Milka, Oreo en Bonduelle moeilijker verkrijgbaar bij Jumbo
VEGHEL (ANP) - Wie boodschappen doet bij Jumbo moet niet gek opkijken als hij of zij opeens geen chocola van Milka, koekjes van Oreo en groenten van Bonduelle kan vinden. "Het kan voorkomen dat er een leeg schap is, omdat we nog in gesprek zijn met leveranciers", zegt een woordvoerder van de supermarktketen na berichtgeving door vakblad Distrifood.
Bij Jumbo zijn sommige producten de laatste tijd wel vaker tijdelijk beperkt verkrijgbaar. Dat komt doordat de supermarktketen momenteel veel prijsonderhandelingen voert met leveranciers. Zo bleek ruim een maand geleden dat consumenten soms misgrepen voor snoepjes van Haribo en flessen Coca-Cola.
Volgens de zegsman van de Veghelse onderneming is het nu de periode van het jaar dat er veel afspraken worden gemaakt met leveranciers. "Soms gaat dat snel en soms duurt het iets langer. Maar we streven ernaar dat de gesprekken altijd zo kort mogelijk duren. En er zijn altijd alternatieve producten beschikbaar voor de klant."
Vorig jaar waren Mars-repen en producten van Nestlé zoals Whiskas-dierenvoeding en Maggi-blokjes al moeilijker te krijgen bij de keten door strubbelingen in de prijsonderhandelingen. Dat conflict werd toen pas na maanden opgelost.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet een diepgaand onderzoek instellen naar de overname van het moederbedrijf van de elektronicaketens MediaMarkt en Saturn, wil het Europees Parlement. Het Chinese webwinkelconcern JD.com wil Ceconomy AG overnemen. Een voorstel van de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC) voor een onderzoek is donderdag aangenomen in het Europees Parlement.
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs van een liter benzine is voor het eerst ooit hoger dan 2,60 euro. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt donderdag dat de landelijke adviesprijs van een liter Euro95 met 1,5 cent is gestegen tot 2,603 euro. De prijzen aan de pomp lopen de afgelopen dagen op, nadat de olieprijzen weer fors waren gestegen als gevolg van de aanhoudende Iranoorlog.
55 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economische groei van de eurozone is in de eerste drie maanden van 2026 afgezwakt ten opzichte van het laatste kwartaal van vorig jaar. Volgens statistiekbureau Eurostat viel de groei terug tot 0,1 procent, na een groei van 0,2 procent in de laatste drie maanden van 2025.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse verzorgings- en voedingsmiddelenproducent Unilever gaat zijn prijzen verhogen vanwege de impact van hoger dan verwachte kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. "Er zullen vaker prijsverhogingen komen, maar in kleine stappen", zei financieel directeur Srinivas Phatak tijdens een toelichting op de kwartaalresultaten.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in april gestegen naar 3 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie liep daarmee verder op ten opzichte van maart. In die maand stegen de consumentenprijzen al met 2,6 procent. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste economische impact van de Iranoorlog zit nu nog vooral "tussen de oren" bij Nederlanders, zegt hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hij wijst daarbij op het Nederlandse consumentenvertrouwen, dat in twee maanden tijd is gekelderd, terwijl de echte economische gevolgen van het conflict volgens hem vooralsnog beperkt zijn.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tientallen activisten van Greenpeace zijn de aandeelhoudersvergadering van JBS, het grootste vleesverwerkingsbedrijf ter wereld, binnengevallen. De aandeelhouders in het Sheraton Hotel bij Schiphol zijn de vergaderzaal iets na 10.00 uur donderdagochtend uit gevlucht, meldt een ANP-verslaggever ter plaatse. Greenpeace heeft de zaal nu bezet, waardoor onduidelijk is of de vergadering later op de dag nog door kan gaan.
2 uur geleden