Milka, Oreo en Bonduelle moeilijker verkrijgbaar bij Jumbo
VEGHEL (ANP) - Wie boodschappen doet bij Jumbo moet niet gek opkijken als hij of zij opeens geen chocola van Milka, koekjes van Oreo en groenten van Bonduelle kan vinden. "Het kan voorkomen dat er een leeg schap is, omdat we nog in gesprek zijn met leveranciers", zegt een woordvoerder van de supermarktketen na berichtgeving door vakblad Distrifood.
Bij Jumbo zijn sommige producten de laatste tijd wel vaker tijdelijk beperkt verkrijgbaar. Dat komt doordat de supermarktketen momenteel veel prijsonderhandelingen voert met leveranciers. Zo bleek ruim een maand geleden dat consumenten soms misgrepen voor snoepjes van Haribo en flessen Coca-Cola.
Volgens de zegsman van de Veghelse onderneming is het nu de periode van het jaar dat er veel afspraken worden gemaakt met leveranciers. "Soms gaat dat snel en soms duurt het iets langer. Maar we streven ernaar dat de gesprekken altijd zo kort mogelijk duren. En er zijn altijd alternatieve producten beschikbaar voor de klant."
Vorig jaar waren Mars-repen en producten van Nestlé zoals Whiskas-dierenvoeding en Maggi-blokjes al moeilijker te krijgen bij de keten door strubbelingen in de prijsonderhandelingen. Dat conflict werd toen pas na maanden opgelost.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
4 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
4 uur geleden