Miller pakt voor het eerst in vier jaar pole in MotoGP
MISANO (ANP) - De Australische motorcoureur Jack Miller heeft voor het eerst in vier jaar poleposition veroverd in de MotoGP. De 27-jarige coureur pakte op zijn Ducati pole voor de Grote Prijs van San Marino op het circuit van Misano. In 2018 deed hij dat ook in Argentinië. Dat betekende toen voor Miller zijn eerste pole in de MotoGP.
Een dag voor de GP van San Marino was de Australiër de snelste in de kwalificatie met een tijd van 1.31,899. Miller bleef zijn teamgenoot Francesco Bagnaia 0,015 seconde voor. De Italiaan, winnaar van de laatste drie grands prix, start de race op zondag echter vanaf de vijfde plek. Bagnaia moet voor straf drie plekken naar achteren op de startopstelling omdat hij tijdens de vrije training een andere coureur had gehinderd.
De kopman van Ducati staat in het WK op de derde plaats, met 44 punten achterstand op titelverdediger Fabio Quartararo. De Fransman van Yamaha kwam in de kwalificatie niet verder dan de achtste plaats, op 0,347 van Miller. Quartararo begint de GP van San Marino wel vlak voor zijn voornaamste rivaal Aleix Espargaró, die de negende tijd klokte. De Spanjaard staat 32 punten achter in het WK-klassement.
In de Moto2 start Bo Bendsneyder zondag vanaf de veertiende plaats, Zonta van den Goorbergh vanaf plek 26. De Italiaan Celestino Vietti pakte poleposition, ondanks een crash aan het einde van de kwalificatie. Vietti had op dat moment al de beste tijd op zijn naam staan. WK-leider Ai Ogura uit Japan start vanaf de achtste plek, met zijn voornaamste rivaal Augusto Fernández naast zich op positie negen. De Spanjaard heeft 1 punt minder dan Ogura. Vietti staat op de derde plaats in het WK, met 27 punten achterstand.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
8 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
9 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
18 uur geleden