Miljoenentransfers De Ligt en Dolberg spekken kas Ajax
AMSTERDAM (ANP) - De winst van Ajax is fors toegenomen dankzij de transfersommen die de voetbalclub heeft gekregen voor Matthijs de Ligt en Kasper Dolberg. Daarmee lukte het de Amsterdammers om de stijgende kosten, onder meer door hogere spelerssalarissen, te compenseren.
De Ligt vertrok afgelopen zomer voor zeker 75 miljoen euro naar Juventus en Dolberg ging voor 20,5 miljoen euro naar Nice. Ajax kocht zelf ook verschillende spelers, waaronder Edson Álvarez. Per saldo hield de club over het afgelopen halfjaar aan transfers 54 miljoen euro over. De winst na belastingen over de eerste helft van Ajax' gebroken boekjaar verdubbelde op jaarbasis ruimschoots naar 53 miljoen euro.
Ajax zag zijn totale opbrengsten eveneens oplopen, met ruim 6 miljoen euro tot meer dan 110 miljoen euro. De enige beursgenoteerde voetbalclub van Nederland haalde meer geld binnen uit de verkoop van merchandise, zoals shirtjes. Ook de tv-inkomsten, het winnen van de Johan Cruijff Schaal en een stijging van het aantal verkochte seizoenkaarten leverden extra geld op. De bedrijfslasten zijn met meer dan 16 miljoen euro gestegen naar dik 93 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Doelman Marc-André ter Stegen maakt dinsdag mogelijk na een half jaar zijn rentree bij FC Barcelona. De Duitser is een kandidaat voor een basisplaats voor het bekerduel met CD Guadalajara.
36 minuten geledenGENK (ANP/BELGA) - De Belgische voetbalclub KRC Genk heeft maandag de samenwerking met trainer Thorsten Fink beëindigd. Het ontslag van de 58-jarige Duitser volgt een dag na het late gelijkspel tegen Westerlo (1-1). Assistenten Domenico Olivieri en Michel Ribeiro nemen voorlopig de taken over.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Nick Olij verdedigt dinsdagavond het doel van PSV in het thuisduel met GVVV in de tweede ronde van de KNVB-beker. Dat vertelde trainer Peter Bosz op een persconferentie in Eindhoven.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
7 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
22 uur geleden