Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenentransfers De Ligt en Dolberg spekken kas Ajax

Miljoenentransfers De Ligt en Dolberg spekken kas Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De winst van Ajax is fors toegenomen dankzij de transfersommen die de voetbalclub heeft gekregen voor Matthijs de Ligt en Kasper Dolberg. Daarmee lukte het de Amsterdammers om de stijgende kosten, onder meer door hogere spelerssalarissen, te compenseren.

De Ligt vertrok afgelopen zomer voor zeker 75 miljoen euro naar Juventus en Dolberg ging voor 20,5 miljoen euro naar Nice. Ajax kocht zelf ook verschillende spelers, waaronder Edson Álvarez. Per saldo hield de club over het afgelopen halfjaar aan transfers 54 miljoen euro over. De winst na belastingen over de eerste helft van Ajax' gebroken boekjaar verdubbelde op jaarbasis ruimschoots naar 53 miljoen euro.

Ajax zag zijn totale opbrengsten eveneens oplopen, met ruim 6 miljoen euro tot meer dan 110 miljoen euro. De enige beursgenoteerde voetbalclub van Nederland haalde meer geld binnen uit de verkoop van merchandise, zoals shirtjes. Ook de tv-inkomsten, het winnen van de Johan Cruijff Schaal en een stijging van het aantal verkochte seizoenkaarten leverden extra geld op. De bedrijfslasten zijn met meer dan 16 miljoen euro gestegen naar dik 93 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

3 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

5 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

8 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

8 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

8 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

9 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

9 uur geleden