Miljoenenverlies vleesverwerker Vion door moeilijke marktsituatie
BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft het jaar 2021 afgesloten met een verlies van 29 miljoen euro. De onderneming gaat naar eigen zeggen gebukt onder moeilijke marktomstandigheden. Zo werd door de coronapandemie en de Afrikaanse varkensgriep de export van vlees vanuit Duitsland, waar Vion meerdere productielocaties heeft, naar met name China beperkt. Verder kampte het bedrijf met de hoge inflatie. Ook de personeelskosten liepen fors op. Een jaar eerder boekte Vion nog een winst van 59 miljoen euro.
De omzet daalde in 2021 op jaarbasis met dik 6 procent tot 4,6 miljard euro. Deze daling was vooral het gevolg van lagere prijzen voor varkensvlees. Door de mindere export naar China, waar overigens ook minder vraag was naar varkensvlees, was in Europa sprake van een overschot. Daardoor daalden de prijzen fors. Het verkoopvolume daalde met nog geen 2 procent.
Bij het rundvlees was de situatie andersom. Het aanbod daalde, terwijl de vraag op niveau bleef. Gedurende het jaar werden runderen duurder. De prijsstijging had effect op de marges van Vion, die de hogere prijzen niet volledig kon doorberekenen aan klanten. Verder voelde Vion het effect van de nieuwe wetgeving in Duitsland om flexwerkers uit de sector te weren. In alle Duitse Vion-locaties kregen gedetacheerde medewerkers een vast dienstverband, met de daarmee gepaard gaande extra kosten voor het bedrijf.
Vion merkt verder op dat de oorlog in Oekraïne impact zal hebben op de voedselketens. Vion doet geen zaken in Rusland en beperkt in Oekraïne. Toch verwacht het bedrijf in de nasleep van de oorlog hogere inkoopprijzen van vee. Dat komt mede door de prijsstijgingen van grondstoffen voor veevoer en hogere energiekosten. Dit zal uiteindelijk ook doorwerken in de prijzen die consumenten voor vlees en vleesproducten gaan betalen, aldus het bedrijf.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft de miljardenovername van Pringles-moederbedrijf Kellanova door chocoladefabrikant Mars goedgekeurd. Eerder dit jaar begon Brussel een uitgebreid mededingingsonderzoek naar de overname, uit bezorgdheid dat de deal tot hogere prijzen voor consumenten zou kunnen leiden. De concurrentiewaakhond zegt nu dat er geen reden meer is voor die zorgen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcerns Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) wonnen maandag op de aandelenbeurzen in New York vanwege de overnamestrijd rond WBD. Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount en WBD wonnen tot 8 procent, Netflix verloor opnieuw (min 3 procent).
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft een overnamebod uitgebracht van 108,4 miljard dollar om Warner Bros. Discovery (WBD) in zijn geheel over te nemen. Het bod voor de volledige overname van WBD biedt aandeelhouders 18 miljard dollar meer dan de bieding van streamingdienst Netflix, meldt Paramount.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.
6 uur geleden