Milka-repen en Douwe Egberts-koffie terug bij Jumbo na akkoord
DEN BOSCH (ANP) - Milka-chocoladerepen, Douwe Egberts-koffie en toetjes van Danone keren binnenkort terug in de schappen van Jumbo. Producten van leveranciers Mondelez, Jacobs Douwe Egberts, Dr. Oetker en Danone ontbraken enige tijd bij de supermarktketen door vastgelopen prijsonderhandelingen, maar er is nu alsnog een akkoord gesloten. "De producten van deze leveranciers zijn daarom geleidelijk aan weer beschikbaar", meldt een woordvoerder van Jumbo na berichtgeving van Distrifood.
Volgens de tweede supermarktketen van Nederland lopen met "verschillende A-merkleveranciers" nog wel onderhandelingen. "We hopen daar zo snel mogelijk uit te zijn. Dat tempo verschilt per leverancier", klinkt het.
Distrifood weet dat het aantal ontbrekende producten eerder dit jaar ongeveer vijftig bedroeg, van tien leveranciers. Onder meer Haribo-snoep en Pringles-chips zouden al langer niet meer te vinden zijn bij Jumbo door de moeizame onderhandelingen. Producten van Mondelez, zoals Milka-repen en Oreo-koekjes, ontbraken volgens de doorgaans goed ingevoerde vakwebsite sinds februari, maar keren nu dus langzaam terug.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
20 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
1 dag geleden