Milka-repen en Douwe Egberts-koffie terug bij Jumbo na akkoord
DEN BOSCH (ANP) - Milka-chocoladerepen, Douwe Egberts-koffie en toetjes van Danone keren binnenkort terug in de schappen van Jumbo. Producten van leveranciers Mondelez, Jacobs Douwe Egberts, Dr. Oetker en Danone ontbraken enige tijd bij de supermarktketen door vastgelopen prijsonderhandelingen, maar er is nu alsnog een akkoord gesloten. "De producten van deze leveranciers zijn daarom geleidelijk aan weer beschikbaar", meldt een woordvoerder van Jumbo na berichtgeving van Distrifood.
Volgens de tweede supermarktketen van Nederland lopen met "verschillende A-merkleveranciers" nog wel onderhandelingen. "We hopen daar zo snel mogelijk uit te zijn. Dat tempo verschilt per leverancier", klinkt het.
Distrifood weet dat het aantal ontbrekende producten eerder dit jaar ongeveer vijftig bedroeg, van tien leveranciers. Onder meer Haribo-snoep en Pringles-chips zouden al langer niet meer te vinden zijn bij Jumbo door de moeizame onderhandelingen. Producten van Mondelez, zoals Milka-repen en Oreo-koekjes, ontbraken volgens de doorgaans goed ingevoerde vakwebsite sinds februari, maar keren nu dus langzaam terug.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Ondernemers in de technologische industrie "verwelkomen de zeer gedegen en alomvattende" aanbevelingen van voormalig ASML-topman Peter Wennink over de toekomstige welvaart van Nederland. "Nu is het zaak voor de formerende partijen om dit rapport volledig te omarmen en straks met een nieuwe kabinetsploeg aan de slag te gaan, zodat we die investeringen publiek-privaat voor elkaar krijgen", zegt voorzitter Theo Henrar van branchevereniging FME.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het rapport van voormalig ASML-topman Peter Wennink over hoe de toekomstige welvaart veilig te stellen, is volgens vakbond de Unie te weinig oog voor "de mens die het verdienvermogen van Nederland mede mogelijk moet maken". "De mens wordt gezien als productiemiddel en als kostenpost", stelt vakbondsvoorzitter Reinier Castelein.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan een positieve draai op Wall Street. Daar werden aandelen van AI-bedrijven ingeruild voor aandelen in andere sectoren, waardoor de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index op nieuwe recordstanden sloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een onafhankelijke commissaris moet de regering bijstaan om strategische projecten sneller te kunnen uitvoeren. Dat is een van de voorstellen die oud-ASML-topman Peter Wennink doet in zijn rapport met aanbevelingen om de toekomstige welvaart veilig te stellen. Nu dreigt Nederland als land onaantrekkelijk te worden voor bedrijven om in te investeren door vastlopend beleid, waarschuwt Wennink in zijn rapport.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet een aantal moeilijke keuzes maken om investeringen te stimuleren en zijn welvaart te behouden. Dat schrijft oud-ASML-topman Peter Wennink in zijn rapport dat hij op verzoek van het kabinet schreef. Om Nederland van het stikstofslot te halen moet ingegrepen worden in de melkveehouderij, staat in het rapport. Ook moet het stelsel voor sociale zekerheid op de schop en sommige energieslurpende industrieën kunnen best uit Nederland verdwijnen, schrijven Wennink en medeopstellers van het rapport.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Berichtenplatform Reddit vecht het deze week ingevoerde socialemediaverbod voor kinderen in Australië aan. Volgens het Amerikaanse bedrijf is het verbod in strijd met de vrijheid van politieke communicatie. Eerder begonnen twee tieners namens een bredere groep al een rechtszaak tegen de nieuwe wet.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voorstellen van de Europese Unie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken zijn illegaal, zegt de Russische centrale bank. De Bank van Rusland waarschuwt daarbij zich het recht voor te behouden alle beschikbare mechanismen in te zetten om haar belangen te beschermen.
3 uur geleden