Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Miljoenenstad Shanghai begint aan 'stapsgewijze' lockdown

Miljoenenstad Shanghai begint aan 'stapsgewijze' lockdown

SHANGHAI (ANP) - De Chinese stad Shanghai is maandag begonnen aan een stapsgewijze lockdown vanwege een grote uitbraak van corona. De maatregel geldt eerst vier hele dagen in het oostelijke deel van de stad met 26 miljoen inwoners, daarna gaat het westelijke deel tot in de vroege ochtend van 5 april in lockdown.

Door een overlap van de lockdowns is het voor de inwoners van de twee stadsdelen niet mogelijk om elkaar te besmetten met het coronavirus. Tijdens de lockdown ligt het openbaar vervoer stil, zijn bruggen en tunnels gesloten en werken mensen vanuit huis. De maatregel, de strengste tot nu toe voor Shanghai, gaat gepaard met massale testcampagnes.

China hoopt zo de verdere verspreiding van het coronavirus te voorkomen en zo snel mogelijk het doel van nul besmettingen te bereiken. De autoriteiten hanteren sinds het begin van de pandemie een streng zero-Covid-beleid. Ondanks de vele infecties in Shanghai, waren ze terughoudend bij het invoeren van een lockdown in de grootste stad van China. Maandag werd er een recordaantal van 3500 nieuwe besmettingen geregistreerd.

Door de besmettelijke omikronvariant van het coronavirus is het voor de Chinese autoriteiten moeilijker geworden om vast te houden aan het coronabeleid. Tientallen miljoenen mensen in andere delen van het land moesten eerder dit jaar al in lockdown. Ook worden andere strenge maatregelen genomen. Zo waren de basis- en middelbare scholen in Shanghai eerder deze maand al overgestapt op digitaal onderwijs.

Meer uit Buitenland

Toppoliticus in Moskou looft vooruitgang gesprekken Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.

25 minuten geleden
China waarschuwt na begin oefeningen Taiwan niet te steunen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.

50 minuten geleden
Hooggerechtshof Israël schort verbod militaire zender op

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.

1 uur geleden
China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.

4 uur geleden
Zelensky: top met Europese leiders in januari

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.

4 uur geleden
Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

6 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

10 uur geleden