Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miller pakt voor het eerst in vier jaar pole in MotoGP

Miller pakt voor het eerst in vier jaar pole in MotoGP

MISANO (ANP) - De Australische motorcoureur Jack Miller heeft voor het eerst in vier jaar poleposition veroverd in de MotoGP. De 27-jarige coureur pakte op zijn Ducati pole voor de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Misano. In 2018 deed hij dat ook in Argentinië. Dat betekende toen voor Miller zijn eerste pole in de MotoGP.

Een dag voor de GP van San Marino was de Australiër de snelste in de kwalificatie met een tijd van 1.31,899. Miller bleef zijn teamgenoot Francesco Bagnaia 0,015 seconde voor. De Italiaan, winnaar van de laatste drie grands prix, start de race op zondag echter vanaf de vijfde plek. Bagnaia moet voor straf drie plekken naar achteren op de startopstelling omdat hij tijdens de vrije training een andere coureur had gehinderd.

De kopman van Ducati staat in het WK op de derde plaats, met 44 punten achterstand op titelverdediger Fabio Quartararo. De Fransman van Yamaha kwam in de kwalificatie niet verder dan de achtste plaats, op 0,347 van Miller. Quartararo begint de GP van San Marino wel vlak voor zijn voornaamste rivaal Aleix Espargaró, die de negende tijd klokte. De Spanjaard staat 32 punten achter in het WK-klassement.

In de Moto2 start Bo Bendsneyder zondag vanaf de veertiende plaats, Zonta van den Goorbergh vanaf plek 26. De Italiaan Celestino Vietti pakte poleposition, ondanks een crash aan het einde van de kwalificatie. Vietti had op dat moment al de beste tijd op zijn naam staan. WK-leider Ai Ogura uit Japan start vanaf de achtste plek, met zijn voornaamste rivaal Augusto Fernández naast zich op positie negen. De Spanjaard heeft 1 punt minder dan Ogura. Vietti staat op de derde plaats in het WK, met 27 punten achterstand.

Meer uit Sport

Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

6 uur geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

22 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

23 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

1 dag geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

1 dag geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

1 dag geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

1 dag geleden