Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenverlies vleesverwerker Vion door moeilijke marktsituatie

Miljoenenverlies vleesverwerker Vion door moeilijke marktsituatie

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft het jaar 2021 afgesloten met een verlies van 29 miljoen euro. De onderneming gaat naar eigen zeggen gebukt onder moeilijke marktomstandigheden. Zo werd door de coronapandemie en de Afrikaanse varkensgriep de export van vlees vanuit Duitsland, waar Vion meerdere productielocaties heeft, naar met name China beperkt. Verder kampte het bedrijf met de hoge inflatie. Ook de personeelskosten liepen fors op. Een jaar eerder boekte Vion nog een winst van 59 miljoen euro.

De omzet daalde in 2021 op jaarbasis met dik 6 procent tot 4,6 miljard euro. Deze daling was vooral het gevolg van lagere prijzen voor varkensvlees. Door de mindere export naar China, waar overigens ook minder vraag was naar varkensvlees, was in Europa sprake van een overschot. Daardoor daalden de prijzen fors. Het verkoopvolume daalde met nog geen 2 procent.

Bij het rundvlees was de situatie andersom. Het aanbod daalde, terwijl de vraag op niveau bleef. Gedurende het jaar werden runderen duurder. De prijsstijging had effect op de marges van Vion, die de hogere prijzen niet volledig kon doorberekenen aan klanten. Verder voelde Vion het effect van de nieuwe wetgeving in Duitsland om flexwerkers uit de sector te weren. In alle Duitse Vion-locaties kregen gedetacheerde medewerkers een vast dienstverband, met de daarmee gepaard gaande extra kosten voor het bedrijf.

Vion merkt verder op dat de oorlog in Oekraïne impact zal hebben op de voedselketens. Vion doet geen zaken in Rusland en beperkt in Oekraïne. Toch verwacht het bedrijf in de nasleep van de oorlog hogere inkoopprijzen van vee. Dat komt mede door de prijsstijgingen van grondstoffen voor veevoer en hogere energiekosten. Dit zal uiteindelijk ook doorwerken in de prijzen die consumenten voor vlees en vleesproducten gaan betalen, aldus het bedrijf.

Meer uit Financieel

Gladheid teistert Europese luchthavens

BOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.

1 minuut geleden
ECB steunt solidariteitsverklaring Fed-voorzitter Jerome Powell

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.

3 minuten geleden
Bloomberg: centrale banken werken aan steunverklaring voor Powell

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Centrale banken wereldwijd werken aan een gezamenlijke steunverklaring voor de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Dat meldt een bron aan persbureau Bloomberg. Het zou een signaal van solidariteit aan Powell zijn na de dagvaarding waarmee de regering-Trump volgens de Federal Reserve de onafhankelijkheid van het instituut wil aanvallen.

39 minuten geleden
Rijksambtenaren bereiden acties voor om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Rijksambtenaren zijn van plan actie te voeren om hun eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten, kondigen FNV en CNV aan. De vakbonden stelden minister Frank Rijkaart van Binnenlandse Zaken eerder een ultimatum tot dinsdag, omdat ze ontevreden zijn over de nullijn die het demissionaire kabinet voor deze ambtenaren wil aanhouden.

1 uur geleden
AEX-index zet verdere stap richting historische 1000 puntengrens

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend en zette daarmee de opmars richting het historische niveau van 1000 punten voort. Maandag eindigde de Amsterdamse hoofdindex al op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi. Ook op Wall Street scherpten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index de recordstanden verder aan, ondanks zorgen over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

2 uur geleden
Taiwan: brede overeenstemming met VS over handelsdeal

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Taiwan zegt dat er met de Verenigde Staten "brede overeenstemming" is over een handelsdeal. Daarbij gaan de Amerikaanse importheffingen op goederen uit Taiwan omlaag en zou het Taiwanese chipconcern TSMC nog meer gaan investeren in chipproductie in de VS.

2 uur geleden
Natuurrampen veroorzaakten 224 miljard dollar schade in 2025

MÜNCHEN (ANP) - Natuurrampen hebben vorig jaar voor 224 miljard dollar aan schade gezorgd, meldt herverzekeraar Munich Re. Omgerekend is dat zo'n 192 miljard euro. Dat is lager dan een jaar eerder, toen de schade als gevolg van natuurrampen 368 miljard dollar bedroeg.

2 uur geleden