
Miljoenste auto in opdracht BMW rolt van de band bij VDL Nedcar
BORN (ANP) - Bij VDL Nedcar is woensdag de miljoenste auto in opdracht van BMW van de band gerold. VDL begon in juli 2014 met het fabriceren voor het Duitse concern. Sinds die tijd zijn er drie verschillende modellen van de MINI gemaakt en de BMW X1. Volgens het bedrijf een prestatie van formaat.
Het huidige contract met BMW loopt in 2023 af. De Duitsers lieten eerder weten het contract voor de assemblage van zijn auto's in de Limburgse fabriek niet te willen verlengen. Daarom is VDL op zoek naar een nieuwe klant.
Fabrikant van elektrische pick-uptrucks en SUV's Rivian wordt genoemd als mogelijke nieuwe klant. Het in 2009 opgerichte Rivian is nog maar pas begonnen met het op grotere schaal maken van elektrische auto's. Onlangs werd bekend dat Rivian in Waalwijk een Europees distributiecentrum voor auto-onderdelen opent. Ook zouden er al gesprekken tussen Rivian en VDL zijn gevoerd.
De autofabriek in het Limburgse Born is sinds 2012 in bezit van de VDL Groep. Bij het bedrijf werken momenteel zo'n 4200 mensen.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - NEC is dankzij een soepele thuiszege op NAC Breda weer koploper van de Eredivisie. De ploeg van trainer Dick Schreuder creëerde met name in de eerste helft kansen, al slaagde toen alleen Tjaronn Chery erin te scoren vanaf de strafschopstip. Al vroeg in de tweede helft vergrootte Basar Önal de marge voor de Nijmegenaren, Vito van Crooij bepaalde in het laatste kwartier de eindstand op 3-0.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse vicekanselier Lars Klingbeil heeft opgeroepen tot een zakelijke top voor de staalsector van het land. Daar wil hij lagere energieprijzen voor de industrie bespreken. Ook wil hij zoeken naar een verstandige oplossing voor staal in het handelsconflict met de Verenigde Staten, zei hij tegen de Duitse mediagroep Funke.
6 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - De gouverneur van de Japanse centrale bank Kazuo Ueda denkt dat het aantrekken van meer vrouwen voor voltijdbanen kan helpen bij het aanpakken van het arbeidstekort in het land. Ook het in dienst nemen van meer buitenlandse werknemers kan het tekort mogelijk terugdringen, zei hij op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie verdedigt de handelsdeal met de Amerikaanse president Donald Trump. De overeenkomst staat bewust voor stabiliteit en voorspelbaarheid, in plaats van escalatie en confrontatie, schreef ze in een opiniestuk voor de krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.
10 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Amerikaanse protectionisme ondermijnt de landbouwsamenwerking van de Verenigde Staten met China. Dat stelt de Chinese ambassadeur in Washington, die waarschuwt dat boeren niet de prijs zouden moeten betalen voor de handelsoorlog tussen de twee economische grootmachten.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Spotify overweegt de prijzen voor klanten verder te verhogen, terwijl de muziekstreamingdienst investeert in nieuwe functies en mikt op een miljard gebruikers. Dat schrijft de Financial Times op basis van een interview met Alex Norström, die bij Spotify onder meer de leiding heeft over de abonnements- en advertentieactiviteiten.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer speedpedelecs, extra snelle elektrische fietsen met een maximumsnelheid van 45 kilometer per uur. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) neemt de stijging echter wel af. De fietsen zijn vooral populair onder vijftigplussers, slechts een fractie is in handen van jongere weggebruikers.
14 uur geleden