Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenentransfers De Ligt en Dolberg spekken kas Ajax

Miljoenentransfers De Ligt en Dolberg spekken kas Ajax

AMSTERDAM (ANP) - De winst van Ajax is fors toegenomen dankzij de transfersommen die de voetbalclub heeft gekregen voor Matthijs de Ligt en Kasper Dolberg. Daarmee lukte het de Amsterdammers om de stijgende kosten, onder meer door hogere spelerssalarissen, te compenseren.

De Ligt vertrok afgelopen zomer voor zeker 75 miljoen euro naar Juventus en Dolberg ging voor 20,5 miljoen euro naar Nice. Ajax kocht zelf ook verschillende spelers, waaronder Edson Álvarez. Per saldo hield de club over het afgelopen halfjaar aan transfers 54 miljoen euro over. De winst na belastingen over de eerste helft van Ajax' gebroken boekjaar verdubbelde op jaarbasis ruimschoots naar 53 miljoen euro.

Ajax zag zijn totale opbrengsten eveneens oplopen, met ruim 6 miljoen euro tot meer dan 110 miljoen euro. De enige beursgenoteerde voetbalclub van Nederland haalde meer geld binnen uit de verkoop van merchandise, zoals shirtjes. Ook de tv-inkomsten, het winnen van de Johan Cruijff Schaal en een stijging van het aantal verkochte seizoenkaarten leverden extra geld op. De bedrijfslasten zijn met meer dan 16 miljoen euro gestegen naar dik 93 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Duitse keeper Neuer sluit terugkeer als international voor WK uit

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.

11 minuten geleden
Union Berlin ontslaat trainer en stelt als eerste een vrouw aan

BERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.

2 uur geleden
Topscorer Godts denkt niet aan vertrek bij Ajax

ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."

10 uur geleden
Berghuis en Godts bezorgen Ajax eenvoudige zege in Almelo

ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.

12 uur geleden
FC Groningen blijft tegen Go Ahead Eagles steken op gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.

13 uur geleden
Landskampioen PSV besluit feestweek met overwinning op Sparta

ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.

14 uur geleden
FC Barcelona loopt door zege verder uit op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.

14 uur geleden