Ice Skating Arena vanaf de start weg bij de andere drie deelneemsters en was niet meer te achterhalen.

2 uur geleden