Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miller verrast met zege in MotoGP-race Jerez

Miller verrast met zege in MotoGP-race Jerez

JEREZ (ANP) - De Australiër Jack Miller heeft voor de tweede keer in zijn carrière een race in de MotoGP gewonnen. De motorcoureur van Ducati zegevierde heel verrassend in de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Millers eerste zege was al weer 5 jaar geleden, toen hij in de stromende regen de TT van Assen op zijn naam schreef.

Francesco Bagnaia maakte er een dubbel succes van voor Ducati. De Italiaan finishte als tweede achter zijn teamgenoot Miller en nam de leiding in het wereldkampioenschap over van de Fransman Fabio Quartararo. De coureur uit het fabrieksteam van Yamaha, winnaar van de vorige twee grands prix, reed ronden lang onbedreigd aan de leiding in race, totdat hij ineens zijn snelheid compleet kwijt was. Hij zag als eerste Miller voorbijrazen en zakte zelfs helemaal weg naar de 13e plaats.

Miller reed al een sterke kwalificatie op zaterdag, die hem een plek gaf op de voorste startrij. Vanuit derde positie spoot hij weg op zijn Ducati en nam resoluut de leiding in de race. Quartararo, die vanaf poleposition geen vlekkeloze start kende, had na enkele ronden de eerste positie van Miller alweer overgenomen en reed langzaam weg van het veld.

Grip kwijt

Maar halverwege de race leek Quartararo ineens de grip kwijt op zijn Yamaha. Hij ging steeds moeizamer door de bochten en zag de ene na de andere coureur voorbijkomen, onder wie ook zesvoudig MotoGP-kampioen Marc Márquez. De Spanjaard eindigde in de tweede race na zijn rentree als negende.

Miller was echter de held van de dag. Hij kon amper geloven dat hij had gewonnen. "Ik wist wel dat ik redelijke snelheid had, maar dat het zo goed zou gaan, had ik niet verwacht. Die laatste zes, zeven ronden waren de langste in mijn carrière. Winnen geeft een onbeschrijflijk gevoel", zei de 26-jarige Australiër na de race op Eurosport.

In de WK-stand heeft Bagnaia na vier races 66 punten, Quartararo volgt met 64 punten. Regerend wereldkampioen Joan Mir (Suzuki), zesde in Jerez, staat vierde met 49 punten.

Meer uit Sport

Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 uur geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 uur geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 uur geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 uur geleden
De Waard en Brinkman genomineerd voor beste hockeyer ter wereld

LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.

6 uur geleden
Meer dan de helft van de tickets voor Winterspelen 2026 verkocht

MILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.

7 uur geleden
Titelverdediger Van Empel ziet af van EK veldrijden

ARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.

1 dag geleden