Miljoenentransfer Nederlandse voetballer Matusiwa in Frankrijk
RENNES (ANP) - De Nederlandse voetballer Azor Matusiwa heeft in Frankrijk een miljoenentransfer te pakken. De 25-jarige middenvelder verkast van Stade de Reims naar Stade Rennes in de Franse competitie. Naar verluidt is met de transfer een bedrag van 15,5 miljoen euro gemoeid en kan dat met bonussen oplopen tot 20 miljoen.
Matusiwa tekende dinsdag een contract tot medio 2028 bij de huidige nummer 10 in de Franse Ligue 1. De geboren Hilversummer speelde in het verleden voor Jong Ajax, Ajax (één duel in 2018), De Graafschap en FC Groningen. In de zomer van 2021 maakte Matusiwa voor 4 miljoen euro de overstap van Groningen naar Stade de Reims. De Groningers bedongen een doorverkooppercentage en delen daardoor nu mee in de winst.
Bij de aankondiging van Stade Rennes reageert Matusiwa verheugd op zijn overstap. "Ik ben erg trots om hier te mogen spelen. Stade Rennes is een topclub en heeft veel ambities. Ik denk dat Stade Rennes voor mij de perfecte club is om verder te groeien", aldus de voetballer van Angolese afkomst.
Stade de Reims staat ongeveer halverwege de competitie zesde in Frankrijk.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
3 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
4 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
5 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
10 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
10 uur geleden